Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wszystkie rajdy na pasach startowych Targa zawieszone

Zdjęcie z imprezy Targa Tasmania 2021

Zarząd Motorsport Australia podjął decyzję o zawieszeniu wszystkich rajdów targa na asfalcie ze skutkiem natychmiastowym.

To następuje po kolejnej tragicznej śmierci w niedawnym wydarzeniu Targa Tasmania. który szybko został zredukowany do statusu rundy.

Trzy zgony miały miejsce podczas edycji Targa Tasmania w 2021 roku.

Rada dyrektorów Motorsport Australia spotkała się dzisiaj i zobowiązała się również do powołania Komisji Rewizyjnej Targa do zbadania Wypadek, w którym zginął Tony Seymour, i sugerować przyszłe wydarzenia podobne do Targa.

Komitetowi będzie przewodniczyć Gary Connelly, aw jego skład wejdą Neil Bates i Matthew Seely.

Imprezy turystyczne będą nadal dozwolone – „podlega ukierunkowanej ocenie ryzyka” – ale Motorsport Australia nie wyda zezwoleń na zmiany w zawodach do odwołania. Organy regulacyjne mogą alternatywnie ubiegać się o własne ubezpieczenie lub działać w ramach innego organu nakładającego sankcje.

„Przede wszystkim po raz kolejny wyrażamy współczucie rodzinie Seymour w tym tragicznym czasie i pozostaniemy pod ręką, aby ją wspierać, a także szerszą społeczność sportów motorowych” – powiedział Eugene Aroca, dyrektor generalny Motorsport Australia.

„Chociaż wielu zawodników przyznaje, że sporty motorowe są niebezpieczne, nie możemy zaakceptować, że śmierć jest wynikiem rywalizacji, jak nam zasugerowano.

„Po takich incydentach są daleko idące konsekwencje, czy to dla pierwszych ratowników, którzy wzięli udział, wolontariuszy, którzy są częścią wydarzenia lub są świadkami tych incydentów, a także ogromny wpływ na rodzinę i przyjaciół.

Istnieją również konsekwencje ubezpieczeniowe i prawne wpływające na ogólnie sport, gdy takie wypadki mają miejsce. Pojawiają się konsekwencje, które następują po takich incydentach, wpływając zasadniczo na wszystkie aspekty sportów motorowych, w tym koszty licencji i opłaty za zezwolenia dla wszystkich dyscyplin.

„Jako najwyższy organ zarządzający sportem motorowym z napędem na cztery koła w tym kraju, Motorsport Australia musi zrobić wszystko, co w jego mocy, aby zapobiec tym tragicznym wypadkom, a to często oznacza konieczność podejmowania trudnych decyzji dotyczących bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju naszego sportu.

READ  Wideo gola Lewandowskiego z kopnięcia rowerem: Gwiazda Bayernu zdobywa punkty na śniegu

„Obecnie nie jesteśmy w stanie określić przyczyny tego ostatniego incydentu, co może zająć trochę czasu. W związku z tym Zarząd zdecydował, że zostanie powołana komisja rewizyjna w celu zbadania przyczyny wypadku i przeprowadzenia szerszego przeglądu tego typu konkursu, a następnie Zarząd będzie stale rozpatrywał wszelkie zalecenia dotyczące ich realizacji.

„Rozmawialiśmy z głównymi organizatorami wydarzenia i poinformowaliśmy ich o tej decyzji i chociaż są oni zrozumiale rozczarowani, nadal będziemy się z nimi kontaktować w miarę postępu tego procesu”.