Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wellington.scoop.co.nz » Awaria rady zdrowia spowodowała nawrót zapalenia wątroby u pacjenta z rakiem

Raport z RNZ
Kobieta z rakiem doznała nawrotu zapalenia wątroby i wymagała przeszczepu wątroby w wyniku niepowodzenia Rady Zdrowia Regionu Stołecznego i Wybrzeża.

Raport Komisarza ds. Zdrowia i Niepełnosprawności wykazał, że kobieta miała historię zapalenia wątroby typu B i przyjmowała leki przeciwwirusowe, aby zapobiec nawrotom, ponieważ leczenie raka osłabia jej układ odpornościowy.

Ale miała nawrót, gdy ogólnoustrojowe problemy z DHB doprowadziły do ​​wcześniejszego odstawienia leku, lamiwudyny. Intencją było, aby zażywała go przez rok po chemioterapii.

Komisarz Morag McDowell skrytykowała kobietę, która otrzymała jedynie ustne informacje o potrzebie zażywania leków. Informacje te nie zostały poparte broszurami, listami klinicznymi ani etykietami leków, ani nie zostały przekazane lekarzowi rodzinnemu ani podsumowaniem leczenia.

„DHB nie miał jasności co do ról i obowiązków, a nie było formalnego protokołu zapobiegania reaktywacji wirusowego zapalenia wątroby typu B u pacjentów poddawanych terapii immunosupresyjnej” – powiedział McDowell.

Nie było „jasnego planu”, który zapewniłby, że kobiety po chemioterapii pozostaną na lamiwudynie.

„W rezultacie jej recepta na lamiwudynę została zbyt szybko przerwana, co nie zostało zauważone, co spowodowało reaktywację jej zapalenia wątroby typu B”.

McDowell zalecił, aby DHB wykorzystał anonimową kopię raportu jako studium przypadku podczas sesji edukacyjnych, a także zaktualizował komisarza lub zmiany, które wprowadził i przeprosił kobietę.

READ  Hipoteza wycieku z laboratorium Covid-19 jest wiarygodna, ponieważ zdarzają się wypadki. powinienem wiedzieć