Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wielka ława przysięgłych USA ma zdecydować, czy wnieść oskarżenie przeciwko funkcjonariuszom policji w związku ze śmiercią urodzonego w Christchurch Christiana Glassa

22-letni Christian Glass został pięć razy postrzelony przez funkcjonariuszy policji w Kolorado po tym, jak zadzwonił pod numer 911 z prośbą o pomoc.
obrazek: Dostarczone / Rathod Mohammedbhai LLC

Wielka ława przysięgłych zadecyduje, czy wnieść oskarżenie przeciwko funkcjonariuszom policji USA zamieszanym w śmiertelne zastrzelenie mężczyzny z Christchurch w stanie Kolorado w czerwcu.

22-letni Christian Glass został postrzelony pięć razy po tym, jak zadzwonił pod numer 911 z prośbą o pomoc podczas pozornego kryzysu zdrowia psychicznego, kiedy jego samochód zepsuł się na poboczu drogi w pobliżu Denver.

Jego rodzice, Sally i Simon Glass, w zeszłym miesiącu wystosowali emocjonalną prośbę do policji, oskarżając funkcjonariusza, który spowodował morderstwo.

W czwartek, piąta prokurator okręgowa Heidi McCollum powiedziała, że ​​przekaże sprawę wielkiej ławie przysięgłych w celu dalszego dochodzenia i ewentualnych zarzutów.

„Po dokładnym dochodzeniu zamierzam teraz przedstawić tę sprawę wielkiej ławie przysięgłych, która na moją prośbę ma spotkać się kilka razy w listopadzie” – powiedział McCollum w oświadczeniu.

Urodzony w Christchurch Christian Glass został zastrzelony przez amerykańską policję po tym, jak zadzwonił pod numer 911 w celu uzyskania pomocy drogowej, gdy jego samochód zepsuł się w pobliżu Denver w stanie Kolorado w czerwcu 2022 r., a władze obecnie rozpatrują sprawę.

Rodzice Christiana Glassa powiedzieli, że przysięgli szukać dla niego sprawiedliwości.
obrazek: dostarczony

„Kiedy policjant strzela i rani lub zabija inną osobę w Kolorado, istnieją określone protokoły do ​​badania i przeglądu takich spraw. Konieczne jest, abyśmy podjęli właściwą decyzję i nie byli zbyt pochopni, aby wydać wyrok – że oddaje sprawiedliwość rodzinie ofiary oraz osobom zaangażowanym i dotkniętym śmiercią Christiana”.

„Przede wszystkim jestem w pełni zaangażowany w dążenie do sprawiedliwości w tej sprawie. Wielka ława przysięgłych, ze swoim wezwaniem do sądu i złożonym pod przysięgą organem zeznań, pomoże nam dojść do właściwych wniosków. Po zakończeniu podzielę się wynikami z naszej społeczności. ”

„Śmierć Christiana Glassa była tragicznym wydarzeniem, a kondolencje mojego biura pozostają dla rodziny i przyjaciół pana Glassa w tym trudnym czasie”.

Wielka ława przysięgłych to grupa obywateli amerykańskich, którzy decydują, czy istnieją wystarczające dowody uzasadniające oskarżenia w sprawach karnych.

W oświadczeniu wydanym przez swoich prawników chrześcijańscy rodzice Sally i Simon Glass poprzysięgli szukać sprawiedliwości dla swojego syna.

„Koła sprawiedliwości idą we właściwym kierunku, a my wspieramy wysiłki i staranność prokuratora okręgowego piątego, Heidi McCollum, aby utworzyć wielką ławę przysięgłych” – powiedzieli.

„Nie minęła godzina, abyśmy nie myśleli o naszym słodkim synu, Christianie Glass. Spodziewamy się, że osoby zamieszane w jego morderstwo zostaną pociągnięte do odpowiedzialności”.

Wielogodzinne niepokojące nagrania z kamer ciała opublikowane przez prawników rodziny Glass w zeszłym miesiącu pokazały, że policja rozbija szybę samochodu, gdy Christian nie odpowiedział na ich żądania wyjścia, zanim funkcjonariusze oddali strzały z worków fasoli, strzelając i strzelając do niego.

W 911 długi sygnał dźwiękowy słyszy Glassa mówiącego, że utknął w pułapce i boi się, że zostanie zabity, co skłoniło dyspozytora do poinformowania policji, że brzmiał na przerażonego.

W tym czasie biuro szeryfa hrabstwa Clear Creek poinformowało, że Glass był polemiczny, niechętny do współpracy i uzbrojony w nóż.

Rodzina Glass sprzeciwiła się tej wersji wydarzeń, twierdząc, że Christian nie zrobił nic złego i za bardzo bał się wysiąść z samochodu.

Biuro burmistrza przekazało sprawę do Biura Śledczego Kolorado i ogłosiło plany stworzenia „zespołu reagowania kryzysowego” dla tego obszaru.

Christian Glass urodził się w Christchurch, ale jego rodzina przeniosła się do Stanów Zjednoczonych, gdy miał dziesięć lat.