Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wizualizacja NASA ujawnia w czasie rzeczywistym lokalizację statków kosmicznych, w tym ISS, Landsata 9 i Aqua

NASA zaktualizowała narzędzie 3D w czasie rzeczywistym, które pozwala śledzić satelity obserwacyjne Ziemi, takie jak niedawno wystrzelony Landsat 9, a także Międzynarodowa Stacja Kosmiczna i Aqua.

Stworzony przez NASA Jet Propulsion Laboratory w Kalifornii, Eyes on the Earth pokazuje satelity obserwacyjne Ziemi w czasie rzeczywistym, a także gromadzone przez nie dane.

Ujawnia wszystko, od atmosferycznych poziomów dwutlenku węgla i tlenku węgla po obecne globalne poziomy mórz i wilgotność gleby.

Informacje te pochodzą z floty kilkudziesięciu satelitów, z których każdy specjalizuje się w różnych aspektach klimatu i środowiska Ziemi.

„Eyes on the Earth zapewnia wciągające i interaktywne źródło wiedzy o zjawiskach środowiskowych i ich skutkach” – mówi NASA.

NASA zaktualizowała narzędzie 3D w czasie rzeczywistym, które pozwala śledzić satelity obserwacyjne Ziemi, takie jak niedawno wystrzelony satelita Landsat 9, a także Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (na zdjęciu) i Aqua

Stworzony przez NASA Jet Propulsion Laboratory w Kalifornii, Eyes on the Earth pokazuje satelity obserwacyjne Ziemi w czasie rzeczywistym, a także gromadzone przez nie dane, w tym Landsat 9 (wizualizacja obrazu), który robi zdjęcia Ziemi

Stworzony przez NASA Jet Propulsion Laboratory w Kalifornii, Eyes on the Earth pokazuje satelity obserwacyjne Ziemi w czasie rzeczywistym, a także gromadzone przez nie dane, w tym Landsat 9 (wizualizacja obrazu), który robi zdjęcia Ziemi

satelita 9

Landsat 9 jest najnowszym satelitą misji Landsat, działającym od pięciu dekad.

Landsat 9 rozszerzy możliwości naukowców do pomiaru zmian na globalnej powierzchni Ziemi na dużą skalę.

W tym miejscu „możemy oddzielić ludzkie i naturalne przyczyny zmian”, powiedział USGS w oświadczeniu.

Dlatego Landsat 9 wniesie istotny element międzynarodowej strategii monitorowania zdrowia i stanu Ziemi.

„Użytkownicy Landsat mogą teraz korzystać z częstych obserwacji (co 8 dni przy użyciu dwóch satelitów).”

NASA ma ponad dwadzieścia misji naukowych o Ziemi, z których każda jest reprezentowana na wirtualnej kuli ziemskiej w czasie rzeczywistym.

Jedną z rzeczy, do których może być używany, jest pomiar różnych gazów cieplarnianych, takich jak dwutlenek węgla, w dowolnej części świata.

Jest to przydatne podczas badania, czy występują wyższe stężenia zanieczyszczeń, niż można by się spodziewać w mieście.

READ  Ponure statystyki pokazują, że COVID ma naprawdę nieubłagany, długi chwyt

Może być również używany do określania poziomów powierzchni oceanów w różnych lokalizacjach, a także tego, jak te poziomy zmieniały się w czasie.

Informacje te są przydatne w prognozach powodzi.

Według agencji kosmicznej najnowsze wydanie Eyes on the Earth zawiera również materiał filmowy z ważnych wydarzeń w świecie przyrody

Orbitując po wirtualnym świecie, możesz zobaczyć szczegóły dotyczące tej planety.

Obejmuje to maksymalne prędkości wiatru podczas burzy tropikalnej, skutki pożaru w północnej Kalifornii, a nawet obserwowanie, jak duży i dlaczego kwitnie fitoplankton w Nowej Zelandii jest tak ważny.

Ulepszenia obejmują również ulepszenia zapewniające płynniejszą obsługę.

„Dzięki najnowszym postępom technologicznym jesteśmy w stanie wykorzystać te innowacje do łączenia większej ilości danych i obrazów, aby użytkownicy mogli wizualizować, jak nasza planeta nieustannie się zmienia” – powiedział John Nelson, NASA Jet Propulsion Laboratory.

Istnieje również możliwość dowiedzenia się więcej o każdym z poszczególnych satelitów wykonujących pomiary – wystarczy kliknąć na nazwę.

Na przykład kliknięcie na satelitę Aqua powiększy jego lokalizację i dostarczy podstawowych informacji o jego misji.

Znajduje się na orbicie od prawie 20 lat i dostarcza informacji o obiegu wody na Ziemi, gromadząc informacje na temat parowania oceanów, atmosferycznej pary wodnej, chmur, opadów, wilgotności gleby i pokrywy śnieżnej.

NASA ma ponad dwadzieścia misji naukowych o Ziemi, z których każda jest reprezentowana na wirtualnej kuli ziemskiej w czasie rzeczywistym

NASA ma ponad dwadzieścia misji naukowych o Ziemi, z których każda jest reprezentowana na wirtualnej kuli ziemskiej w czasie rzeczywistym

NASA i US Geological Survey opublikowały pierwszy zestaw zdjęć z satelity Landsat 9 od czasu jego wystrzelenia we wrześniu.  Miasto Katmandu w Nepalu, w lewym dolnym rogu tego zdjęcia z Landsat 9, znajduje się w dolinie na południe od Himalajów między Nepalem a Chinami.  Lodowce i jeziora utworzone przez wody z roztopów lodowcowych są pokazane na środku górnej części tego obrazu

NASA i US Geological Survey opublikowały pierwszy zestaw zdjęć z satelity Landsat 9 od czasu jego wystrzelenia we wrześniu. Miasto Katmandu w Nepalu, w lewym dolnym rogu tego zdjęcia z Landsat 9, znajduje się w dolinie na południe od Himalajów między Nepalem a Chinami. Lodowce i jeziora utworzone przez wody z roztopów lodowcowych są pokazane na środku górnej części tego obrazu

Informacje w czasie rzeczywistym, w tym dane z satelity Landsat 9, który we wrześniu został wystrzelony na orbitę okołoziemską.

READ  Uwolnienie uzdrawiającej mocy Oprah: jak chirurgiczne oddychanie może pomóc pacjentom z COVID-19 z długotrwałymi objawami

Po ich wystrzeleniu pojawią się również szczegóły satelitów NISAR (NASA-ISRO Synthetic Aperture Radar) i SWOT (topografia powierzchni wody i oceanów).

„Grafika jest tak bogata jak dane, co sprawia, że ​​głębokie nurkowanie jest fascynujące, gdy uczysz się o nauce, lepiej poznajesz planetę i poznajesz niektóre z wielu misji NASA, które śledzą zdrowie kuli ziemskiej”, mówi NASA w poście na blogu. . Poczta.