Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wicepremier potwierdza wycofanie Rosji z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej od 2025 roku, a Moskwa pracuje nad jej zastąpieniem

Wysoki rangą urzędnik potwierdził, że Rosja zakończy swój udział w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej po tym, jak zakończy swój planowany okres w 2024 r. Moskwa już pracuje nad nową stacją, która zastąpi obecną.

Moskwa będzie Notyfikować [partnering countries] Jeśli chodzi o wycofanie się z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej od 2025 r., Wicepremier Rosji Jurij Borysow powiedział w niedzielę telewizji Rosja-1. Dodał, że kraj przeprowadzi konsultacje z innymi krajami na temat przyszłej współpracy, gdy stacja przestanie działać.

Kancelaria wicepremiera powiedziała agencji informacyjnej TASS „Raporty o awariach stały się ostatnio częstsze”, Konieczne jest zbadanie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, aby uniknąć potencjalnych sytuacji awaryjnych.Również na rt.com
Gdy na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej pojawiają się oznaki załamania, Putin zgadza się z ambitnym planem Rosji, aby ją zastąpić


Astronauci zmagali się z naprawą wycieku powietrza z powodu pęknięć, które pojawiły się w niektórych jednostkach. Władimir Sołowiew, wiceprezes Energii, która kierowała rozwojem Międzynarodowej Stacji Kosmicznej z ramienia Rosji, powiedział w listopadzie, że wiele elementów stacji zostało uszkodzonych po wymianie i zostanie zamkniętych po 2025 roku. Energyia pracuje obecnie na orbicie w rosyjska stacja kosmiczna ze stacją kosmiczną, która ma zastąpić Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Pierwszy element Międzynarodowej Stacji Kosmicznej został zwodowany w 1998 roku. Okres eksploatacji stacji został ostatecznie przedłużony do 2020 roku, a później do 2024 roku.

Szef rosyjskiej agencji kosmicznej Roscosmos Dmitrij Rogozin powiedział w zeszłym roku, że po wycofaniu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej z orbity statek towarowy Progress wyciągnie ją z orbity. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna zejdzie następnie do oceanu w taki sam sposób, w jaki rosyjska stacja kosmiczna Mir wylądowała w 2001 roku.

Myślisz, że Twoi przyjaciele będą zainteresowani? Udostępnij tę historię!