Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wojownicy NRL: tylko dziewięć meczów w Auckland w 2023 r.

Steve Killgallon był pisarzem ligi rugby dla Stuff w latach 2005-2010 i pisał o lidze rugby dla The Guardian i Sydney Morning-Herald.

Opinia: Warriors zagrają tylko dziewięć meczów NRL w siedzibie Mt Smart w Auckland w 2023 roku – głównie dlatego, że inne kluby NRL nie zobowiązały się do sprowadzenia dodatkowych gier do Nowej Zelandii w przyszłym roku.

Warriors planują dwa z 12 meczów u siebie zagrać na lokalnych stadionach poza Auckland i zrezygnowali z jednego meczu na centralne wydarzenie „Magic Tour” w Brisbane.

Klub najpierw ogłosił tę wiadomość swoim członkom, którzy będą mogli uzyskać dostęp do pierwszych sześciu meczów na swoich obecnych biletach – przeniesionych, ponieważ klub został zmuszony do offshore w 2019 r. – a następnie poprosił o uzupełnienie salda za ostatnie trzy mecze.

Nowozelandzcy wojownicy

Główny trener Warriors, Cameron George, ogłosił powołanie Andrew Webstera na głównego trenera.

Decyzja o przeniesieniu dwóch meczów z Mt Smart wynika głównie z faktu, że podczas gdy inne kluby i NRL oklaskiwały poświęcenie klubu, aby utrzymać rozgrywkę w okresach blokady poprzez założenie swoich baz w Australii, żaden jeszcze nie zgodził się na zmianę gry tutaj w 2023 roku.

Dyrektor generalny Warriors, Cameron George, powiedział: „Wciąż trwa dyskusja na temat możliwości sprowadzenia igrzysk tutaj w przyszłym roku, ale została ona osłabiona… tak bardzo, jak byliśmy ambitni, starając się uzyskać wsparcie od dowolnej liczby klubów… faktem jest, że wielu z nich nie było w stanie tego zrobić z powodu podjętych zobowiązań”.

Czytaj więcej:
* Ujawniono ogromne plany Warriors dotyczące Igrzysk NRL w Nowej Zelandii w tym roku
* Warriors chcą, aby cały sezon 2023 był rozgrywany w Nowej Zelandii
* Warriors wciąż mają nadzieję na rozegranie 20 meczów w Nowej Zelandii w przyszłym roku, pomimo niechęci NRL

READ  True Blue Australia: Quad Cooper, weteran wojowników Wallabies, otrzymuje australijskie obywatelstwo po dziwacznej pięcioletniej bitwie

George spędził miesiące na prowadzeniu kampanii PR, aby w 2023 roku uzyskać więcej futbolu, sugerując nawet cały program meczów, które będą rozgrywane w Nowej Zelandii. Ale prawda jest taka, że ​​klubowi pozostaje tylko odbudować sport – i swój biznes – w Nowej Zelandii. – Nadal prowadzimy pewien dialog z jednym lub dwoma klubami – ale to tylko jeden lub dwa kluby, a NFL pomaga nam w tej dyskusji, ale masz rację – to był ciężki wysiłek – powiedział George.

Jego argumentem, który ma swoje zalety, jest to, że porządni fani na Mt Smart na trzy mecze rozegrane w tym roku przez walczącą drużynę – i sobotnią wyprzedaż na mecz 14v15 przeciwko Gold Coast (choć poparte biletami zakupionymi i rozdanymi za darmo przez sponsorów Vodafone) – Pojawia się apetyt w Nowej Zelandii na wysokiej jakości ligę rugby. Dziewięć gier nie wydaje się wystarczająco blisko, by zaspokoić ten apetyt.

Cameron George mówi, że w 2023 roku na Mt Smart zostanie rozegranych tylko dziewięć meczów.

Andrzej Koringa/Photosport

Cameron George mówi, że w 2023 roku na Mt Smart zostanie rozegranych tylko dziewięć meczów.

To frustrujące i wcale nie zaskakujące. Jak mówi stare przysłowie, rugby league nigdy nie przegapi okazji, by przegapić okazję. A liga rugby prawie zawsze przyjmie krótkoterminową naprawę dopaminy w stosunku do długoterminowego myślenia.

W tym przypadku to czysta matematyka. Inne kluby obliczyły (i pośrednio NRL), że zarobią więcej pieniędzy na meczu w Australii niż sprzedając mecz Nowej Zelandii.

Jestem pewien, że prawidłowo wykonali swoją kwotę. Po prostu pominęli niematerialny czynnik: ich moralny dług spłaty wojowników za trzy lata na wygnaniu oraz ich obowiązek jako stewardów sportowych, aby pomóc ożywić grę tutaj, w Nowej Zelandii, miejscu, które zapewnia im łańcuch dostaw graczy , wentylatory i przychody komercyjne.

Pamiętaj, że zewsząd były wszelkiego rodzaju obietnice wsparcia. Na przykład Phil Gold wielokrotnie sugerował, że Warriors rozegrają większość swoich meczów u siebie w przyszłym roku. Jako dyrektor generalny Bulldogs, ma potencjał, by przynajmniej przenieść swoją grę do Nowej Zelandii. Do tej pory ten klub nie podjął takiego zobowiązania.

Tak, kluby NRL będą miały długoterminowe kontrakty, z którymi będą się spierać. Jednak większość z nich bierze udział w całorocznym meczu w trasie, aw tym roku wielu czeka zamknięcie stadionów z powodu Mistrzostw Świata FIFA Kobiet w środku sezonu. Jeśli naprawdę tego chcą, a NRL wystarczająco ich zmotywowało, mogą przyjść.

Zapytałem George’a, czy sądzi, że NFL zdaje sobie sprawę z tego, jak destrukcyjna jest nowozelandzka liga rugby, w której w wielu ośrodkach gra jest niepokojąco zanikająca. powiedział nie”.

Podczas gdy Warriors ponownie uruchomią w przyszłym sezonie drużyny rezerwowe i drużyny do lat 19, ich odpowiedzialność za większe dobro tego sportu musi się gdzieś skończyć. „Samo wyłączenie świateł w przyszłym roku nie zainspiruje narodu do gry w ligę rugby” – powiedział George. „Więc musimy być bardzo zajęci.”

Ze swojej strony zespół NRL nadyma piersi i zasygnalizuje swoją decyzję o wzięciu udziału w przedsezonowym meczu All Stars, pomiędzy wybranymi drużynami rdzennymi i maoryskimi. Jednak prawdziwą nagrodą są mecze NRL – przyciągają publiczność, przychody i zainteresowanie.

Gdyby inne mecze klubowe w Hamilton, Wellington i Christchurch miały się zakończyć, nie byłoby potrzeby (i mniej komercyjnej zachęty), aby Warriors opuścili miasto. I nie można winić Warriors, którzy nie mieli przychodów przez dwa lata, za podjęcie finansowej decyzji o „sprzedaniu” gry na rundę magii, lub za pieniądze, które otrzymali od regionalnych operatorów stadionów, aby przenieść tam mecze.

Drugą stroną tej decyzji jest trudna propozycja sprzedaży dla obecnych członków, aby zapłacić za jeszcze tylko trzy mecze w przyszłym sezonie i zniżkowe bilety sezonowe dla klubu. George chciał, aby było jasne, że członkowie, którzy zapłacili za pełny sezon w 2020 r., Dostają pełne uprawnienia – „to było dla nas bardzo ważne” – powiedział.

Kiedykolwiek był sprzedawcą, potem przekształcił rozmowę w ostrzeżenie dla nowych członków, mówiąc, że chciałby osiągnąć 10 000 marek w przyszłym sezonie.

Powiedział: „Kolejnym sygnałem dla NFL będzie to, że zrobimy to na własną rękę i przywrócimy ten klub do gry. Sprawmy, aby był to wyjątkowy rok na Mt Smart i za każdym razem. ” [chief executive] Andrew Abdo przychodzi tutaj i [commissioner] Peter V’Landys przyjechał tutaj i są zdumieni tym, co zrobiliśmy.