Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Widok zniszczonych wojną rosyjskich czołgów na polskiej arenie

WARSZAWA, Polska (AP) – Polscy i ukraińscy urzędnicy rządowi poinformowali, że planują wystawić zniszczone lub spalone rosyjskie czołgi i pojazdy opancerzone w Warszawie zdobyte przez siły ukraińskie podczas wojny..

Chodziło o podkreślenie rosyjskich „okrucieństw” i ukraińskiej reakcji – powiedział szef polskiego Kancelarii Premiera Michał Dorczyk.

„Z jednej strony pokazujemy okrucieństwa popełnione przez armię rosyjską na Ukrainie, (a) z drugiej strony pokazujemy bohaterską obronę ukraińskich sił zbrojnych i wyniki tych walk” – powiedział Dworczyk.

Otwarta wystawa „Wojna niezłomna” odbędzie się na placu zamkowym na warszawskim Starym Mieście, który został pieczołowicie zrekonstruowany po zniszczeniu podczas walk w czasie II wojny światowej.

Minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow powiedział w tym tygodniu, że w planach są podobne targi w innych europejskich stolicach, takich jak Berlin, Paryż, Madryt i Lizbona.

„Pomożemy zapewnić, że rosyjskie czołgi dotrą do Europy, ale w formie wraku” – powiedział w niedzielę telewizji Polsat News Reznikow.

Ukraina wzywa swoich zachodnich sojuszników do dostarczenia większej ilości sprzętu wojskowego i amunicji, aby wzmocnić jej obronę przed ciężkimi rosyjskimi atakami na wschodzie kraju.

READ  Główne partnerstwo światłowodowe w Polsce