Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wszechstronne urządzenia spojrzenie w przyszłość

Składane telefony nie są już niszą, ale składane komputery są, a tajwańska marka elektroniki Asus stara się umieścić swoją flagę w tej kategorii. Produktem jest Asus Zenbook 17 Fold OLED (tak, nazwa jest dość długa), który jest zasadniczo 17,3-calowym komputerem typu all-in-one, który składa się na pół.

17,3-calowy ekran może być używany jako duży komputer stacjonarny lub przenośny tablet dzięki możliwości obsługi ekranu dotykowego. Ale kiedy złożysz ekran do połowy w kształcie litery L, możesz umieścić towarzyszącą Zenbookowi klawiaturę Bluetooth w dolnej połowie ekranu i zamienić ją w kompaktowy 12,5-calowy laptop.

Jego atrakcyjność powinna być jasna: Zenbook 17 Fold OLED może być wystarczająco mały, aby można go było używać na stołach w samolocie lub na ladach w małych kawiarniach, na tablecie podczas wylegiwania się na kanapie lub prawdziwej stacji roboczej z ekranem o przekątnej 17,3 cala.

Ponadto 17-calowy ekran o proporcjach 3:2 nie zmieści się w większości toreb. Ale ponieważ ten ekran można złożyć na pół, urządzenie bez problemu zmieści się w części mojego plecaka na laptopa. Jest grubszy i cięższy niż zwykle, ma 17,4 mm (0,68 cala) po złożeniu i waży 4 funty z dołączoną klawiaturą, ale nadal można nim zarządzać.

Jako cyfrowy koczownik, który codziennie lubi wpisywać słowa z różnych kawiarni, ta maszyna ma dla mnie wiele sensu – choćby za niższą cenę. Ta rzecz kosztuje aż 3500 USD, co moim zdaniem usuwa ją z rozważań dla większości konsumentów.

Jednak urządzenie jest w pełni funkcjonalne, więc dla tych, którzy mogą zaoszczędzić 3500 USD, może to być warte obejrzenia. Procesor Intel i7 12. generacji w połączeniu z 16 GB pamięci RAM i 1 TB pamięci masowej jest wystarczający jako urządzenie do pracy w podróży, chociaż bez dedykowanej karty graficznej można na nim grać tylko w lekkie gry.

Zawias jest solidny – urządzenie może pozostać na swoim miejscu w środku zagięcia pod dowolnym kątem – a ekran się nie gniecie. Ze względu na plastyczny charakter ekranu (tak się składa), powierzchnia jest bardziej odblaskowa niż typowy szklany ekran, co może utrudniać dostrzeżenie, czy słońce (lub inne źródło światła) pada na ekran pod pewnymi kątami . Ale jeśli używasz tego w pomieszczeniu lub w cieniu, ekran wygląda świetnie.

Nie mogę przecenić, jak przydatne jest posiadanie znacznie większego 17,3-calowego ekranu (w porównaniu z typowym 13-calowym ekranem laptopa) dla mojego stylu pracy, który zwykle otwiera Chrome z pół tuzinem kart, a także Twittera, Spotify i kilka dokumentów, takich jak komunikat prasowy lub specyfikacja. Działający tutaj system Windows 11 Pro może z łatwością blokować aplikacje w siatkach, które pozwalają mi wyświetlać trzy lub cztery okna jednocześnie. Robienie tego na 13-calowym ekranie będzie wymagało dużo mrużenia oczu, aby zobaczyć tekst. nie tutaj.

Jestem także fanem cienkiej klawiatury Bluetooth, która pomimo swojej cienkiej konstrukcji ma doskonały skok 1,7 mm. Gładzik jest również bardzo responsywny i dokładny.

Jedynym minusem (oprócz ceny) jest słaba żywotność baterii. Bateria 67 Wh tutaj zużywa około 15-18% na godzinę, kiedy aktywnie nad nią pracuję. Pamiętaj, że nie wykonuję naprawdę intensywnej pracy, takiej jak edycja wideo czy grafika, piszę słowa w WordPressie na Chrome i przeglądam Twittera.

W dużej mierze powodem, dla którego nie jest to oznaczone jako recenzja, jest to, że Zenbook 17 Fold OLED nie jest tak naprawdę urządzeniem masowym. Ma bardzo wysoką cenę detaliczną i nawet przedstawiciele marketingu Asusa przyznali, że to urządzenie „nie jest dla mas”. Zamiast tego wygląda bardziej jak eksperymentalny dowód koncepcji, urządzenie pokazujące, co może zrobić przyszłość informatyki. Oprogramowanie może być również nieco niepewne, z powolną rotacją orientacji i renderowaniem ekranu na całym 17,3-calowym ekranie, gdy jestem w trybie 12,5-calowego laptopa. Ale po części jest to wina Microsoftu. Windows jest nadal kiepski jak tablet. Prawie na pewno bardziej podobałoby mi się to urządzenie, gdyby działało na systemie Android, Apple MacOS lub iOS.

Ale jako element wyposażenia, pomysł, byłem całkowicie sprzedany. Nie mogę się doczekać, aż ceny staną się bardziej przystępne, a Microsoft ulepszy system Windows.

READ  Zaoszczędź 50 USD na nowym Google Pixel 6a