Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wielka Brytania twierdzi, że Microsoft może uzyskać „niezrównaną przewagę” dzięki Activision

Zawieszenie

Urząd ds. konkurencji i rynków (lub CMA), brytyjski regulator, ostrzegł w czwartek, że planowane przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft może dać gigantowi technologicznemu „niezrównaną przewagę” nad jego konkurentami.

W lipcu CMA wszczęła własne dochodzenie w sprawie firmy Microsoft Zakup 68,7 miliarda dolarów Activision Blizzard w celu ustalenia, czy połączenie może korzystnie zmniejszyć zdrową konkurencję na brytyjskim rynku gier. Po zakończeniu pierwszego etapu dochodzenia w czwartek, Capital Market Authority to koniec Że umowa może doprowadzić do „znacznego zmniejszenia konkurencji” na konsole do gier, usługi subskrypcyjne i gry w chmurze po przejrzeniu ponad tysiąca wewnętrznych dokumentów Microsoftu i Activision Blizzard. W szczególności CMA powiedział, że istniejące aktywa Microsoftu wraz z Activision Blizzard mogą zniechęcić przyszłych konkurentów, ponieważ branża gier jako całość przechodzi od cyfrowych witryn sklepowych do gier w chmurze i usług subskrypcji.

Surcha Ocarroll, Senior Director of Mergers w Capital Markets Authority, napisał w Nowa wersja. „Obawiamy się, że Microsoft może wykorzystać swoją kontrolę nad popularnymi grami, takimi jak Call of Duty i World of Warcraft po fuzji, aby zaszkodzić konkurentom, w tym nowym i przyszłym konkurentom w usługach subskrypcji dla wielu graczy i grach w chmurze”.

Microsoft i Sony spierają się o Call of Duty i Game Pass w dokumentach prawnych

Amerykańska Federalna Komisja Handlu i organy regulacyjne na całym świecie również badają, w jaki sposób transakcja wpływa na konkurencję na ich rynkach. Generalny Urząd ds. Konkurencji w Królestwie Arabii Saudyjskiej był pierwszą agencją regulacyjną publicznie deklaruje swoją zgodę.

Microsoft zgromadził już zadziwiająco silne imperium gier dzięki serii konsol Xbox, Windows (najpopularniejszy system operacyjny na świecie, w tym komputery do gier) i kupowaniu Znani producenci gier Jak Bethesda i jej usługa subskrypcji Xbox Game Pass (co jest stale wspierane przez wspomniane przejęcia firmy). Dzięki Activision Blizzard Microsoft będzie kontrolować ponad tuzin innych legendarnych właściwości gier, w tym Call of Duty, Diablo i Candy Crush.

READ  Twitter testuje teraz Edit Tweet z subskrybentami, oto co należy wziąć pod uwagę

W sierpniu główny konkurs gier Microsoftu, Sony, argumentował, że Call of Duty to Call of Duty Marka zbyt silna, by konkurować, tak popularna, że ​​strzelnica wojskowa powinna być traktowana jako jedyna w swoim rodzaju. W komunikacie prasowym CMA podało Call of Duty jako własność, która może zmiażdżyć każdego z potencjalnych konkurentów Microsoftu, jeśli firma zdecyduje się na wyłączność z Xbox po przejęciu Activision Blizzard.

CMA napisał w swoim raporcie: „Wraz ze wzrostem rynku usług subskrypcji gier z wieloma grami” Streszczenie. „Microsoft może używać swojej kontroli nad [Activision Blizzard] treści do blokowania konkurentów, w tym nowych i przyszłych uczestników gier, a także bardziej uznanych graczy, takich jak Sony”.

CMA zwrócił się do firmy Microsoft i Activision Blizzard o przedstawienie CMA propozycji dotyczącej sposobu przestrzegania sekcji 73 ustawy Enterprise Act 2002, która określa zasady uczciwego handlu w Wielkiej Brytanii. „Aby ocenić, czy jest bardziej prawdopodobne, że znaczne zmniejszenie liczby w wyniku połączenia nastąpi konkurencja”.

„Jesteśmy gotowi do współpracy z CMA nad kolejnymi krokami i rozwiania wszelkich jej obaw” – napisał Brad Smith, prezes i wiceprezes Microsoftu w oświadczeniu dla The Washington Post. „Sony, jako lider branży, mówi, że jest zaniepokojony Call of Duty, ale powiedzieliśmy, że chcemy udostępnić tę samą grę tego samego dnia zarówno na Xbox, jak i PlayStation. Chcemy, aby ludzie mieli większy dostęp do gier , nie mniej.”

Microsoft jest większy niż Google, Amazon i Facebook. Ale ustawodawcy traktują ją teraz jako sojusznika w walkach antymonopolowych.

Zarówno organizatorzy, jak i gracze wyrazili zaniepokojenie pomysłem, że Call of Duty, gigantyczna nieruchomość gier, która zdobyła Activision Blizzard Ponad 30 miliardów dolarów W okresie istnienia serii Xbox mógłby stać się ekskluzywny, gdyby Microsoft mógł przejąć kontrolę nad Activision Blizzard. Microsoft ma Raz po raz organizatorzy i gracze podkreślali Że nie zabierze ekskluzywnych Call of Duty i nie usunie go z PlayStation. Firma zaryzykuje ogromny sprzeciw graczy i zmniejszy zyski dla serii Call of Duty, jeśli tytuły opuszczą platformę Sony. Regulatorzy mogą prosić o zobowiązania w ramach warunków fuzji, obawiając się sytuacji, w której Microsoft może próbować dotrzymać obietnic zachowania Call of Duty na PlayStation.

READ  Narzędzie wiersza poleceń systemu Windows 10 otrzymuje dość odważne uaktualnienie

W tym celu Phil Spencer, dyrektor generalny Microsoft Gaming i prezes Xbox, napisał, że Microsoft „będzie nadal współpracować z organami regulacyjnymi w duchu przejrzystości i otwartości, gdy będą analizować to przejęcie” w Microsoft مدونة Blog Post W czwartek tego samego dnia Urząd Rynków Kapitałowych opublikował swoje wyniki. Spencer powtórzył swoje zaangażowanie od stycznia zachować Call of Duty na PlayStation i wskazać Tencent i Sony jako innych gigantów branżowych, którzy również dokonali znaczących przejęć w Ciągła integracja rynku gier wideo.

„Wierzymy, że kompleksowy przegląd pokaże, że połączenie Microsoft i Activision Blizzard przyniesie korzyści branży i graczom” – napisał Spencer w poście na blogu. „Dla wszystkich graczy i twórców gier, pozostajesz w centrum wszystkiego, co robimy, a my będziemy nadal słuchać twoich opinii i robić wszystko, co w naszej mocy, aby promować tę branżę, którą wszyscy kochamy”.

Bobby KotikCEO Activision Blizzard omówił fuzję w czwartek informacja prasowa. Kotick powiedział, że spodziewa się, że umowa zostanie sfinalizowana w czerwcu 2023 r., i ogłosił plany zorganizowania urzędów miejskich w celu poinformowania pracowników o nadchodzących planach Activision Blizzard.

Shannon Liao przyczynił się do powstania tego raportu.