Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Właściciele podnoszą FTSE w górę, gdy ponownie otwierają się nadzieje na lato

Właściciele podnoszą FTSE w górę, gdy ponownie otwierają się nadzieje na lato

bRytuały lotnicze i dostawca części samochodowych Duży Zatonął po tym, jak odrzucił ofertę przejęcia o wartości 1,2 miliarda dolarów (860 milionów funtów) od amerykańskiej firmy private equity Lone Star Global, twierdząc, że jest za niska.

Senior, który zaopatruje Boeinga w części, powiedział, że ostatnia piąta propozycja złożona w poniedziałek „w dalszym ciągu zasadniczo nie docenia” firmy, a ulepszona oferta Lone Star w wysokości 200 pensów za akcję jest „zbyt oportunistyczna, nie pokazuje jasnej lub innej strategii, a pojawia się na niskim poziomie, gdy na rynki bazowe tymczasowo wpływa Covid-19. ” . . .

Oferta, która wycenia firmę z Hertfordshire na 839 milionów funtów, dodała, że ​​„nadal zasadniczo zaniża wartość Seniora i perspektywy na przyszłość”, jednocześnie utrzymując, że ma wystarczające zasoby do samodzielnego wdrożenia swojej strategii. Akcje spadły o 16,4 pensa do 149,3 pensa, najniższego poziomu od początku tego miesiąca.

Senior powiedział jednak, że byłby skłonny do czynienia ze spółką przejmowaną lub innymi potencjalnymi konkurentami po uczciwej cenie. The Lone Star powiedziała, że ​​jej ostatni pokaz jest jej ostatnim pokazem i nie zostanie zwiększony, chyba że pojawi się konkurent.

Spadek kursu akcji nastąpił, mimo że czołowi przedstawiciele notowanych na londyńskiej giełdzie również ujawnili, że wyniki handlowe w ciągu pięciu miesięcy poprzedzających maj były lepsze od oczekiwań zarządu. Restrukturyzuje swoją działalność, sprzedając jednostki niezwiązane z podstawową działalnością i redukując miejsca pracy w czasie pandemii. Ogólna sprzedaż była o 15% niższa przy stałych kursach walutowych w porównaniu do tego samego okresu w zeszłym roku.

Rynki londyńskie odbiły się po rekordowej aktywności fabryk w Wielkiej Brytanii, która pomogła wzbudzić pozytywne nastawienie do ożywienia gospodarczego w tym kraju. Ożywienie akcji spółek nieruchomościowych i głównych spółek naftowych również pomogło głównym indeksom zamknąć się w górę, ponieważ inwestorzy mieli nadzieję, że bank centralny utrzyma stopy procentowe na rekordowo niskim poziomie pomimo niedawnego wzrostu inflacji.

READ  Najnowszy koronawirus: liczba pasażerów Heathrow wraca do poziomu z marca 2020 r.

FTSE 100 Zakończył z 27,72 pkt na 7090,0 i FTSE 250 Dodał 222,6 pkt do 22 679,6 pkt.

ziemia brytyjska A Papiery wartościowe naziemne Na szczycie benchmarku, rosnąc odpowiednio o 23,3 punktu do 516,8 pikseli i 21,6 punktu do 699,2 pikseli, obaj otrzymali promocje od JP Morgan w związku z oczekiwaniami, że apetyt ma się poprawić, gdy brytyjska gospodarka ponownie się otworzy w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Inwestorzy z zadowoleniem przyjęli również doniesienia, że ​​British Land może sprzedać swoje udziały w Paddington Central.

Travis Perkins, największy brytyjski sprzedawca materiałów budowlanych, wzrósł o 108,5 pensa do 17,25 funtów w indeksie FTSE 250 po podniesieniu całorocznej prognozy zysku.

Giganci naftowi Royal Dutch Shell i BP również byli jednymi z najlepszych na indeksie FTSE 100, śledząc ropę, która oscylowała blisko dwuletniego maksimum wynoszącego 75 USD za baryłkę.

Gdzie indziej, udziały w firmie łazienkowej z siedzibą w Lancashire Wiktoriańska hydraulika W momencie debiutu na rynku, wyceniany na ponad 1 miliard funtów, wzrósł o jedną piątą i był największym notowaniem w historii londyńskiego rynku juniorów.