Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wellington Phoenix odmówił niesamowitej obrony w finale kwalifikacji do A-League mężczyzn

Bramkarz Western United Jimmy Young ratuje kluczową próbę zablokowania oferty Phoenixa.

Robert Cianflon / Getty Images

Bramkarz Western United Jimmy Young ratuje kluczową próbę zablokowania oferty Phoenixa.

W AAMI Park, Melbourne: Western United 1 (Aleksander Prijovich 10′) Wellington Feniks 0 HT: 1-0

Sezon Wellingtona Phoenixa dobiegł końca po tym, jak bramkarz Western United Jimmy Young zrobił wszystko, co mógł, aby odmówić mu miejsca w półfinale pierwszej ligi mężczyzn.

Phoenix nie był w stanie ominąć weterana bramkarza po upadku na początku finału gry eliminacyjnej, ponieważ Zachód zapewnił sobie pełne napięcia zwycięstwo 1:0 – ich pierwsze zwycięstwo nad Phoenix od pierwszego w historii spotkania w 2019 roku – dzięki heroizmowi Younga. między kijami.

Young uratował rywala sezonu w 71. minucie, kiedy pokazał niesamowity refleks, aby utrzymać mocną główkę od rezerwowego obrońcy Jamesa McGarry’ego.

McGarry wyglądał, jakby mógł strzelić gola i wyrównać 1-1, kiedy wykonał dobry kontakt z podaniem Tima Payne’a z prawej strony i wbił piłkę do bramki, tuż obok weterana westernu.

Czytaj więcej:
* Wellington Phoenix zdobywa zwycięstwo w play-off u siebie na koniec trudnego sezonu
* Historia drużyny Wellington Phoenix zmierzającej do finału play-offów ligi mężczyzn
* Rzut karny, który uratował Wellingtona Phoenixa i zatopił Sydney w finale pucharu 2012

Ale Young miał inne pomysły, rzucając się w prawo i związując piłkę jedną ręką, zanim zdążyła przekroczyć linię.

– To był dobry strzał głową Jimmy’ego i świetna interwencja dla ich bramkarza – powiedział trener Phoenix, Yufuk Talay.

„Myślę, że dziś wieczorem uratował kilka dobrych piłek i utrzymywał ich 1:0.

„Myślę, że pomogło im to uzyskać wynik na koniec dnia”.

Trener z Zachodu John Alois porównał wysiłki Younga do legendarnego szoku angielskiego bramkarza Gordona Banksa, który zniweczył strzał głową Pele na Mistrzostwach Świata w 1970 roku.

READ  Olimpijczyk, który uciekł do Polski, jest teraz pod ścisłą ochroną, że nie zna nawet swojego adresu
Western United świętuje po zdobyciu wczesnego gola przez napastnika Aleksandara Prigovicia.

Mike Owen / Getty Images

Western United świętuje po zdobyciu wczesnego gola przez napastnika Aleksandara Prigovicia.

– To było jak ratowanie Gordona Banksa, prawda? – powiedział Waisi.

„Przypomniał mi o tym. Oczywiście nie żyłem w tym czasie, ale widziałem to wiele razy, kiedy Pele miał tę głowę, a Banks go uratował.

„To była świetna obrona. Najwyraźniej miał tam refleks i posiadanie tej silnej ręki, aby objąć pozycję, było imponujące.”

Phoenix kontynuował swoją złą passę w każdym meczu, kiedy stracili pierwszego gola w sezonie, a decydujący był gol Aleksandara Prijovicia w 10. minucie.

Wczesny gol padł, gdy Gael Sandoval nie spieszył się z zablokowaniem Bena Jarosio, dając lewemu zachodniemu czasowi na zagranie groźną piłką w kierunku Prijovicia, który czaił się przy tylnym słupku.

Prijovic dotknął piłki, zanim uderzył ją w Ole Seala z prawej strony bramki.

Talay czuł, że poddanie się jest łatwym celem.

„Nie wywieramy wystarczającego nacisku na nośnik piłki, co może się zdarzyć pod koniec dnia, ale wciąż mamy wystarczająco dużo w pudełku, aby obsłużyć dostawę.

„Ale nie sądzę, że wybiliśmy piłkę wystarczająco dobrze, a ona spadła przed nimi i to był dobry koniec.

– Byłem rozczarowany, że straciliśmy tak wcześnie, ale mieliśmy dużo czasu, aby wrócić do gry i mieliśmy wiele okazji, aby to zrobić.

Phoenix rozpoczął mecz obiecująco, mając najlepszą okazję w pierwszej połowie po sześciu minutach, kiedy Rhino Piscopo próbował szczęścia z krawędzi pola karnego.

Ale Young dobrze zrobił, że spadł na prawo i wbił piłkę w róg.

Pomocnik Phoenixa Gael Sandoval przy piłce.

Mike Owen / Getty Images

Pomocnik Phoenixa Gael Sandoval przy piłce.

Piscopo ponownie zbliżył się z dystansu na początku drugiej połowy, ale jego strzał, który padł w ostatniej sekundzie, został zablokowany.

Phoenix miał jeszcze dwie szanse wyrównania z rzutów wolnych w ostatnich pięciu minutach, ale nie byli w stanie osiągnąć przełomu, którego potrzebowali, aby przenieść mecz na dogrywkę.

Teraz nie udało im się przejść przez pierwszą rundę play-offów w swoich czterech ostatnich próbach, z których dwie odbyły się za kadencji Talaya.

Pomimo rozczarowującego wyniku Tallay powiedział, że nadal jest dumny z Team Phoenix, ponieważ zajął miejsce w pierwszej szóstce po spędzeniu większości sezonu poza Nową Zelandią z powodu ograniczeń dotyczących podróży międzynarodowych.

„Jestem bardzo dumny z grupy” – powiedział. „Wytrwałość i elastyczność, jaką wykazali, aby dojść do tego punktu i grać w piłkę nożną w Pucharze Świata, w tym aspekcie, na który nie mogę narzekać, jestem rozczarowany wynikiem”.

wielka chwila

Western zaliczył perfekcyjny początek, kiedy piłka delikatnie spadła do Prijovicia po świetnym dośrodkowaniu Jarocchio w polu karnym, a wielki Serb nie spudłował, trafiając piłkę w dach siatki.

Gdzie wygrała gra?

Phoenix przegrywał każdy mecz, kiedy stracili pierwszego gola, więc stanęli przed trudnym wyzwaniem, gdy Prijovic otworzył wynik dla Westa z prawej strony pola karnego po zaledwie 10 minutach.

gracz dnia

Young zrobił wszystko, co w jego mocy, aby zapobiec zdobyciu bramki przez Phoenix, w tym oszałamiający rzut obronny, który uniemożliwił McGarry’emu w połowie drugiej połowy.

Wielkie zdjęcie

Sezon Phoenix nadal powinien być postrzegany jako udany po pokonaniu kilku przeszkód, aby zająć miejsce w pierwszej szóstce i zakwalifikować się do serii finałów, ale wygląda to na straconą okazję. Phoenix pokonał Zachód trzy razy w tym sezonie, ale nie udało mu się tego, gdy miało to największe znaczenie.