Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wojna na Ukrainie: ceny paliw rosną do nowych rekordów, ale niższe ceny ropy mogą złagodzić kryzys |  Wiadomości biznesowe

Wojna na Ukrainie: ceny paliw rosną do nowych rekordów, ale niższe ceny ropy mogą złagodzić kryzys | Wiadomości biznesowe

Według najnowszych danych branżowych ceny paliw osiągnęły nowy rekord, chociaż spadające ceny ropy mogą przynieść ulgę kierowcom znajdującym się w trudnej sytuacji.

Dane firmy Experian Catalist pokazują, że średni koszt litra benzyny na brytyjskich stoczniach w niedzielę wyniósł 163,5 pensa, a oleju napędowego 173,4 pensa.

Ceny pomp wzrosły w ostatnich miesiącach w związku ze wzrostem światowych cen ropy, który został zainicjowany ożywieniem globalnego popytu po pandemia Ograniczenia skończyły się i zostały zaostrzone przez eksplozję rosyjskich nagromadzeń wojskowych, zamieniając Ukrainę w wojnę.

Aktualizacje na żywo z wojny na Ukrainie – wszystkie te ostatnie, gdy Rosja prosi Chiny o pomoc wojskową

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

Wojna na Ukrainie wpływa na koszty życia

Główna liczba jest średnią, co oznacza, że ​​ceny będą wyższe lub niższe w różnych stoczniach w całym kraju.

Rzecznik paliw RAC Simon Williams powiedział, że średnia cena benzyny „wydaje się być na kursie kolizyjnym z 1,65 funta za litr”.

Dodał: „Chociaż w tym tygodniu prawie na pewno będzie więcej podwyżek, kierowcy powinni wkrótce poczuć ulgę w podnoszeniu cen o kilka pensów za litr każdego dnia, ponieważ ceny ropy i ceny hurtowe wydają się ustabilizować.

„Wzrost cen obserwowany w weekend jest nadal wynikiem wzrostu cen ropy, który rozpoczął się na początku miesiąca i osiągnął szczyt na początku ubiegłego tygodnia.

„Biorąc pod uwagę, że cena ropy jest teraz niższa, mamy nadzieję, że osiągniemy szczyt i zaczniemy widzieć, jak ceny zmieniają się, aby odzwierciedlić znaczny spadek kosztów hurtowych obserwowany pod koniec zeszłego tygodnia, pod warunkiem, że nie będzie dalszych skoków w baryłce cena w tym tygodniu.”

Stowarzyszenie sprzedawców ropy naftowej, które reprezentuje około dwóch trzecich parkingów w Wielkiej Brytanii, wezwało kanclerza Rishi Sunaka do obniżenia dopłat paliwowych w swoim wiosennym oświadczeniu o „minibudżecie” w przyszłym tygodniu, aby pomóc obniżyć koszty pomp.

READ  Brytyjska grupa ostrzegająca przed pięcioletnim brakiem wzrostu gospodarczego

„Nasi członkowie zrobili, co mogli, aby złagodzić podwyżki, ale szybkość, z jaką ceny zmieniały się, była bezprecedensowa i pozostawiła wielu operatorów na podwórku z ujemnymi marżami paliwowymi” – powiedział o sytuacji cenowej.

Wyższe koszty paliwa zwiększają presję na gospodarstwa domowe w Wielkiej Brytanii, przy wyższych hurtowych cenach gazu – wzrosły one również po inwazji – wywierając presję również na konsumentów.

Wykres cen ropy Brent za 1 miesiąc
zdjęcie:
Ropa Brent spadła ze swojego najwyższego poziomu w ostatnim czasie

Od czasu inwazji na Ukrainę w zeszłym tygodniu ropa Brent, będąca punktem odniesienia, wzrosła do ponad 100 dolarów za baryłkę Róża do 139najwyższy poziom od 14 lat, gdy wyszły na jaw szczegóły planów USA i Wielkiej Brytanii dotyczących ograniczenia dostaw do Rosji.

Jednak pojawiły się nadzieje, że inne kraje produkujące ropę wkroczą, aby uzupełnić braki, a także rozmowy o zakończeniu wojny. zmniejsza ciśnienie Mało.

Nowy COVID-19 Zamknięcie w Chinach – które grozi osłabieniem popytu ze strony drugiej co do wielkości gospodarki świata – również zaważyło na cenie w poniedziałek, a ropa Brent spadła w jednym etapie o 8 USD do poniżej 105 USD.