Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

wiadomości ze świata | Kanada otworzy granice dla w pełni zaszczepionych podróżnych od 7 września

Ottawa [Canada] 20 lipca (ANI): Rząd Kanady w oświadczeniu w poniedziałek ogłosił otwarcie swoich granic dla podróży międzynarodowych od 7 września 2021 r.

Rząd zamierza otworzyć granice Kanady dla wszystkich w pełni zaszczepionych podróżnych, którzy ukończyli pełny cykl szczepień szczepionką zaakceptowaną przez rząd co najmniej 14 dni przed wjazdem do Kanady i którzy spełniają określone wymagania wjazdowe, powiedział rząd kanadyjski w oświadczeniu.

„Z ograniczonymi wyjątkami, wszyscy podróżni muszą korzystać z ArriveCAN (aplikacji lub portalu internetowego), aby przesłać swoje informacje dotyczące podróży. Jeśli są uprawnieni do wjazdu do Kanady i spełniają określone kryteria, w pełni zaszczepieni podróżni nie będą musieli przechodzić kwarantanny po przybyciu do Kanady”.

W pierwszym kroku, począwszy od 9 sierpnia 2021 r., rząd planował zezwolić na wjazd obywatelom USA i stałym mieszkańcom, którzy obecnie mieszkają w Stanach Zjednoczonych i zostali w pełni zaszczepieni.

Ta strategia pozwoli rządowi na dalsze monitorowanie zmiennych budzących obawy w Kanadzie oraz skuteczność szczepionki. Dzięki tym warstwom ochrony rząd kanadyjski może monitorować sytuację COVID-19 w kraju, szybko reagować na zagrożenia i kierować decyzjami dotyczącymi ograniczenia podróży międzynarodowych.

Tymczasem rząd kanadyjski ogłosił również, że przedłuży zakaz lotów pasażerskich z Indii o kolejny miesiąc z powodu wariantu delta COVID-19, zakazu, który został nałożony 22 kwietnia, kiedy Indie doświadczyły gwałtownego wzrostu COVID-19 Sprawy, które były częścią planu, mają wygasnąć 21 lipca, ale będą obowiązywać do 21 sierpnia, poinformował Global News Ka. (Ani)

(Jest to nieedytowana, automatycznie generowana historia z udostępnionego kanału informacyjnego, personel mógł nie edytować ani nie edytować tekstu treści)

READ  Kobieta zmarła na infekcję skóry po kilku „kontrolach” przeprowadzonych przez pracownika służby zdrowia