Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Współpraca Netflix z Szkołą Filmową w Łodzi | Łódź Lotnisko Polska Centralna

Netflix rozpoczął cykl warsztatów dla studentów PWSFTviT. To początek wspólnej, wieloletniej współpracy.

Wspólna inicjatywa ułatwi młodym talentom stawianie pierwszych kroków na artystycznej drodze, a także ułatwi rozpoczęcie kariery zawodowej w polskiej branży audiowizualnej.

Głównym założeniem wieloletniej współpracy Szkoły Filmowej w Łodzi z Netflixem jest twórczy rozwój nowej generacji filmowców z Polski. Partnerów łączy wspólne cele – odkrywanie i wspieranie młodych talentów, a także umożliwienie im doskonalenia praktycznych kompetencji zawodowych niezbędnych do rozpoczęcia kariery na zmieniającym się rynku filmowym.

Projekt jest częścią międzynarodowego programu Netflix Grow Creative, w ramach którego studenci scenopisarstwa, produkcji filmowej i reżyserii biorą udział w cyklu warsztatów prowadzonych przez ekspertów w swoich dziedzinach. Szkolenia dla osób wiążących swoją przyszłość z branżą kreatywną będą obejmować m.in.: i koordynację kreatywnej współpracy, pisanie scenariuszy oraz przygotowanie do pitchingu.

Netflix to jedna z największych na świecie usług strumieniowania rozrywki z 222 milionami subskrybentów w ponad 190 krajach. Oferuje wiele gatunków filmowych, seriali, programów i gier mobilnych w różnych językach.

Ostatnio najpopularniejszą serią na NETFLIXIE jest „Wiedźmin”, oparty na serii książek o tym samym tytule autorstwa urodzonego i mieszkającego w Łodzi polskiego pisarza Andrzeja Sapkowskiego. Mało kto wie, że główny bohater popularnej książki i serialu „Wiedźmin” dosłownie urodził się w Łodzi.

Sapkowski pisał swoje pierwsze opowiadania o Geralcie z Rivii w Łodzi przy ulicy Narutowicza. Możemy więc założyć, że Wiedźmin urodził się 35 lat temu w Łodzi.

Jeszcze jedna ciekawostka to fakt, że w 2018 roku Netflix wykupił prawa do dystrybucji serialu wyprodukowanego przez łódzkie studio Opus Film. Ponadto w Łodzi, a także na łódzkim lotnisku kręcono serial kryminalny „Ultraviolet”.

READ  Książę Harry przebrał się za Spider-Mana na specjalną świąteczną wiadomość charytatywną