Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

WHO pracuje nad dostarczeniem sprzętu medycznego Covid-19 do Korei Północnej

KTO pracuje nad wysyłką COVID-19 Dostawy medyczne do Korei Północnej, możliwy znak, że Korea Północna się wycofuje Jedno z najbardziej rygorystycznych na świecie zamknięć granicznych na wypadek pandemii otrzymać pomoc z zewnątrz.

Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała w cotygodniowym raporcie z monitorowania, że ​​rozpoczęła wysyłkę niezbędnych materiałów medycznych Covid-19 za pośrednictwem chiński port Dalian za „strategiczne przechowywanie i dodatkową wysyłkę” do Korei Północnej. W czwartek urzędnicy WHO nie odpowiedzieli od razu na prośby o więcej szczegółów, w tym o to, czym były te dostawy i czy dotarły jeszcze do Korei Północnej.

Opisując swoją kampanię antywirusową jako kwestię „obecności narodowej”, Korea Północna w ciągu ostatnich dwóch lat nałożyła surowe ograniczenia na ruch transgraniczny i handel, pomimo nadwyrężenia i tak już sparaliżowanej gospodarki.

Pracownicy domu towarowego nr 1 w Pjongjangu dezynfekują sklep, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się Covid-19, zanim zostanie on otwarty w stolicy Korei Północnej.  Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że rozpoczęła proces wysyłania materiałów medycznych Covid do Korei Północnej przez chiński port.

Jeon Chul Jin/AFP

Pracownicy domu towarowego nr 1 w Pjongjangu dezynfekują sklep, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się Covid-19, zanim zostanie on otwarty w stolicy Korei Północnej. Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że rozpoczęła proces wysyłania materiałów medycznych Covid do Korei Północnej przez chiński port.

W sierpniu śledczy ONZ ds. praw człowieka poprosili rząd północny o wyjaśnienie zarzutów. Siły otrzymały rozkaz strzelania do wszystkich intruzów w zasięgu wzroku Którzy przekraczają jego granice z naruszeniem jego epidemii blisko.

Czytaj więcej:
* Korea Północna twierdzi, że przetestowała „pocisk naddźwiękowy”
* Anna Fifield: Nie, Sir John Key, Nowa Zelandia nie przypomina Korei Północnej
* Siostra Kim: Korea Północna jest gotowa do rozmowy, jeśli Seul okaże szacunek
* Konkurencyjne Korea testują rakiety balistyczne w odstępie godzin, zwiększając napięcie
* Covid-19: Fidżi pierwszy kraj Pacyfiku, który skorzysta ze szczepionek Covax

Podczas gdy Korea Północna nie zgłosiła jeszcze ani jednego przypadku COVID-19, zewnętrzni eksperci powszechnie podejrzewają, że przeżył chorobę, która dotknęła prawie każdą inną część świata.

Na tym zdjęciu dostarczonym przez rząd Korei Północnej, przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un, w centrum, macha z balkonu w kierunku zgromadzonych żołnierzy i widzów podczas oficjalnej ceremonii w Pjongjangu w zeszłym miesiącu.

Na tym zdjęciu dostarczonym przez rząd Korei Północnej, przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un, w centrum, macha z balkonu w kierunku zgromadzonych żołnierzy i widzów podczas oficjalnej ceremonii w Pjongjangu w zeszłym miesiącu.

Korea Północna powiedziała Światowej Organizacji Zdrowia, że ​​23 września przetestowała 40 700 osób pod kątem koronawirusa i że wszystkie testy były negatywne. Według raportu WHO spośród zgłoszonych osób zbadanych w ciągu ostatniego tygodnia 94 osoby miały choroby grypopodobne lub inne objawy, a 573 było pracownikami służby zdrowia.

Najnowszy raport Światowej Organizacji Zdrowia pojawił się kilka tygodni po tym, jak przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un nakazał urzędnikom rozprawienie się z wirusami „naszą drogą” po tym, jak odmówił niektórych zagranicznych szczepionek przeciwko Covid-19 dostarczonych w ramach programu szczepień wspieranego przez ONZ.

Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF), który kupuje i dostarcza szczepionki w imieniu Oprogramowanie do dystrybucji COVAXPowiedział, że w zeszłym miesiącu Korea Północna zaproponowała zamiast tego przydzielenie około 3 milionów pocisków Sinovac do krajów ciężko dotkniętych. UNICEF poinformował, że Ministerstwo Zdrowia Korei Północnej poinformowało, że będzie nadal komunikować się z COVAX na temat przyszłych szczepionek.

Na tym zdjęciu dostarczonym przez rząd Korei Północnej, przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un spaceruje z dziećmi podczas obchodów 73. rocznicy powstania kraju 9 września.

Na tym zdjęciu dostarczonym przez rząd Korei Północnej, przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un spaceruje z dziećmi podczas obchodów 73. rocznicy powstania kraju 9 września.

Niektórzy analitycy twierdzą, że Północ chce podjąć skuteczniejsze strajki, pośród pytań o Szczepionka SinovacMogą również mieć problemy z COVAX, które obejmują odpowiedzialność prawną i wymogi sprawozdawcze.

READ  Strażnicy pilnują trumny królowej w Westminster