Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

World Netball zbada „poważną sprawę” z serii Silver Fire przeciwko Jamajce

World Netball twierdzi, że przeprowadzi pełne śledztwo w sprawie zablokowania serii między Silver Ferns a Jamajką.

Mały Kubek Jamiesona seria Miała kłopoty Zespół koncertowy, ze skróconym harmonogramem obejmującym wyłącznie międzynarodowych graczy, począwszy od środowego wieczoru, miał trudności z zastąpieniem pierwotnego harmonogramu.

Start serii został opóźniony, a miejsca spotkań zmieniły się, gdy Jamajka ujawniła, że ​​zespół nie otrzymał paszportów z Waszyngtonu – po wydaniu wiz – na czas przed planowanym wyjazdem.

W poniedziałek pojawiły się kolejne problemy, gdy pięciu z 12 graczy Jamajki nie zdążyło zdążyć na środowy mecz otwarcia w Auckland. To spowodowało, że wędrująca strona nawiązała kontakt Nowozelandzki weteran Mistrzostw Świata 2003, który został odsunięty na kilka lat od gry w siatkówkę na najwyższym poziomie, A gracz jest obecnie w Australii, aby upewnić się, że ma wystarczającą liczbę graczy, aby uruchomić serię.

Czytaj więcej:
* Seria Silver Ferns przeciwko Jamajce, gdy goście znajdują wzmocnienia
* Seria Silver Ferns pogrążona w chaosie, gdy posiłki z Jamajki nie docierają już do Nowej Zelandii
* Idąc dalej z Silver Netball Series Ferns – Jamajka po rozwiązaniu problemów paszportowych
* Jamajski dramat paszportowy zmusza serię Silver Ferns do Auckland

Dyrektor generalny World Netball Claire Brigal potwierdziła, że ​​problematyczna seria zostanie zbadana, ale podkreśliła, że ​​niezwykle ważne jest, aby w międzyczasie przejść skrócony harmonogram.

Brigal powiedział w e-mailu do rzeczy.

„Punktem wyjścia jest kompletne śledztwo, ale teraz nie czas, aby o tym mówić – naszym priorytetem numer jeden jest zobaczenie postępów w tych meczach.

Jamaica Netball Series kontra srebrna paproć

Seungmi Kim / Personel

Jamaica Netball Series kontra srebrna paproć

„Zbadamy okoliczności ze wszystkimi zaangażowanymi stronami – nie znamy jeszcze wszystkich faktów”.

Taini Jamison Trophy miał rozpocząć się w sobotę w Globox Arena w Hamilton, a drugi test miał się odbyć w tym samym miejscu w niedzielę.

Te mecze zostały najpierw przeniesione na niedzielę i poniedziałek, ale ostatecznie zostały odwołane i zastąpione drugim meczem w Auckland na Pullman Arena w czwartek.

„Jesteśmy bardzo smutni, że tak się stało – obu drużynom, wszystkim uczestnikom wydarzenia, wolontariuszom, urzędnikom meczowym, urzędnikom technicznym, a zwłaszcza fanom. Wszyscy jesteśmy świadomi ogromnego wpływu, jaki miało to na wszystkich zaangażowanych, w tym nadawców, sponsorów i wzmacniacz.

„Mamy całkowitą pewność, że zarząd Netball New Zealand i Netball Jamaica robi wszystko, co w ich mocy, aby zmienić harmonogram. Informowali nas na bieżąco o rozwoju sytuacji.

Rolą World Netball w tym zakresie jest wspieranie obu drużyn tam, gdzie to możliwe, aby zapewnić, że mecze testowe się odbędą. To nasz priorytet”.

Trenerka Jamajki, Connie Francis, miała tylko siedmiu zawodników trenujących w Auckland w poniedziałek i wtorek – minimum wymagane do gry w siatkówkę – ale ma nadzieję, że będzie miała do dyspozycji 10 zawodników, gdy seria w końcu rozpocznie się w środę wieczorem.

Powiedziała, że ​​38-letnia Carla Borrego, zwycięzca starej ligi netballowej przez Tasmana z Adelaide Thunderbirds, miała dołączyć do zespołu jako ósmy gracz we wtorek po południu po podróży z innego miejsca w Nowej Zelandii.

Francis powiedział, że Netball Jamaica współpracował z Netball New Zealand, aby przenieść dwóch innych nienazwanych graczy do Auckland przed środowym meczem na stadionie Eventfinda, z których jeden ma siedzibę w Australii.

Mały Kubek Jamiesona

Srebrna paproć: Ameliaran Ikenacio (c), Solo Fitzpatrick (Twoja stolica), Maddy Gordon, Kate Heffernan, Kelly Gorey, Phoenix Karaca, Grace Nowicki, Milla Roilo Buchanan, T Baia Selby Rickett, Whitney Souness, El Temo, Maya Wilson

Jamajka: Shimona Nelson (c), Latanya Wilson (stolica), Gisele Allison, Carla Borrego, Misha Creary, Abigail Linton, Abigail Sutherland, Adin Thomas

kombinacje

Środa 21 września, 19:30: Mecz 1 na stadionie Eventvinda w Auckland

Czwartek, 22 września, 19:00: Gra 2 w Pullman Arena w Auckland

READ  Rugby Championship: All Blacks wprowadzają zmiany w rewanżu Springboks