Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wirus koronowy: najnowsza epidemia COVID-19 z całego świata – sobota 27 listopada

Włochy

Włochy odnotowały w piątek 51 zgonów związanych z koronawirusem, w porównaniu do 71 dzień wcześniej, podało włoskie Ministerstwo Zdrowia, podczas gdy dzienna liczba nowych infekcji nieznacznie spadła do 13 686 z 13 764.

Zjednoczone Królestwo

Wielka Brytania poinformowała w piątek, że rozprzestrzenianie się nowo zidentyfikowanego typu koronawirusa w Afryce Południowej było bardzo niepokojące, a naukowcy uznali to za najważniejszą rzecz odkrytą do tej pory, ponieważ może zmniejszyć skuteczność szczepionek.

Szef brytyjskiego konsorcjum genomowego COVID-19 powiedział, że prawdopodobnie nowy wariant koronawirusa B.1.1.529, który rozprzestrzenia się w Afryce Południowej, trafi do Wielkiej Brytanii.

Szwajcaria

Szwajcarski rząd zakazał w piątek bezpośrednich lotów z RPA i okolic ze względu na odkrycie nowego wariantu COVID-19, jednocześnie nakładając ograniczenia na podróżowanie z innych krajów, w tym z Hongkongu, Izraela i Belgii.

Cypr

Cypr poinformował w piątek, że zakazał przyjazdów z wielu krajów afrykańskich, w tym z RPA, Botswany i Zimbabwe, po wykryciu nowego typu COVID-19.

Hiszpania

Hiszpański region Katalonii odłożył wprowadzenie obowiązkowych zezwoleń na COVID w barach, restauracjach i siłowniach w piątek po Tysiące osób próbowało pobrać certyfikat ze strony samorządowej i wyłączyło system.

Z ogólnokrajowym wskaźnikiem szczepień bliskim 80%, Hiszpanii w dużej mierze oszczędzono ostatniej fali infekcji, która ogarnęła Europę.

Niemcy

Po raz pierwszy homeopatyczne Niemcy upuściły piłkę. Pozornie niekończące się kolejki w całym kraju W przypadku boosterów koronawirusa, a nawet pierwszych szczepionek, jest to dowód na to, że uderzyła czwarta fala COVID-19, prowadząc świat w początkowej reakcji na pandemię na początku zeszłego roku.

Ameryki

Brazylia

Brazylijska organizacja zdrowotna Anvisa zaleciła w piątek ograniczenie podróży z niektórych krajów afrykańskich ze względu na odkrycie nowego typu COVID-19. Wydawało się jednak, że prezydent Jair Bolsonaro odrzucił takie środki.