Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Włoskie News Air uruchamia loty międzykontynentalne z Polski

Chorwackie linie ETF Airways spoglądają na możliwości ACMI/czarteru w USA

16.09.2022 – 12:40 UTC

Linie lotnicze ETF (LI, Zagrzeb) planuje postawić swoją flotę B737-800s dostępne do wynajmu i wynajmu z pełnym zakresem usług w Stanach Zjednoczonych, ujawniają dokumenty regulacyjne.

Chorwacki Specjalista ds. Czarterów/ACMI złożył wniosek o zezwolenie na wykonywanie lotów czarterowych z zagranicznymi liniami lotniczymi USA do Stanów Zjednoczonych w zakresie przewozu osób, mienia i poczty w pełnym zakresie dozwolonym na mocy Umowy o przewozie lotniczym między Chorwacją a Stanami Zjednoczonymi; Wspólnota Europejska i Stany Zjednoczone.

Złożyła również wniosek o organ zwalniający, aby umożliwić jej świadczenie usług przez dwa lata, podczas gdy jej wniosek jest w toku.

ETF Airways poszukuje organu operacyjnego:

  • z dowolnego punktu (punktów) za jakąkolwiek stacją (stacją) członka UE, przez dowolny punkt (punkty) w dowolnym państwie członkowskim Unii Europejskiej oraz przez stacje pośrednie do dowolnego punktu (punktów) w Stanach Zjednoczonych i poza nimi;
  • Czartery za granicą między dowolnymi punktami w Stanach Zjednoczonych a dowolnymi innymi punktami;
  • Inne karty z uprzednią zgodą zgodnie z przepisami DOT;
  • Przewóz dozwolony przez wszelkie dodatkowe prawa drogi, które zostaną udostępnione przewoźnikom z UE w przyszłości.

Przewoźnik otrzymał…

Samoa Airways wypowiada umowę najmu niechcianych B737-800

16.08.2022 – 02:40 UTC

Samoa linie lotnicze (Ojej, Abia Valio) 4,6 mln USD na rzecz FLY Aircraft Holdings Eighteen Ltd, spółki celowej Carlyle Aviation Partnerzyjako kara za wypowiedzenie odrzuconego B737-800 Samoa Observer poinformował, że dzierżawa oficjalnie kończy trwającą rok sagę związaną z niechcianym samolotem.

5W-TFL (MSN 42805) został wydzierżawiony przez poprzedni rząd w połowie 2021 roku i miał stać się pierwszym wąskokadłubowym samolotem krajowym Samoa Airways. Jednak po dojściu do władzy nowa administracja natychmiast o tym ostrzegła Nie widziałem potrzeby dzierżawy I idź to skończyć. Samolot został przeniesiony tylko jak najdalej Międzynarodowy port lotniczy BrisbaneI choć jest zarejestrowany na Samoa, ani razu nie wylądował na wyspie. On ona Został anulowany i wrócił do Montpellier Na początku 2022 r., pomimo toczących się dyskusji na temat rekompensaty za wcześniejsze rozwiązanie umowy najmu. W końcu rząd Wynegocjowałem karę z 160 mln WST (59 mln USD) początkowo żądanych przez leasingodawcę.

READ  Chce kupić dom wakacyjny Marie Curie w Polsce, we Francji

Od tego czasu samolot znalazł nowego operatora w …

Rząd Samoa zapłaci 5,9 miliona dolarów za odrzuconą dzierżawę B737

07.07.2022 – 03:42 UTC

Rząd Samoa zgodził się zapłacić 16 mln tali (5,9 mln USD) spółce celowej FLY Aircraft Holdings Eighteen Ltd. Carlyle Aviation Partnerzyaby anulować B737-800 Dzierżawa niena sucho Samoa linie lotnicze (Ojej, Abia Valio), Minister Przedsiębiorstw Publicznych Leatinu’u Wayne So’oialo powiedział parlamentowi Samoa.

Leatinu’u potwierdził, że wynajmujący początkowo zażądał 160 mln WST (59 mln USD), ale rząd był w stanie wynegocjować ugodę tylko do 10% początkowego zapotrzebowania.

2-WTFL (MSN 42805) został podpisany jako pierwszy kryty samolot wąskokadłubowy przez poprzedni rząd w połowie 2021 r. Obecna administracja od tego czasu Zobowiąż się do zapoznania się z ofertą Zaraz po objęciu urzędu ogłosił wkrótce potem, że Samoa Airlines nie dodadzą B737 ze względu na wysokie koszty rozruchu i eksploatacji. Samolot został dostarczony do Międzynarodowy port lotniczy Brisbane Do ostatecznej konserwacji w lipcu 2021 r. i zarejestrowany na Samoa, ale niedostępny Abia Valio. był w końcu Rejestracja anulowana w marcu 2022 r. i wrócił do Montpellier do przechowywania.

Parlament zatwierdził…

Rząd Samoa podtrzymuje decyzję o zwrocie B737-800

01.06.2022 – 05:41 UTC

Samoa linie lotnicze (Ojej, Abia Valio) Nie doda żadnych krajowych samolotów wąskokadłubowych, ponieważ rząd pozostaje stanowczy w swojej decyzji o zwrocie samolotu B737-800 Na początku tego roku premier Fiami Naomi Matava powiedziała gazecie Samoa Observer.

Powiedziała, że ​​nawet gdy Samoa zmierza w kierunku długo oczekiwanego i planowanego ponownego otwarcia swoich granic 1 sierpnia, rynek krajowy będzie odpowiednio obsługiwany przez zagraniczne linie lotnicze bez konieczności rozbudowy floty przewoźników flagowych. The Zaawansowane Floty Latające Moduł pokazuje, że flota Samoa Airlines składa się z trzech DHC-6-300s.

READ  Minister przemysłu odwiedza Czechy i Polskę w celu sprzedaży energii jądrowej

2-WTFL (MSN 42805), 7,6-letni samolot należący do FLY Leasing Companyjego rejestracja na Samoa została anulowana w marcu 2022 roku Międzynarodowy port lotniczy Brisbane W celu przeprowadzenia ostatecznej konserwacji w lipcu 2021 r., przed rozpoczęciem planowanej służby w okresie letnim, ostatecznie nie poleciał na Samoa i pozostał zaparkowany w Australii. To był rząd przeciwpożarowy Skrytykować najempodpisany przez poprzedni rząd w jego ostatnich dniach.

Po anulowaniu rejestracji na Samoa, Boeing Wąskie ciało zostało przeniesione …