Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wideo: Policja aresztuje demonstrantów Rebelii Wymierającej trzymających się kroków Parlamentu

Policja poinformowała w środowym oświadczeniu, że trzy osoby zostały aresztowane po tym, jak odmówiły opuszczenia Parlamentu po wtargnięciu na ich własność.

Policja musiała wnieść aceton w sprayu, aby rozwiązać ręce protestujących przed ich zatrzymaniem.

Policja twierdzi, że ci trzej zostaną skierowani do Te Pai Oranga, aby wziąć udział w procesie sprawiedliwości naprawczej.

41-letni mężczyzna został również aresztowany po incydencie protestacyjnym w budynku na Boyne Street w środę rano. Ma stawić się w sądzie okręgowym w Wellington 1 listopada 2021 r. pod zarzutem umyślnego czynu niedozwolonego.

Wcześniej tego dnia grupa zorganizowała protest na stacji kolejowej Wellington przeciwko niezrównoważonym praktykom w hodowli bydła mlecznego.

W tym czasie protestujący przebrani za krowy tańczyli do muzyki disco, machając transparentami wzywającymi do reformy obecnych praktyk rolniczych.

COP26 odbywa się w Wielkiej Brytanii pod koniec października i bierze w nim udział wielu światowych przywódców. Współprzewodniczący Green Party James Shaw będzie reprezentował Nową Zelandię. Shaw został ostatnio skrytykowany za udział w wydarzeniu, zwłaszcza gdy wielu Kiwi za granicą nie może wrócić do domu z powodu braku miejsc MIQ.

Shaw bronił podróży Namawianie AM Show do udziału przez Zoom nie wchodziło w grę.

„Jeśli chcemy, aby Nowa Zelandia zaangażowała się w międzynarodową dyplomację podczas pandemii, oznacza to, że niektórzy ministrowie muszą podróżować, podobnie jak niektórzy nasi urzędnicy”.

„Nie możemy tego zrobić z Zoomem. Zostało to całkiem wyjaśnione ponad rok temu. Kiedy rozmawiałem z urzędnikami Departamentu Stanu i Handlu, powiedziałem: „Czy to jest opcja?” A oni powiedzieli: „Nie, nie jest”. W Wielkiej Brytanii było bardzo jasne, że będzie to wydarzenie osobiste.

„Gdybym miał wybór, wolałbym, żeby był dla nas dostępny – a tak nie jest”.