Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wściekłość po tym, jak linie lotnicze odmawiają honorowania europejskiej opłaty za błąd w wysokości 380 USD

Etihad Airways powiedział, że anuluje taryfy, które zostały wydane z powodu usterki. Zdjęcie/ Fabian Radość; Unsplash

Podróżni myśleli, że zarezerwowali ofertę życia tylko po to, aby linia lotnicza zawróciła i anulowała swoje taryfy, mówiąc, że popełnił błąd.

Kiedy pojawiły się loty Etihad Airways za 380 USD z Sydney do Berlina, szybko zarezerwowano je. Przy około 12 procentach zwykłej ceny biletu w jedną stronę, wynoszącej co najmniej 2960 dolarów, wielu uważało, że to zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe. Mieli rację.

Etihad Airways anulowały w tym tygodniu szereg błędnych cen biletów, powołując się na „usterkę systemową”.

„Wiele biletów na loty Etihad zostało nieprawidłowo sprzedanych z powodu usterki w systemie danych dostarczonych przez stronę trzecią” – komunikat dla pasażerów przeczytany i wyświetlony przez agencję informacyjną NCA.

„Pracujemy nad dokonanymi rezerwacjami i anulujemy wystawione bilety i zwrócimy kwotę, którą już zapłaciłeś podatek na kartę kredytową.”

Pasażerowie zarezerwowani na loty byli naprawdę zirytowani.

Jeden z pasażerów powiedział, że był „zszokowany i zdenerwowany” po tym, jak on i jego rodzina zarezerwowali bilety z powodu błędu.

Pasażer, który poprosił, aby nie podawać nazwiska, powiedział, że istnieje podwójny standard i powiedział Sky News, że linie lotnicze zaostrzają swoje stanowisko w sprawie niewłaściwych cen biletów.

„Rozumiem, że popełnili błąd i mogli stracić tysiące dolarów, ale linia lotnicza odwraca się od swojego poprzednika, kiedy honorowała niewłaściwe taryfy w 2014 roku”.

Według linii lotniczej wada spowodowała, że ​​opodatkowani byli tylko pasażerowie, a nie sama opłata. Z zadowoleniem przyjęli podróżnych do zmiany rezerwacji „według właściwej stawki, która powinna zostać obciążona w momencie rezerwacji”.

Błąd rycerza: co chcesz wiedzieć

Podczas gdy pasażerowie Etihad powiedzieli, że przegapili „umowę życia”, opłaty za błędy są zaskakująco powszechne.

READ  Potwierdzone: ten most ze szklanym dnem bije rekordy

Na początku tego roku portal turystyczny eDreams zawiesił się po tym, jak wystawił loty z Buenos Aires do Europy za mniej niż 1 USD.

Jednak to, czy linia lotnicza uszanuje taryfę, zależy od nich. Air New Zealand i Virgin Australia również wycofały bilety wystawione omyłkowo, denerwując pasażerów. Czasami linie lotnicze zezwalają na kupowanie niewłaściwych biletów w oparciu o dobrą wolę i lepszą reklamę – tak jak zrobiły to linie Hong Kong Airlines w 2019 roku, kiedy umożliwiły pasażerom lot do USA za 900 USD za błędnie wystawione bilety.

Inne linie lotnicze nigdy nie zorientowały się, że bilety zostały wystawione przez pomyłkę, dopóki nie było za późno.

Na początku XXI wieku powstało wiele stron internetowych i klubów lotniczych, które udostępniały „ceny błędów” oszczędnym podróżnikom, którzy chcieli skorzystać z okazji. Jedna strona prowadzona przez Finna Patatou, wygnanego założyciela MegaLoad w Nowej Zelandii, który specjalizuje się w pozbawianiu Internetu biletów pierwszej klasy i ostrzeganiu subskrybentów, gdy są one wystawione po mniej niż 10 procentach historycznych cen.

W ostatnim czasie linie lotnicze zaostrzyły ograniczenia dotyczące błędnie sprzedawanych biletów ze względu na wysokie koszty podróży.

Od 2015 roku amerykańskie linie lotnicze mogą anulować taryfy, używając błędów lub omyłkowo wymienionych w internetowych biurach podróży.