Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wiadomości na żywo: ceny domów w Wielkiej Brytanii odnotowały największy spadek od dekady z powodu rosnących cen

Chiński sektor produkcyjny rozwijał się w lutym w najszybszym tempie od ponad dekady, gdy popyt wzrósł po prawie trzech latach zniesienia ograniczeń Covid.

Oficjalny wskaźnik menedżerów ds. zakupów w sektorze wytwórczym wyniósł 52,6, według Narodowego Biura Statystycznego, znacznie powyżej oczekiwań ekonomistów co do odczytu 50,5 i najwyższego poziomu od kwietnia 2012 r. 50-punktowy znak oddziela ekspansję od kurczenia się .

Chiński sektor produkcyjny powrócił do wzrostu w styczniu po tym, jak Pekin porzucił politykę stosowania ograniczeń w podróżowaniu, kwarantann i blokad w celu ograniczenia przypadków Covid-19 do minimum. Nastąpiło to po prawie trzech latach sporadycznych ograniczeń, które uderzyły w popyt i produkcję w drugiej co do wielkości gospodarce świata.

Odczyt lutowy był wspierany przez szczególnie mocne odczyty produkcji i nowych zamówień, które wskazywały na ożywienie zarówno podaży, jak i popytu. Ale subindeks, który śledzi zapasy surowców w fabrykach, nadal się kurczył, podczas gdy miara monitorująca poziom zatrudnienia wzrosła tylko nieznacznie.

Również w środę ogólny wskaźnik PMI dla przemysłu Caixin China, ściśle obserwowana miara aktywności prywatnej, wyniósł 51,6, co oznacza jego pierwszy wzrost od siedmiu miesięcy. Formalna procedura koncentruje się bardziej na dużych spółkach państwowych.

Ożywienie w Chinach ostro kontrastuje z danymi ekonomicznymi z innych części regionu, gdzie według prywatnej ankiety aktywność japońskich fabryk skurczyła się w najszybszym tempie od ponad dwóch lat.

Tymczasem eksport Korei Południowej odnotował piąty z rzędu miesięczny spadek.

READ  Moskwa odpowie, jeśli tranzyt towarów z Białorusi przez Litwę zostanie zakazany - rosyjska polityka i dyplomacja