Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wiadomości zdrowotne | Utrata regulacji dobowej pozwala na zwiększenie produkcji glukozy podczas raka płuc

Waszyngton [US], 28 czerwca (ANI): Nowe badania przeprowadzone na Uniwersytecie Kalifornijskim w Irvine ujawniają, w jaki sposób podczas rozwoju raka płuc dochodzi do utraty dobowej regulacji produkcji glukozy w wątrobie i jak wynikający z tego wzrost produkcji glukozy może napędzać wzrost raka komórki.

Nowe badanie zatytułowane „Glukagon reguluje stabilność REV-ERBa w celu modulowania produkcji glukozy w wątrobie w modelu wyniszczenia związanego z rakiem płuc” zostało opublikowane w czasopiśmie Science Advances. Pokazuje, w jaki sposób zegar dobowy jest regulowany w warunkach stresowych, takich jak rozwój raka płuc i choroba wyniszczająca tkanki związana z rakiem, zwana kacheksją.

“Nasze badania pokazują, że ważne ważne białko, REV-ERB, kontroluje produkcję glukozy w wątrobie. Podczas rozwoju raka płuc, a szczególnie w warunkach kacheksji, ta dobowa regulacja jest tracona, co prowadzi do zwiększonej produkcji glukozy przez wątrobę “. powiedział starszy autor, dr Salma Al-Masry, adiunkt na Wydziale Chemii Biologicznej Szkoły Medycznej UCI.

„Na podstawie naszych ustaleń ustaliliśmy, że guzy płuc są w stanie dostarczać wątrobie sygnałów wskazujących na zwiększenie produkcji glukozy, głównego źródła paliwa dla komórek rakowych” – dodał Salma.

Te badania pozycjonują zegar dobowy jako centralny regulator produkcji glukozy podczas progresji raka płuc i zapewniają wgląd w opracowywanie nowych terapii ukierunkowanych na REV-ERB? Aby zahamować wzrost komórek rakowych.

„Nadal badamy konsekwencje zwiększonej produkcji glukozy podczas rozwoju raka płuc, śledząc metaboliczny los tej nowo wytworzonej glukozy, aby ustalić, czy to źródło paliwa może prowadzić do zwiększonego zapotrzebowania metabolicznego komórek raka płuc” – powiedziała dr Amandine Ferlandi. oraz dr Seung Kwok Chun, doktorant w egipskim laboratorium.

Zegar dobowy to wewnętrzny biologiczny rozrusznik, który utrzymuje równowagę fizjologiczną we wszystkich tkankach ciała. W warunkach stresu zegar dobowy zostaje przekształcony w mechanizm adaptacyjny, aby utrzymać synchronizację i równowagę w całym ciele. (Ani)

READ  Zmiana orbity: Rosja kieruje się na wschód po opuszczeniu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

(Jest to nieedytowana, automatycznie generowana historia z udostępnionego kanału informacyjnego, personel mógł nie edytować ani nie edytować tekstu treści)