Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wielka Brytania jest gospodarzem Konkursu Piosenki Eurowizji 2023

Wielka Brytania jest gospodarzem Konkursu Piosenki Eurowizji 2023

European Broadcasting Union (EBU) i BBC potwierdziły, że Konkurs Piosenki Eurowizji 2023 odbędzie się w Wielkiej Brytanii w imieniu tegorocznego zwycięskiego nadawcy UA: Ukrainian PBC.

  • BBC przejmuje obowiązki gospodarza zawodów, które odbędą się w Wielkiej Brytanii w 2023 r.
  • Konkurs na miasto gospodarza Na początek w tym tygodniu
  • Ukraina automatycznie kwalifikuje się do Wielkiego Finału wraz z „Wielką Piątką” (w tym Wielką Brytanią)
  • Przedstawiciele UA: PBC będzie współpracować z BBC nad rozwojem Ukraińskie przedmioty wystawowe
  • Logo odzwierciedlające wyjątkowe okoliczności otoczenia, które zostanie ujawnione później

w Komunikat prasowy EBU Opublikowane wcześniej ogłoszono, że decyzja ta została podjęta po zbadaniu organizacji zawodów na Ukrainie, niestety uznając, że ze względów bezpieczeństwa nie jest to możliwe.

W wyniku tych dyskusji BBC, jako drugie miejsce w konkursie z 2022 r., zostało zaproszone przez EBU do pełnienia funkcji nadawcy telewizyjnego 67. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Ukraina, jako kraj zwycięski w 2022 roku, automatycznie zakwalifikuje się do Wielkiego Finału nadchodzącego konkursu wraz z tzw. Wielka Brytania).

Tradycja Solidarności

„Jesteśmy bardzo wdzięczni BBC za zorganizowanie Konkursu Piosenki Eurowizji w Wielkiej Brytanii w 2023 r.” – powiedział Martin Osterdahl, kierownik wykonawczy Konkursu Piosenki Eurowizji.

BBC gościło zwycięskie kraje już cztery razy. Kontynuując tę ​​tradycję solidarności, wiemy, że przyszłoroczny konkurs pokaże kreatywność i umiejętności jednego z najbardziej doświadczonych europejskich nadawców publicznych, jednocześnie zapewniając, że tegoroczni zwycięzcy, Ukraina, będą świętowani i reprezentowani podczas imprezy.

Mykola Chernotytskyi, Przewodniczący Rady Dyrektorów UA: PBC dodał:

Konkurs Piosenki Eurowizji 2023 nie odbędzie się na Ukrainie, odbędzie się na Ukrainie. Jesteśmy wdzięczni naszym partnerom BBC za solidarność z nami. Jestem przekonany, że razem będziemy mogli dodać ukraińskiego ducha temu wydarzeniu i ponownie zjednoczyć całą Europę wokół naszych wspólnych wartości pokoju, wsparcia i celebracji różnorodności i talentu.

Ujawniono również, że przedstawiciele UA:PBC będą współpracować z BBC nad opracowaniem i wdrożeniem ukraińskich elementów na przyszłoroczne programy.

READ  Abbey Clancy i Peter Crouch odnawiają przysięgę małżeńską podczas „magicznej” ceremonii na plaży na Malediwach

Logo wydarzenia 2023 zostanie również ujawnione w późniejszym czasie i będzie odzwierciedlać wyjątkową inaugurację przyszłorocznego konkursu oraz współpracę między krajem-gospodarzem a tegorocznymi zwycięzcami.

Rozpocznij polowanie na miasto gospodarza…

Dyrektor generalny BBC Tim Davey rzucił nieco światła na miejsce, w którym odbędzie się zawody:

Z wielkim żalem zauważamy, że nasi koledzy i przyjaciele na Ukrainie nie mogą być gospodarzem Konkursu Piosenki Eurowizji 2023. Prosić o organizację największego i najbardziej złożonego konkursu muzycznego na świecie to wielki przywilej. BBC dokłada wszelkich starań, aby to wydarzenie było prawdziwym odzwierciedleniem kultury ukraińskiej, pokazując jednocześnie różnorodność brytyjskiej muzyki i kreatywności. BBC rozpocznie teraz poszukiwania miasta-gospodarza, które będzie z nami współpracować podczas jednego z najbardziej ekscytujących wydarzeń w Wielkiej Brytanii w 2023 roku.

BBC zorganizowało Konkurs Piosenki Eurowizji częściej niż jakikolwiek inny nadawca… jak dotąd 8 razy:

Wielka Brytania: historia miasta-gospodarza
1960 Londyn (Królewska Sala Festiwalowa)
1963 Londyn (Centrum Telewizyjne BBC)
1968 Londyn (Królewski Albert Hall)
1972 Edynburg (Usher Hall)
1974 Brighton (kopuła Brighton)
1977 Londyn (Centrum Kongresowe Wembley)
1982 Harrogate (Międzynarodowe Centrum Harrogate)
1998 Birmingham (Narodowa Hala Halowa)
2023 zostanie ogłoszony później

Przyszłoroczne miasto-gospodarz zostanie wybrane w nadchodzących miesiącach po procesie przetargowym, który rozpocznie się w tym tygodniu.

Oczekuje się, że licytacja będzie konkurencyjna, a kilku burmistrzów, radnych i członków parlamentu już nieformalnie wyraża zamiar złożenia oferty, w tym przedstawiciele z: Aberdeen, Belfastu, Birmingham, Brighton, Bristolu, Cardiff, Edynburga, Glasgow, Manchesteru, Leeds, Liverpoolu, Londynu , Newcastle, Nottingham, Sheffield, Swindon i Wolverhampton.

Oczywiście nie wszystkie z tych stron zostaną oficjalnie zaimplementowane, BBC i EBU będą czekać na oficjalne programy i aplikacje od tego tygodnia, a długa lista zostanie opublikowana latem.

Oprócz sprzedania swojej wizji wielkiej konkurencji, od potencjalnych miast-gospodarzy oczekuje się, że udowodnią, że są w stanie spełnić listę oczekiwań.

READ  Jestem gwiazdą 2023: która jest dzisiaj godzina i kto występuje?

W ubiegłym roku standardy miast gospodarzy Europejskiej Unii Nadawców opierały się na zapewnieniu miejsca mogącego pomieścić co najmniej 10 000 widzów (plus centrum prasowe), które powinno znajdować się w niewielkiej odległości od międzynarodowego lotniska i z obszerną bazą hotelową.

Bądź na bieżąco z Eurovision.tv, aby uzyskać więcej informacji.