Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wirus japońskiego zapalenia mózgu: władze australijskie wydały ostrzeżenie krajowe po tym, jak mężczyzna zmarł z powodu wirusa przenoszonego przez komary

Australijski Federalny Departament Zdrowia ogłosił, że sytuacja rozwija się jako przypadek choroby zakaźnej o znaczeniu krajowym, co oznacza, że ​​podejmuje działania mające na celu edukowanie społeczności na temat JEV i środków ostrożności, które należy podjąć, w tym wprowadzenie szczepionki.

„Wymagane jest krajowe podejście w zakresie koordynacji polityki zdrowotnej, interwencji i komunikatów publicznych” – powiedziała w oświadczeniu pełniąca obowiązki dyrektora medycznego Sonia Bennett.

„Zdecydowanie zalecamy, aby ludzie podjęli kroki w celu zmniejszenia narażenia na komary i unikali siedlisk komarów, takich jak stojąca woda”.

Dr Bennett powiedział, że eksperci pracują nad wsparciem reakcji, która obejmuje monitorowanie i kontrolę komarów, identyfikację zagrożonych, komunikację ze zdrowiem publicznym i wypuszczanie szczepionek.

Jednak eksperci ds. zdrowia twierdzą, że ciężka choroba z powodu tej choroby jest rzadka i w większości przypadków ludzie nie będą mieli żadnych objawów.

„Niewiele osób może zachorować na poważną chorobę, taką jak zapalenie mózgu i doświadczać objawów, w tym sztywności karku, silnego bólu głowy, śpiączki i, rzadko, trwałych powikłań neurologicznych lub śmierci” – powiedział dr Bennett w oświadczeniu.

W czwartek urzędnicy potwierdzili przypadek japońskiego zapalenia mózgu w Queensland, który był leczony w szpitalu w Brisbane. Departament Zdrowia powiedział, że jest świadomy innych przypadków w wielu stanach.

Pojawia się, gdy wykryto JEV u świń w całym kraju, a 1 marca właściciele świń i koni zostali wezwani do zgłaszania wszelkich objawów wirusa.

„Najczęstszymi objawami u świń są zmumifikowane lub martwo urodzone świnie lub młode świnie, u których w ciągu pierwszych sześciu miesięcy życia rozwijają się problemy neurologiczne. Choroba zwykle przebiega bezobjawowo u dorosłych świń, ale świnie mogą mieć bezpłodność i przekrwienie jąder” – powiedział Mark Ship.

„Konie mogą wykazywać szereg objawów. Podczas gdy większość dotkniętych chorobą koni nie wykazuje oznak choroby, niektóre z poważniejszych objawów JE u koni obejmują gorączkę, żółtaczkę, letarg, utratę apetytu i objawy neurologiczne, które mogą mieć różne nasilenie.

READ  Połączone testy genetyczne w kierunku kardiomiopatii i arytmii dają pozytywne wyniki

Ministerstwo Zdrowia w zeszłym tygodniu Potwierdzono, że nie ma przypadków Z JEV w Nowej Zelandii.