Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Williamson był zasmucony spóźnieniem na pierwszy test Sri Lanki

The Black Caps zostali sprowadzeni na ziemię z najwyższych poziomów turniejów Basin Reserve w zeszłym tygodniu, a czołowy pałkarz Kane Williamson opłakiwał śmierć swojej babci.

The Black Caps potwierdzili dziś po południu, że Williamson przybędzie w ostatniej chwili na pierwszy czwartkowy test przeciwko Sri Lance w Christchurch, aby móc opłakiwać śmierć Joanne Williamson-Orr.

Williamson-Orr, były burmistrz Taupo i jego babcia od 20 lat, w tym Williamson i kolega Black Cap Dane Cleaver, zmarł w zeszły czwartek w wieku 92 lat.

Kapitan Tim Southee powiedział, że Williamson nadal był w Tauranga ze swoją rodziną, podczas gdy zespół przygotowywał się w Hagley Oval.

„W imieniu zespołu myślę, że wszyscy współczują Kane’owi w tej chwili, a on jest w najlepszym miejscu, w jakim może być. I to jest z rodziną i wokół niej. To smutny czas dla rodziny Williamsonów” – Southey powiedział.

„Nie możemy się doczekać, aż dołączy Keane. Był w stanie trenować z ludźmi z ND w Tauranga, więc jestem pewien, że uderzy wiele piłek i upewni się, że będzie gotowy do gry w czwartek”.

Williamson był kluczowym współtwórcą oszałamiającego zwycięstwa Blackcaps nad Anglią w zeszłym tygodniu, zdobywając 132 runy w drugiej rundzie, stając się rekordzistą Nowej Zelandii w biegach.

Stało się to po tym, jak Williamson walczył z kilkoma pytaniami i krytyką dotyczącą jego wyglądu – rozmowy, które doprowadziły do ​​​​tego, że jego zmarła babcia trafiła na pierwsze strony gazet w styczniu, kiedy zadzwoniła do gospodarza radiowego talk show, aby bronić go podczas serii Black Caps przeciwko Pakistanowi.

„Byłam babcią Kena Williamsona… Jest jednym z dwudziestu moich wnuków” – powiedziała wówczas Newstalk ZB.

„Myślę, że osoba, która do niego zadzwoniła, coś mieszała.

„To nie tylko skoki i yahoo… ludzie wyrażają siebie inaczej”.

Powiedziała, że ​​w tamtym czasie Williamson był „bardzo uroczym, szczerym młodym mężczyzną. Bardzo pokornym człowiekiem… którego nie interesuje krytyka i nie sądzę, żeby nawet jej słuchał”.

READ  Komentarz sir Marka Todda „Mały żart” — Bezpieczne

Williamson udowodnił to w Wellington w zeszłym tygodniu – zwycięstwo Southey powiedział, że czarny kapelusz jest teraz podzielony, aby skupić się na Sri Lance.

„Wspaniale było mieć wielu ludzi rozmawiających o krykiecie testowym, widzieć, jak basen rezerwowy jest pełny przez pięć dni, wspaniale było być częścią” – powiedział Southey.

„Myślę, że ogólnie gracze są szczęśliwi, widząc ludzi rozmawiających o krykiecie testowym. A doświadczenie w krykiecie jest ekscytujące. Anglia odegrała w tym swoją rolę w ciągu ostatniego roku. Chłopaki nadal postrzegają krykieta jako szczyt gry.

„To gra, o której będzie się mówić przez długi czas, ale jest to bardzo skromna grupa. Teraz skupimy się na Sri Lance.”

Nie będzie to jednak łatwe zadanie, ponieważ Sri Lanka wchodzi do serii w trybie desperacji, ścigając miejsce w finale ICC World Test Championship.

„Oczywiście wypadliśmy z turnieju testowego, a oni mają dużo do zagrania w ciągu najbliższych kilku tygodni” – powiedział Southey.