Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wiadomości na żywo z 23 listopada: urzędnicy Fed wycofują się z wolniejszych podwyżek stóp procentowych, 10 musi „zgodzić się” na głosowanie w sprawie demontażu Szkocji

Wiadomości na żywo z 23 listopada: urzędnicy Fed wycofują się z wolniejszych podwyżek stóp procentowych, 10 musi „zgodzić się” na głosowanie w sprawie demontażu Szkocji

Piłkarze Niemiec zakrywają usta przed meczem z Japonią. © Ebrahim Noroozi / AP

Niemieccy piłkarze zakryli usta do zdjęcia drużyny przed meczem mistrzostw świata z Japonią, co wyglądało na protest przeciwko decyzji FIFA o zakazie noszenia opasek „One Love” jako symbolu różnorodności.

Niemiecki rząd również wyraził rozczarowanie decyzją FIFA, mówiąc, że prawa LGBT „nie podlegają negocjacjom”.

Przed meczem każdy z jedenastu niemieckich zawodników został sfotografowany zakrywając usta prawą ręką.

Kapitanowie siedmiu krajów europejskich zapowiedzieli, że będą nosić tęczowe opaski na swoich meczach w Katarze, kraju, w którym homoseksualizm jest zabroniony.

Ale FIFA, światowy organ zarządzający piłką nożną, ostrzegł siedem europejskich federacji, w tym Niemcy, że gracze otrzymają żółte kartki za noszenie niezatwierdzonych opasek. Potem pomysł upadł.

Bernd Neuendorf, prezes Niemieckiego Związku Piłki Nożnej, nazwał ostrzeżenie FIFA „kolejnym ciosem poniżej pasa”.

Nancy Wesser, minister spraw wewnętrznych Niemiec odpowiedzialna za sport, oglądając mecz z trybun nosiła opaskę „One Love”. Weisser zamieściła na Twitterze zdjęcie, na którym nosi opaskę z hashtagiem #OneLove.

Steffen Hebbestreit, rzecznik niemieckiego rządu, powiedział, że futbol powinien mieć swobodę „wyboru własnych, niezależnych środków i stawania w obronie takich wartości, jak tolerancja i różnorodność”.

„Dla rządu, który jest zaangażowany w walkę z wrogością wobec społeczności LGBT i opowiada się za akceptacją i ochroną różnorodności seksualnej, prawa osób LGBT nie podlegają negocjacjom” – powiedział.

Niemcy przegrali mecz 2:1, zaskakujący wynik przeciwko drużynie, która zajęła 13. miejsce na najniższym miejscu w rankingu FIFA.

READ  Nowe rozmowy Wenezueli: Maduro wygrał, więc o czym mówimy?