Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wiadomości na żywo: dochody Rosji z energii odbijają się, ale wciąż są na poziomie połowy średniej miesięcznej

Pięć grup linii lotniczych pozwało Holandię za ograniczenie lotów na lotnisku Schiphol pod Amsterdamem w celu ograniczenia emisji dwutlenku węgla.

KLM powiedział w oświadczeniu, że KLM Group, Delta, Corendon, EasyJet i TUI połączyły siły, aby podjąć działania przeciwko holenderskiemu rządowi „w celu utrzymania połączenia Holandii z resztą świata za pośrednictwem lotniska Schiphol”.

Grupa stwierdziła, że ​​„jednostronna i nagła” decyzja holenderskiego rządu o zmniejszeniu przepustowości lotniska Schiphol z 500 000 do 460 000 lotów rocznie była „niezrozumiała”.

Dodała, że ​​linie lotnicze dokonały już „inwestycji miliardów euro” w dekarbonizację, dodając, że uzasadnienie rządu nie uwzględnia „realnych alternatywnych rozwiązań wpływających na redukcję hałasu”.

Grupa KLM, do której należą KLM, KLM Cityhopper, Martinair i Transavia, odpowiada za około 60% ruchu na lotnisku Schiphol.

„Zdecydowanie sprzeciwiamy się zmniejszaniu przepustowości na lotnisku Schiphol i nadal aktywnie koncentrujemy się na inwestowaniu w program odnowy i modernizacji naszej floty, który jest najskuteczniejszym sposobem na ograniczenie hałasu i problemów środowiskowych” — powiedział Peter Carter, wiceprezes Delta.

Do sprawy przyłącza się również Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych, które reprezentuje linie lotnicze z całego świata.

READ  Volkswagen załatwia roszczenia brytyjskiego „DieselJet” o zapłacenie 193 mln funtów | Volkswagena (VW)