Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wiadomości Elona Muska: Miliarder mówi, że chce denerwować „skrajną prawicę i skrajną lewicę równo”

Wiadomości Elona Muska: Miliarder mówi, że chce denerwować „skrajną prawicę i skrajną lewicę równo”

Elon Musk kupuje Twittera za 44 miliardy dolarów

Elon Musk zasugerował nową nazwę aplikacji Donald Trump Truth Social, oskarżając Twittera, który właśnie zgodził się kupić ją za 44 miliardy dolarów, o cenzurę.

Szef Tesli, którego przejęcie platformy z siedzibą w San Francisco ogłoszono na początku tego tygodnia, zabrał się do Twittera, aby porównać ją z firmą mediów społecznościowych byłego prezydenta.

„Truth Social istnieje, ponieważ Twitter cenzuruje wolność słowa” – napisał Musk na Twitterze. „Powinniśmy zamiast tego nazwać to trąbką!”

Musk zapłaci 54,20 dolarów gotówką za akcję firmie z San Francisco, która stanie się prywatną po dniach intensywnych negocjacji między przedsiębiorcą a zarządem platformy.

Zarząd ogłosił, że w poniedziałek osiągnął porozumienie z Muskiem, że stanowi ono 38-procentową premię do ceny zamknięcia Twittera z 1 kwietnia, dzień przed przejściem do firmy najbogatszego człowieka na świecie, który ogłosił 9-procentowy udział. .

Musk prawdopodobnie wprowadzi znaczące zmiany na platformie mediów społecznościowych, dając w ostatnich miesiącach kilka wskazówek na temat swoich intencji. Pojawia się po tym, jak Dorsey, przyjaciel Muska, ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego, a stanowisko przejął Parag Agrawal.

1651100945

Musk twierdzi, że prawica nie będzie zadowolona z jego Twittera tak samo jak lewica

Szef Tesli zabrał się do Twittera, aby rozwinąć tweet bliższy Twitterowi, w którym nalegał, aby platforma mediów społecznościowych była „neutralna politycznie”.

„Ataki nadchodzą szybko i gęsto, głównie z lewej strony, co nie jest zaskakujące, ale powinienem być jasny, że prawica będzie prawdopodobnie trochę nieszczęśliwa. Moim celem jest maksymalizacja obszaru pod ogólną krzywą szczęścia ludzkiego, która oznacza, że ​​około 80% ludzi w centrum” – napisał w środę na Twitterze.

1651096589

Elon Musk twierdzi, że jest na celowniku należącym do Bezosa Washington Post

ICYMI: Pan Musk złożył oświadczenie na Twitterze w środę.

„Washington Post celuje we mnie bezlitośnie! Ich obelgi mogą być najwyższej jakości, ale niektóre nie są tak złe. Dałem im 3 gwiazdki na Yelp” – napisał na Twitterze.

Jeff Bezos, właściciel gazety, stracił tytuł najbogatszego człowieka na świecie na rzecz Muska, według Bloomberg Billionaires Index.

Graeme Massey27 kwietnia 2022 22:56

1651089703

Masowa dezaktywacja na Twitterze po przejęciu Muska przez Muska jest „organiczna”

ICYMI: Po ogłoszeniu przejęcia Twittera przez Elona Muska tysiące kont wydaje się znikać z platformy.

Liczba obserwujących niektórych głośnych użytkowników, w tym Katy Perry i Taylor Swift, spadła o tysiące. Nawet najbardziej popularne konto na Twitterze, byłego prezydenta USA Baracka Obamy, odnotowało liczbę obserwujących.

Spekulowano, że była to albo czystka ze strony Twittera, albo wynik setek tysięcy ludzi opuszczających platformę w proteście przeciwko przejęciu. Twitter mówi teraz, że wahania liczby obserwujących te duże konta wynikają głównie z „organicznych” zamknięć.

„Chociaż nadal podejmujemy działania na kontach, które naruszają nasze zasady dotyczące spamu i które mogą wpływać na liczbę obserwujących, wydaje się, że te wahania są w dużej mierze spowodowane wzrostem liczby tworzenia i dezaktywacji nowych kont” – powiedział Twitter w oświadczeniu, dodając, że tak było. zaglądamy do „ Ostatnie wahania liczby obserwujących.

(Liczba obserwujących Katy Perry na Twitterze spadła o 200 000 po przejęciu Elona Muska)

Możesz przeczytać więcej na ten temat tutaj.

Graeme Massey27 kwietnia 2022 21:01

1651088803

Elon Musk nie umniejszał Twittera w transakcji przejęcia

ICYMI: Więcej szczegółów na temat przejęcia Twittera przez Elona Muska ujawniono dzisiaj w dokumencie amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, w tym w postanowieniu, które zabrania miliarderowi „dyskredytowania firmy”.

Pokazuje również, że gdyby Musk lub Twitter wycofali się z umowy, musieliby zapłacić drugiej stronie miliard dolarów.

Możesz przeczytać historię tutaj.

Graeme Massey27 kwietnia 2022 20:46

1651088083

Elon Musk publikuje na platformie „lewostronne” zdjęcie przedstawiające CEO Twittera

Potencjalny nowy właściciel firmy zajmującej się mediami społecznościowymi zamieścił w środę na swoim koncie na Twitterze mem Joe Rogan, który zawiera zdjęcie Vijayi Jade, głównego prawnika Twittera.

Graeme Massey27 kwietnia 2022 20:34

1651086943

Czy zakup Twittera przez Elona Muska powstrzymuje Cię przed jego używaniem?

ICYMI: Ponieważ setki tysięcy ludzi wydaje się opuszczać Twittera po wiadomościach, że Elon Musk go kupił, przeprowadzamy ankietę wśród czytelników, aby dowiedzieć się, jak przejęcie zmieniło opinię użytkowników.

Wyniki przekażemy Ci, gdy tylko je otrzymamy.

()

Graeme Massey27 kwietnia 2022 20:15

1651085035

Elon Musk proponuje nową nazwę aplikacji Trump’s Truth Social, oskarżając Twittera o cenzurę

Elon Musk zasugerował nową nazwę aplikacji Donald Trump Truth Social, oskarżając Twittera, który właśnie zgodził się kupić ją za 44 miliardy dolarów, o cenzurę.

Szef Tesli, którego przejęcie platformy z siedzibą w San Francisco ogłoszono na początku tego tygodnia, zabrał się do Twittera, aby porównać ją z firmą mediów społecznościowych byłego prezydenta.

Graeme Massey27 kwietnia 2022 19:43

1651073622

Kup w całości Elona Muska na Twitterze

Obszerne zgłoszenie w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd zawiera ponad 46 000 słów – długość krótkiej powieści – ale czytanie jest kilka interesujących spostrzeżeń.

Wśród nich jest zdanie, które mówi, że Twitter powinien przestać aktywnie szukać nowego lub alternatywnego nabywcy, ale jeśli ktoś zbliży się do lepszej oferty, to można to rozważyć. Jeśli Twitter zerwie umowę z Elonem Muskiem, będzie musiał zapłacić mu miliard dolarów. W szczególności, jeśli „Twitter wypowie umowę o połączeniu, aby umożliwić Twitterowi zawarcie ostatecznej umowy w celu zaproponowania konkurencyjnego przejęcia, które stanowi lepszą propozycję”.

Pełny plik można znaleźć na stronie SEC tutaj.

Anthony Cuthbertson27 kwietnia 2022 16:33

1651071497

Kim właściwie jest Elon Musk?

To pytanie, które zadał Andrew Buncombe w swojej najnowszej pracy: „Czy Elon Musk wstanie, proszę?”

Jest aktywnym człowiekiem rodzinnym i ma siedmioro dzieci o ciekawych imionach. A może jest szokującym, palącym trawkę podczas rozmowy z Joe Roganem, postawionym przed sądem w związku z dzikimi zarzutami, że ktoś jest „człowiekiem w czapce”, i oskarżony przez FSA za luźne słowa o zabraniu Tesli do prywatnego grona, był karą w wysokości 40 milionów dolarów, którą później napisał na Twitterze „Warto”? „

Cały artykuł można przeczytać tutaj:

Anthony Cuthbertson27 kwietnia 2022 15:58

1651036939

Trump’s Truth Social jest na szczycie listy pobierania aplikacji na iPhone’a po umowie Muska na Twitterze

Platforma mediów społecznościowych byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, Truth Social, była najczęściej pobieraną darmową aplikacją na iPhone’a w App Store we wtorek po umowie szefa Tesli Elona Muska na zakup Twittera za 44 miliardy dolarów.

Liczba pobrań Truth Social wzrosła podobno do 75 000 w tygodniu od 18 do 25 kwietnia.

Względne pozycje na wykresach pobierania Truth Social i Twitter zostały odnotowane w tweecie przez samego Muska, który podał informacje bez dalszych komentarzy pod koniec wtorku:

Według danych Sensor Tower, firmy monitorującej wskaźniki aplikacji mobilnych, liczba pobrań Truth Social wzrosła o 150 procent w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Wzrost liczby pobrań Truth Social wynika z doniesień o spadku pobrań po chaotycznym uruchomieniu platformy.

Aplikację byłego prezydenta USA pobrano do tej pory prawie 1,4 miliona razy od czasu jej uruchomienia w lutym.

Przeczytaj całą historię tutaj.

Anthony Cuthbertson27 kwietnia 2022 06:22