Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wojna rosyjsko-ukraińska: 600 rosyjskich szpiegów złapanych w poważny cios w moskiewskiej wojnie szpiegowskiej

Świat

O stanie inwazji na Ukrainę opowiedział w telewizji państwowej prokremlowski ekspert, twierdząc, że istnienie państwa rosyjskiego jest zagrożone.

Ukraina twierdzi, że ujawniła tożsamość ponad 600 rosyjskich szpiegów, co zostało opisane jako poważny cios dla działań szpiegowskich prezydenta Władimira Putina.

Urzędnicy w rozdartym wojną kraju twierdzą, że zdemaskowane osoby prowadzą działalność „przestępczą” w całej Europie. Główny Zarząd Wywiadu Ukrainy ujawnił dużą liczbę danych osobowych setek domniemanych agentów pracujących dla FSB, która jest określana jako następca KGB.

Upubliczniono wszystko, począwszy od numerów paszportów, „adresów rejestracyjnych”, numerów telefonów komórkowych i tablic rejestracyjnych samochodów, obecności kilku osób zdemaskowanych w Federalnym Biurze Bezpieczeństwa na Łubiance w Moskwie.

Co niewiarygodne, niektóre z wpisów zawierają również adresy domowe domniemanych szpiegów.

Ujawniono również nieszkodliwe dane osobowe, w tym wulgarne nazwy użytkowników Skype i wątpliwe zachowanie osobiste. Wyciek z profilu ujawnił, że jeden klient używał pseudonimu „jamesbond007” i „DB9”, a inny opisał listę jako „grubożercę”, który „systematycznie łamie przepisy ruchu drogowego”.

„Każdy Europejczyk powinien znać swoje imiona!” Oficjalna Ukraińska Agencja Wywiadu Obronnego opublikowała w mediach społecznościowych opis Rosji jako „państwa agresora w Europie”.

Zacieniona wojna informacyjna między tymi dwoma krajami była regularnym zjawiskiem w ciągu ostatnich kilku tygodni, kiedy Rosja ogłosiła, że ​​zatrzymała w Moskwie ukraińskiego szpiega znanego jako „Dziecko”.

„Podczas próby uzyskania danych o personelu wojskowym uczestniczącym w operacji specjalnej rosyjskiego Ministerstwa Obrony na Ukrainie podejrzany został zatrzymany w Moskwie” – poinformowała FSB w komunikacie prasowym.

Aresztowanie było pierwszym oficjalnym aresztowaniem domniemanego ukraińskiego szpiega od początku inwazji.

Jack Barsky, były agent FSB, opisał rolę współczesnych, mówiąc, że wojna jest „dokładnie tym, do czego stworzono nielegalnych”.

„Zostali stworzeni nie tylko [carry out] Wyjaśnił, że „przenikanie instytucji i organizacji rządowych, a także w przypadku wydalenia korpusu dyplomatycznego”.

W 2021 roku były szef MI6 ostrzegł, że zachodni wywiad ujawnił tylko niewielką część operacji Rosji w Europie.

READ  Coronavirus Covid-19: aktualizacja australijska – NSW zgłasza 344 nowe przypadki lokalne i 2 zgony; Zamknięcie Victoria przedłużone

„Widzimy zakres agresywnych działań wywiadowczych Rosji w całej Europie” – powiedział za pośrednictwem Telegraph Sir John Sawers, który dowodził MI6 w latach 2009-2014.

„Prawdopodobnie wiemy tylko 10 procent tego, co robią. Będzie dużo tego, co robią służby wywiadowcze, o czym po prostu nie zdajemy sobie sprawy”.

Zrozumiałe jest, że Putin, były agent KGB, popada w coraz większą paranoję wobec członków swojego wewnętrznego kręgu, a także nieuczciwych agentów KGB.

Stało się to, gdy znany kolektyw hakerski Anonymous ogłosił, że przygotowuje „ogromny” zrzut danych, który „zniszczy Rosję”.

Grupa poinformowała, że ​​przesyła 1,22 terabajta danych, które będą dostępne „najpóźniej w ciągu najbliższych dwóch tygodni”.

Wysiłki hakerskie nasiliły się od początku konfliktu w lutym, a Anonymous ujawniło, że udało mu się zhakować dużą liczbę drukarek „w całej Rosji”.

Nieuczciwy atak skłonił drukarki do stworzenia licznych „instrukcji antyreklamowych i instrukcji instalacji dla wszystkich zhakowanych urządzeń”. Tor, znany również jako The Onion Router, to program służący do uzyskiwania dostępu do ciemnej sieci i komunikowania się prawie całkowicie bez śladów w Internecie.

Anonimowi donosili, że doświadczyli bezpośredniego ataku typu „odmowa usługi” (DDoS), który według nich pochodził z Rosji wkrótce po zgłoszonym włamaniu do drukarki.

„Rosja rzeczywiście próbowała DDoS na jednej z naszych stron internetowych, ale to zrobiła ** nie mogą uzyskać więcej niż 10 000 żądań w ciągu jednego dnia lub więcej niż 20 MB przepustowości” – powiedziała grupa International Business Times.