Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wielki boks Tyson Fury atakuje „pandemię zbrodni nożowych” po śmiertelnym dźgnięciu kuzyna

Brytyjski bokser Tyson Fury (po lewej), na zdjęciu ze swoim ojcem Johnem, opłakuje stratę kuzyna zasztyletowanego na śmierć przed klubem nocnym w Manchesterze.

Ian Walton/AFP

Brytyjski bokser Tyson Fury (po lewej), na zdjęciu ze swoim ojcem Johnem, opłakuje stratę kuzyna zasztyletowanego na śmierć przed klubem nocnym w Manchesterze.

Światowy mistrz bokserski wagi ciężkiej Tyson Fury wezwał rząd brytyjski do ostrzejszego zwalczania przestępstw z nożem po tym, jak jego kuzyn został zadźgany nożem w Manchesterze.

Fiore powiedział, że „tylko tchórze mają broń” w niedzielnym poście w mediach społecznościowych, w którym oznajmił, że jego kuzyn Rico Burton „został zabity ostatniej nocy i dźgnięty nożem w szyję”.

Policja potwierdziła angielskim serwisom informacyjnym, że 31-letni Burton był jedną z dwóch osób, które we wczesnych godzinach porannych w niedzielę zostały dźgnięte nożem w dzielnicy Goose Green w Altrincham w Greater Manchester.

Burton zmarł w szpitalu, a 17-latek jest leczony z powodu ciężkich ran kłutych.

Czytaj więcej:
* Road to Undisputed: Oleksandr Usyk i Tyson Fury chcą walki o tytuł wagi ciężkiej
* Anthony Joshua gniewnie rzuca pasami po przegranej walce o tytuł mistrza świata z Ołeksandrem Usykiem
* „Król Cyganów tu zostanie”: Tyson Fury wzywa do walki z Ołeksandrem Usekiem
* Oleksandr Usyk przeznacza tytuły mistrza świata w boksie, by pokonać Anthony’ego Joshuę za rozdartą wojną Ukrainę

„Obie ofiary powinny były wrócić do domu po nocy spędzonej z przyjaciółmi” – powiedział na konferencji prasowej szef policji Greater Manchester, Ben Ewart.

Powiedział, że dwóch mężczyzn w wieku 21 i 20 lat zostało aresztowanych i zatrzymanych w związku z „spontanicznym i nieplanowanym” atakiem.

W poście w mediach społecznościowych w niedzielny poranek mistrz wagi ciężkiej Fury napisał: „Mój kuzyn został zamordowany zeszłej nocy, dźgnięty nożem w szyję. To stało się głupimi idiotami z nożami. To musi się zatrzymać jak najszybciej”.

„Rząd Wielkiej Brytanii potrzebuje wyższych wyroków za przestępstwa związane z nożem, to pandemia i nie wiesz, jak niebezpieczna jest, dopóki nie stanie się twoja!”

READ  True Blue Australia: Quad Cooper, weteran wojowników Wallabies, otrzymuje australijskie obywatelstwo po dziwacznej pięcioletniej bitwie

34-latek powiedział również: „Życie jest tak cenne i można je zabrać tak szybko i cieszyć się każdą chwilą. RIP RICO BURTON. Niech Pan da ci dobre miejsce w niebie. Do zobaczenia wkrótce”.

Oburzenie obejmowało zdjęcie z napisem „Stop zbrodni nożowej” i kończyło sentymentalny post hashtagiem z napisem „Tylko tchórze mają broń”.

Tyson Fury (po prawej) podczas wieczornego wyjścia z innym kuzynem, bokserem Heggy Fury, w 2017 roku.

/ Instagram

Tyson Fury (po prawej) podczas wieczornego wyjścia z innym kuzynem, bokserem Heggy Fury, w 2017 roku.

Fury jest panującym mistrzem świata WBC, który stara się zostać niekwestionowanym mistrzem świata w wadze ciężkiej W możliwym meczu zjednoczenia z Ołeksandrem Usykiemktóry zachował swoje tytuły światowe w International Boxing Association, World Boxing Association i International Boxing Federation z Wygranie decyzji punktowej nad Anglikiem Anthonym Joshua .em W Arabii Saudyjskiej w sobotę (niedziela czasu nowozelandzkiego).

The Daily Mirror poinformował, że Rico Burton był bokserem-amatorem, którego były trener Fury’ego, Steve Egan, opisał jako „bardzo uzdolniony” i „piękny chłopak”, który „zawsze się uśmiechał”.