Wellington Phoenix odmówił niesamowitej obrony w finale kwalifikacji do A-League mężczyzn

Bramkarz Western United Jimmy Young ratuje kluczową próbę zablokowania oferty Phoenixa.

Robert Cianflon / Getty Images

W AAMI Park, Melbourne: Western United 1 (Aleksander Prijovich 10′) Wellington Feniks 0 HT: 1-0

Sezon Wellingtona Phoenixa dobiegł końca po tym, jak bramkarz Western United Jimmy Young zrobił wszystko, co mógł, aby odmówić mu miejsca w półfinale pierwszej ligi mężczyzn.

Phoenix nie był w stanie ominąć weterana bramkarza po upadku na początku finału gry eliminacyjnej, ponieważ Zachód zapewnił sobie pełne napięcia zwycięstwo 1:0 – ich pierwsze zwycięstwo nad Phoenix od pierwszego w historii spotkania w 2019 roku – dzięki heroizmowi Younga. między kijami.

Young uratował rywala sezonu w 71. minucie, kiedy pokazał niesamowity refleks, aby utrzymać mocną główkę od rezerwowego obrońcy Jamesa McGarry’ego.

McGarry wyglądał, jakby mógł strzelić gola i wyrównać 1-1, kiedy wykonał dobry kontakt z podaniem Tima Payne’a z prawej strony i wbił piłkę do bramki, tuż obok weterana westernu.

Ale Young miał inne pomysły, rzucając się w prawo i związując piłkę jedną ręką, zanim zdążyła przekroczyć linię.

– To był dobry strzał głową Jimmy’ego i świetna interwencja dla ich bramkarza – powiedział trener Phoenix, Yufuk Talay.

„Myślę, że dziś wieczorem uratował kilka dobrych piłek i utrzymywał ich 1:0.

„Myślę, że pomogło im to uzyskać wynik na koniec dnia”.

Trener z Zachodu John Alois porównał wysiłki Younga do legendarnego szoku angielskiego bramkarza Gordona Banksa, który zniweczył strzał głową Pele na Mistrzostwach Świata w 1970 roku.

Western United świętuje po zdobyciu wczesnego gola przez napastnika Aleksandara Prigovicia.

Mike Owen / Getty Images

– To było jak ratowanie Gordona Banksa, prawda? – powiedział Waisi.

READ  NRL All Stars 2024, Isaac Luke, Maori All Stars, Adam Blair, Souths Logan Magpies, George Luke,

„Przypomniał mi o tym. Oczywiście nie żyłem w tym czasie, ale widziałem to wiele razy, kiedy Pele miał tę głowę, a Banks go uratował.

„To była świetna obrona. Najwyraźniej miał tam refleks i posiadanie tej silnej ręki, aby objąć pozycję, było imponujące.”

Phoenix kontynuował swoją złą passę w każdym meczu, kiedy stracili pierwszego gola w sezonie, a decydujący był gol Aleksandara Prijovicia w 10. minucie.

Wczesny gol padł, gdy Gael Sandoval nie spieszył się z zablokowaniem Bena Jarosio, dając lewemu zachodniemu czasowi na zagranie groźną piłką w kierunku Prijovicia, który czaił się przy tylnym słupku.

Prijovic dotknął piłki, zanim uderzył ją w Ole Seala z prawej strony bramki.

Talay czuł, że poddanie się jest łatwym celem.

„Nie wywieramy wystarczającego nacisku na nośnik piłki, co może się zdarzyć pod koniec dnia, ale wciąż mamy wystarczająco dużo w pudełku, aby obsłużyć dostawę.

„Ale nie sądzę, że wybiliśmy piłkę wystarczająco dobrze, a ona spadła przed nimi i to był dobry koniec.

– Byłem rozczarowany, że straciliśmy tak wcześnie, ale mieliśmy dużo czasu, aby wrócić do gry i mieliśmy wiele okazji, aby to zrobić.

Phoenix rozpoczął mecz obiecująco, mając najlepszą okazję w pierwszej połowie po sześciu minutach, kiedy Rhino Piscopo próbował szczęścia z krawędzi pola karnego.

Ale Young dobrze zrobił, że spadł na prawo i wbił piłkę w róg.

Pomocnik Phoenixa Gael Sandoval przy piłce.

Piscopo ponownie zbliżył się z dystansu na początku drugiej połowy, ale jego strzał, który padł w ostatniej sekundzie, został zablokowany.

Phoenix miał jeszcze dwie szanse wyrównania z rzutów wolnych w ostatnich pięciu minutach, ale nie byli w stanie osiągnąć przełomu, którego potrzebowali, aby przenieść mecz na dogrywkę.

Teraz nie udało im się przejść przez pierwszą rundę play-offów w swoich czterech ostatnich próbach, z których dwie odbyły się za kadencji Talaya.

READ  Australia Sevens dotarła do finału gry podwójnej w Cape Town

Pomimo rozczarowującego wyniku Tallay powiedział, że nadal jest dumny z Team Phoenix, ponieważ zajął miejsce w pierwszej szóstce po spędzeniu większości sezonu poza Nową Zelandią z powodu ograniczeń dotyczących podróży międzynarodowych.

„Jestem bardzo dumny z grupy” – powiedział. „Wytrwałość i elastyczność, jaką wykazali, aby dojść do tego punktu i grać w piłkę nożną w Pucharze Świata, w tym aspekcie, na który nie mogę narzekać, jestem rozczarowany wynikiem”.

wielka chwila

Western zaliczył perfekcyjny początek, kiedy piłka delikatnie spadła do Prijovicia po świetnym dośrodkowaniu Jarocchio w polu karnym, a wielki Serb nie spudłował, trafiając piłkę w dach siatki.

Gdzie wygrała gra?

Phoenix przegrywał każdy mecz, kiedy stracili pierwszego gola, więc stanęli przed trudnym wyzwaniem, gdy Prijovic otworzył wynik dla Westa z prawej strony pola karnego po zaledwie 10 minutach.

gracz dnia

Young zrobił wszystko, co w jego mocy, aby zapobiec zdobyciu bramki przez Phoenix, w tym oszałamiający rzut obronny, który uniemożliwił McGarry’emu w połowie drugiej połowy.

Wielkie zdjęcie

Sezon Phoenix nadal powinien być postrzegany jako udany po pokonaniu kilku przeszkód, aby zająć miejsce w pierwszej szóstce i zakwalifikować się do serii finałów, ale wygląda to na straconą okazję. Phoenix pokonał Zachód trzy razy w tym sezonie, ale nie udało mu się tego, gdy miało to największe znaczenie.