Wellington Phoenix przyznał dwa rzuty karne w przegranym 5:0 meczu z marynarzami z Central Coast Mariners

Na Central Coast Stadium, Gosford: Central Coast Mariners 5 (Marco Urena pen-8′, Beni Nkololo 24′, Jason Cummings Pen-55′, Garang Koul 68′, Matt Hatch 90+3′) Wellington Feniks 0. HT: 2-0

Dwie z pięciu największych porażek Wellingtona Phoenixa w ostatnich dwóch meczach miały miejsce po tym, jak drużyna została zmiażdżona przez kontuzje i choroby i przegrała we wtorek 5:0 z Central Coast Mariners.

Obrońca Louis Fenton miał noc do zapomnienia, chybił dwóch rzutów karnych po tym, jak szybko wystartował na lewej obronie po tym, jak James McGarry uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19 rano w meczu.

Beni Nkololo zdobył wcześnie rzut karny dla Mariners po tym, jak został obalony przez obrońcę Phoenix Louisa Fentona.

Mark Kolb / Getty Images

Rzuty karne przekonwertowane przez Marco Urena i Jasona Cummingsa po obu stronach oszałamiającego strzału Benny’ego Nkolulu dały Mariners pełną kontrolę nad meczem, zanim rezerwowi Garang Cole i Matt Hatch podnieśli wynik jeszcze bardziej.

Nieobecność McGarry’ego wyczerpała czwartą grę Phoenix w ciągu 11 dni, a dziewięciu graczy zostało wykluczonych z powodu kontuzji lub choroby.

Zawodnicy rezerw Riley Bedwis i Louis Tomei weszli do składu meczowego po przyjeździe do Australii w poniedziałek, a Bedus zadebiutował na ławce rezerwowych w drugiej połowie.

Po przegranej w sobotę 6:0 z Melbourne City podopieczni Phoenixa stracili 11 bramek w poprzednich dwóch meczach, nie strzeliwszy ani jednego gola.

Różnica bramek spadła do -15 – najgorszego w męskiej Premier League, co może okazać się kluczowe dla przegranej, biorąc pod uwagę ciasny stół.

READ  Zawodnik Premier League Ben Garuccio zdobywa oszałamiającego gola z kopnięcia skorpiona

Phoenix pozostaje o jeden punkt poza pierwszą szóstką z dwoma meczami na rękę w dwóch zespołach bezpośrednio nad nimi i dwoma punktami za trzecim miejscem.

Callan Elliott odchodzi przygnębiony po tym, jak Mariners strzelili piątego gola przez rezerwowego Matta Hatcha.

Trener Ufuk Talay został zmuszony do przetasowania po tym, jak McGarry został piątym graczem, który odpadł z Covid-19, z Callanem Elliotem, który wszedł na pierwszy skład na prawym obronie, a Fenton przesunął się na lewy.

Ale Fenton był cały na morzu na lewo od czterech obrońców i poddał dwa rzuty karne, przeliczone przez różnych strzelców, w tym jeden w pierwszych ośmiu minutach, co natychmiast dało im przewagę.

Oceniono, że Fenton przegapił energicznego Nkololo, kiedy wpadł w pole karne po tanim podarunku od Nicholasa Penningtona, co pozwoliło Orinie dać Marinersom wczesne prowadzenie z rzutu karnego.

Nkololo podwoił przewagę dzięki wspaniałemu golowi w 24. minucie, podkręcając piłkę w lewy dolny róg krótkiego rzutu rożnego, grając 1-2 z Joshem Nisbettem.

Po spudłowaniu rzutu karnego za późno, aby odmówić mu hat-tricka w poprzednim meczu, Cummings wykonał swój drugi rzut karny w 55. minucie, tym razem bezbłędnie, posyłając Seale w złym kierunku.

Lewis Miller został zmontowany przez Fentona, ale otrzymał też wsparcie z tyłu od Gaela Sandovala.

Garang Cole, 17-letni brat Allu Cole’a, byłej gwiazdy Mariners, pokazał swoją obietnicę, trafiając po raz pierwszy z woleja na Schell, po tym, jak w 68. minucie złapał piłkę nad grzebień Millera i awansował na 4:0.

Hatch zakończył pięciogwiazdkowy występ Mariners z drugą szansą w doliczonym czasie gry po tym, jak Seal nie był w stanie utrzymać piłki po pierwszym obronie.

Przegrywając 6-0 i 5-0 w kolejnych meczach, Phoenix ustanowił niepożądany rekord klubu w najgorszym dwumeczowym zestawieniu.

READ  Pomimo przerwy w drugiej połowie, Black Ferns zapewnili sobie duże zwycięstwo nad Wallaroos

Ale chociaż była to kolejna żałosna próba obrony, która doprowadziła do drugiej ciężkiej porażki w tylu meczach, nie byli lepsi na drugim końcu, nie oddając ani jednego strzału na bramkę w ciągu 90 minut.

wielka chwila

Phoenix był w słabej sytuacji, gdy Fenton wykonał swój pierwszy rzut karny osiem minut później.

Gdzie jest wybrana gra?

Podopieczni Phoenixa również nie strzelili celnego strzału w ciągu 90 minut, co było ich pierwszym możliwym czasem w pierwszej lidze mężczyzn. Dostępne statystyki dotyczą tylko sezonu 2015-16.

gracz dnia

Nkololo był garstką z przodu dla marynarzy. Złapał rzut karny, który doprowadził do pierwszego gola i zdobył drugą bramkę wspaniałym rzutem z rutynowego krótkiego rzutu rożnego.

Wielkie zdjęcie

Phoenix pozostaje jeden punkt poza pierwszą szóstką na siódmym miejscu z dwoma meczami przełożonymi w dwóch zespołach bezpośrednio nad nimi, ale ich poziom spadł w tym tygodniu wraz z odejściem wielu graczy z powodu kontuzji i chorób.