Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

WHO upuszcza etykietę kraju endemicznego, aby zwiększyć kontrolę nad małpią ospą

Genewa: Światowa Organizacja Zdrowia stwierdziła, że ​​usunęła rozróżnienie między krajami endemicznymi i nieendemicznymi w swoich danych dotyczących ospy małpiej, aby lepiej ujednolicić reakcję na wirusa.
Do ostatnich kilku miesięcy małpia ospa ograniczała się do zachodniej i środkowej części kontynentu Afryka Ale teraz jest obecny na kilku kontynentach. „Usuwamy rozróżnienie między krajami endemicznymi i nieendemicznymi oraz zgłaszając kraje razem, gdy to możliwe, aby odzwierciedlić potrzebną ustandaryzowaną reakcję” – powiedziała WHO w swojej aktualizacji stanu epidemii z dnia 17 czerwca, ale wysłanej do mediów w sobotę.
W okresie od 1 stycznia do 15 czerwca do WHO zgłoszono 2103 potwierdzonych przypadków, jeden prawdopodobny przypadek i jeden zgon w 42 krajach.
23 czerwca agencja zdrowia ONZ z siedzibą w Genewie ma zorganizować nadzwyczajne spotkanie w celu ustalenia, czy globalny wybuch ospy małp powinien zostać sklasyfikowany jako stan zagrożenia zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym. To spotkanie jest najgłośniejszym alarmem, jaki może uruchomić agencja ONZ.
Większość – 84% – potwierdzonych przypadków pochodzi z regionu europejskiego, a następnie AmerykiAfryka, Środkowo Wschodni obszar i Zachodni Pacyfik region. Światowa Organizacja Zdrowia uważa, że ​​rzeczywista liczba przypadków jest prawdopodobnie wyższa.

READ  Codzienne spożywanie suszonych śliwek może pomóc w ochronie przed utratą masy kostnej