Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wirusowe pytanie o matematykę, które wprawiło w zakłopotanie internet

styl życia

To proste równanie od lat frustruje ludzi – i okazuje się, że istnieje więcej niż jedna poprawna odpowiedź.

Piękno matematyki polega na tym, że w przeciwieństwie do innych przedmiotów, takich jak angielski czy historia, zazwyczaj istnieje tylko jedna poprawna odpowiedź.

Ale to pytanie nadal wprawia w zakłopotanie ludzi w Internecie, ponieważ dwa lata temu po raz pierwszy pojawiło się, że nie ma jednej, ale dwie możliwe prawidłowe odpowiedzi – a to, jak odpowiesz, będzie zależało od tego, jak uczysz matematyki.

Co to jest 8 ÷ 2 (2 + 2)?

W zależności od metody użytej do rozwiązania pytania, twoja odpowiedź będzie jedna lub 16 – a twoja odpowiedź nie będzie poprawna.

To matematyczne pytanie ma dwie poprawne odpowiedzi, co dezorientuje ludzi online.  Zdjęcie / news.com.au
To matematyczne pytanie ma dwie poprawne odpowiedzi, co dezorientuje ludzi online. Zdjęcie / news.com.au

Twoja odpowiedź będzie zależeć od tego, czy uczyłeś się matematyki metodą PEMDAS czy BODMAS, powiedział Mike Breen, specjalista ds. pomocy publicznej w American Mathematical Association.

Wyjaśnij, dlaczego Twoja odpowiedź była inna, gdy mylące równanie pojawiło się po raz pierwszy w 2019 roku.

„Sposób, w jaki jest napisany, jest niejednoznaczny. W matematyce [sic], często pojawia się niejasność. Matematycy starają się, aby reguły były jak najdokładniejsze” – powiedział dr Breen w rozmowie z Popular Mechanics.

Metoda PEMDAS polega na rozwiązywaniu równań w nawiasach i w kolejności wykładników, mnożeniu, dzieleniu, dodawaniu i odejmowaniu.

PEMDAS zobaczy, że najpierw obliczysz, co było w nawiasach, a następnie pomnożysz przed ostatnim dzieleniem, co oznacza, że ​​Twoja odpowiedź będzie jedna.

Załączone zdjęcie
Załączone zdjęcie

Ale metoda BODMAS oznacza, że ​​zamiast tego rozwiążesz pytanie w ten sposób: nawiasy, rzędy, dzielenie, mnożenie, dodawanie i odejmowanie.

W metodzie BODMAS nadal będziesz umieszczać nawiasy jako pierwsze, ale dzielić przed mnożeniem, co oznacza, że ​​Twoja odpowiedź będzie wynosić 16.

READ  Coronavirus Covid 19: Krytyka rządu Indii za chwalenie wieców politycznych w połowie drugiej fali Covid-19

Metoda PEMDAS jest częściej stosowana w Stanach Zjednoczonych, podczas gdy Wielka Brytania i Australia mają tendencję do nauczania teorii BODMAS.

Więc jak poszło?