Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wspierany przez Huawei obóz szkoleniowy ICPC Europe 2022 odbył się w Polsce

Około 300 studentów z 11 krajów ukończyło w niedzielę trzydniowy obóz szkoleniowy na miejscu zainicjowany przez Międzynarodową Izbę Gmin w ramach Międzynarodowego Konkursu Programowania Zespołowego (ICPCU). Obóz, organizowany przez Uniwersytet Wrocławski i Huawei, ma na celu zapewnienie najwyższej klasy szkoleń programistycznych dla entuzjastów modelowania matematycznego, algorytmów, programowania i struktury danych w wieku studenckim.

Gotowy Rozpocznij!

Od 14 do 16 października w Parku Miłocin w Pierwoszowie pod Wrocławiem zebrały się zespoły studentów i młodych programistów, by ćwiczyć i doskonalić swoje umiejętności pod okiem mentorów, trenerów i talentów sportowych z całego świata. Po raz pierwszy w historii tej globalnej inicjatywy 3-dniowy program edukacyjny odbył się w Polsce. Ponad 40 zespołów, niektóre online, a inne na miejscu, rywalizowało w programowaniu algorytmów podczas 3 sesji szkoleniowych prowadzonych przez ekspertów. Kursy te pozwalają uczestnikom ćwiczyć i doskonalić swoje umiejętności przed kolejnym etapem finałów. Była to ekscytująca okazja do poznania nowych ludzi, uczenia się od innych oraz poznawania praktyk i teorii nauczanych w różnych krajach (np. w Rumunii, Czechach czy Izraelu).

„Huawei będzie nadal wspierać zawody i obozy szkoleniowe oraz zapewniać profesjonalne szkolenia społeczności ICPC. Lubimy również angażować się we wszystkie rzeczywiste problemy przemysłowe, które należy rozwiązać, aby umożliwić w pełni połączony inteligentny świat. Razem, możemy uczyć się i rozwijać dzięki ICPC oraz napędzać postęp technologiczny!”, powiedział Zhou Hong, prezes Instytutu Badań Strategicznych Huawei.

Wspierany przez Huawei obóz szkoleniowy ICPC Europe 2022 odbył się w Polsce

Huawei zobowiązuje się do otwarcia platformy wyszukiwania

Jednym z bieżących celów Huawei jest aktywne wspieranie lokalnego ekosystemu talentów. Huawei zobowiązuje się do otwierania platform badawczych ukierunkowanych na przyszłość terminali informacyjnych, komputerowych i komunikacyjnych. Badania i rozwój Huawei w zakresie technologii i produktów są nieuchronnie związane z wyzwaniami matematycznymi, algorytmami i oprogramowaniem, zwłaszcza w dziedzinie optyki, struktur bezprzewodowych i telefonów komórkowych. Obserwacje podobnych konkursów sponsorowanych przez Huawei dla młodych talentów prowadzą do wniosku, że studenci uważają obszary biznesowe Huawei, takie jak chmura, aplikacje społecznościowe i transakcje finansowe, za najlepsze obszary do ćwiczenia umiejętności programowania i modelowania matematycznego.

READ  VNL: USA pokonują Chiny, aby pozostać niepokonanymi w Manili, Belgia uchodzi z Polską

„Bootcamp to nie tylko spotkanie umysłów, ale także platforma komunikacji. Jego wartość tkwi nie tylko w treści, ale także w kontaktach nawiązanych za pośrednictwem bootcampów. Huawei otworzył możliwość udziału w tych działaniach wolontariuszom ICPC bez konieczności ponoszenia ciężaru finansowego.” Globalny Dyrektor Wykonawczy ICPC. Dr William B. powiedział: Bouchera.

Inicjatywy szkoleniowe ICPC są niezbędne do rozwijania nowych talentów i aspiracji, zbliżania ludzi i budowania nowych systemów i usług, które służą naszym sąsiadom. ICPC zajmuje się znajdowaniem rozwiązań problemów. Huawei od kilku lat wspiera tę inicjatywę, co pozwoliło jej pomyślnie się rozwijać, dając możliwości wielu studentom i trenerom w różnych regionach świata. Tylko wspólnie, ze środowiskiem akademickim i przemysłem, możemy uczynić ten świat lepszym miejscem, tworząc możliwości dla przyszłych pokoleń w zakresie rozwiązywania problemów i inteligentnych rozwiązań globalnych potrzeb” – powiedziała Veronika Soboleva, dyrektor ds. rozwoju ICPC.

Równa edukacja jest kluczem do integracji cyfrowej

Huawei dąży do wyeliminowania nierówności w dostępie do nowych technologii – a tym samym dąży do pełnego włączenia cyfrowego świata. Jedną z najskuteczniejszych strategii, jakie Huawei może zaoferować w tym zakresie, jest zapewnienie możliwości edukowania młodych ludzi z całego świata. Sztandarowy program edukacyjny firmy, Seeds of the Future, który rusza za kilka tygodni, to jedna z wielu jej inicjatyw, które oferują studentom możliwość poznania sztucznej inteligencji, chmury czy alternatywnych źródeł energii. W zaledwie 2021 r. Huawei współpracował na całym świecie z ponad 300 uniwersytetami i ponad 900 instytucjami badawczymi. Huawei uruchomi także ponad 10 konkursów Tech Arena w kilkudziesięciu krajach Europy.

Jako niezachwiany lider cyfryzacji, Huawei wierzy, że cyfryzacja będzie kluczem do odblokowania lepszej przyszłości. Ten postęp będzie znacznie łatwiejszy, jeśli zaangażujemy największe talenty w projektowanie dyscyplin, szkolenia międzyinstytucjonalne, konkursy naukowe i technologiczne oraz inne najlepsze i wielopoziomowe inicjatywy odkrywania talentów. Dlatego w 2021 r. Huawei zainwestował tylko 2,7 miliarda CNY we współpracę uniwersytecką i współpracował z ponad 300 uniwersytetami i ponad 900 instytucjami badawczymi na całym świecie.

READ  Dzień 4 Mistrzostw Polski: Similevsky dołącza do składu OLY z 1: 56.48 200 fly

W Polsce Huawei podpisał niedawno umowę z Wyższą Szkołą Bankową w Dąbrowie Górniczej, aby zapewnić studentom dostęp do większej liczby praktycznych kursów, ciekawych konferencji i nowocześniejszych planów studiów. To tylko jedna z wielu współpracy Huawei z polskimi uczelniami. Firma prowadzi programy rozwoju talentów, takie jak wspólnie opracowane kursy uczenia głębokiego dla Uniwersytetu Warszawskiego, Program Badań Algorytmów na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz inne przyszłe programy szkoleniowe na Uniwersytecie Wrocławskim, Politechnice Warszawskiej, Politechnice Poznańskiej czy Akademii Leona Koźmińskiego .

O Huawei

Założona w 1987 roku firma Huawei jest wiodącym światowym dostawcą infrastruktury technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT) oraz inteligentnych urządzeń. Zatrudniamy 195 000 pracowników i działamy w ponad 170 krajach i regionach, obsługując ponad trzy miliardy ludzi na całym świecie.

Naszą wizją i misją jest udostępnienie technologii cyfrowej każdej osobie, domowi i organizacji, aby stworzyć w pełni połączony inteligentny świat. W tym celu będziemy pracować na rzecz wszechobecnej łączności i powszechnego dostępu do sieci, kładąc podwaliny pod inteligentny świat; Zapewnianie zróżnicowanej mocy obliczeniowej tam, gdzie jej potrzebujesz i kiedy jej potrzebujesz, aby zapewnić chmurę i inteligencję we wszystkich czterech zakątkach Ziemi; Budowanie platform cyfrowych, aby pomóc wszystkim branżom i organizacjom stać się bardziej elastycznymi, wydajnymi i dynamicznymi; I na nowo definiuje wrażenia użytkownika dzięki sztucznej inteligencji, czyniąc ją inteligentniejszą i bardziej spersonalizowaną dla ludzi we wszystkich aspektach ich życia, niezależnie od tego, czy są w domu, w podróży, w biurze, bawią się lub ćwiczą.