Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wariant dla dzieci i Omicron BA.2. Jakie są zagrożenia?

Opublikuj na Pintereście
Wariant BA.2 Omicron może rozprzestrzeniać się łatwiej niż poprzednie warianty COVID-19 i coraz więcej dzieci jest z nim hospitalizowanych. Evgenij Yulkin / Stocksy United
  • Wariant BA.2 Omicron budzi coraz większe obawy ze względu na to, że może się łatwiej rozprzestrzeniać.
  • W styczniu liczba dzieci poniżej 5 roku życia hospitalizowanych z użyciem Omicronu była pięciokrotnie większa niż w szczycie zmiennej delta.
  • Nieszczepione dzieci pozostają bardziej zagrożone wariantem BA.2.
  • Eksperci twierdzą, że szczepienia to najlepszy sposób na zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa.
  • Nadal ważne są również środki takie jak dystans społeczny, mycie rąk i maskowanie.

22 lutego 2022 r. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opublikowała oświadczenie Powiązany z podwariantami SARS-CoV-2 Omicron BA.1 i BA.2.

W raporcie tym stwierdzono, że wariant BA.2 powinien nadal być klasyfikowany jako „zmienna budząca obawy”.

według S Wesley LongTen wariant jest bardziej zaraźliwy niż wariant BA.1 Omicron i sam w sobie jest wysoce zaraźliwy.

Wcześniej amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) wspomniany To, że wariant Omicron spowodował, że cotygodniowe hospitalizacje związane z COVID-19 wśród dzieci poniżej piątego roku życia osiągnęły szczyt 8 stycznia tego roku. Liczba hospitalizacji w tym czasie wzrosła pięciokrotnie w stosunku do zgłaszanego poziomu, przy dominującej zmiennej delta.

W tej chwili dzieci poniżej piątego roku życia nie mogą otrzymać żadnego z dostępnych szczepienia przeciwko Covid-19 Pozostają więc szczególnie podatni na COVID-19.

Patrząc na ostatni numer Przyjęcie do szpitala dzieci poniżej piątego roku życiaCzy rodzice powinni martwić się o najbardziej zaraźliwy podczynnik BA.2? Ile to stanowi niebezpieczeństwa dla dzieci? A co rodzice mogą zrobić, aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo?

Eksperci medyczni twierdzą, że jedną z rzeczy, o których należy pamiętać w przypadku wariantu BA.2, jest to, że nie jest on całkowicie nowy.

„To wariant, który powstał mniej więcej w tym samym czasie co BA.1 Omicron – co większość ludzi nazywa „Omicronem” przez ostatnie kilka miesięcy” – powiedział Long.

READ  Solar Eclipse 2021: Widok na Wielką Brytanię i Irlandię | Wielka Brytania pogoda

To, co naprawdę się zmieniło, to fakt, że BA.2 zajmuje teraz większą część przypadków, prawdopodobnie ze względu na fakt, że rozprzestrzenia się łatwiej i szybciej niż BA.1. To z kolei napędza rosnącą liczbę przypadków na całym świecie.

„Zakres wzrostu liczby przypadków opartych na BA.2 dopiero się okaże” – powiedział Long.

W odniesieniu do zagrożeń dla dzieci wariantu BA.2, Dr James CampbellMS, profesor pediatrii w Center for Vaccine Development and Global Health na University of Maryland School of Medicine, „Prawdopodobnie będzie nadal stwarzać ryzyko podobne do ryzyka BA.1, ale potrzeba czasu, aby się dowiedzieć że definitywnie.”

Mark CameronDr D., profesor nadzwyczajny w Case Western Reserve University School of Medicine, dodał: „Każda osoba, która nie jest zaszczepiona, ryzykuje umiarkowany lub ciężki przebieg COVID-19, nawet dzieci, zwłaszcza jeśli mają inne problemy zdrowotne.

Cameron powiedział, że nawet łagodny przebieg COVID-19 może powodować gorączkę i objawy żołądkowo-jelitowe, które mogą być dotkliwe dla dzieci.

Powiedział, że MIS-C (zespół zapalenia wieloukładowego) również jest problemem.

Ten rzadki stan obejmuje stan zapalny w różnych częściach ciała, w tym w sercu, płucach, nerkach, mózgu, skórze, oczach i układzie pokarmowym. Jest związany z zakażeniem COVID-19 i może być poważny, a nawet śmiertelny.

„Wreszcie dowiadujemy się, jak długo mogą trwać niektóre skutki choroby, takiej jak COVID-19” – powiedział Cameron.

Eksperci, z którymi rozmawialiśmy, zgodzili się, że ważne jest, aby robić to, co robiliśmy podczas pandemii, aby zapewnić dzieciom jak największe bezpieczeństwo przed tym konkretnym gatunkiem.

„To połączenie szczepień i tych samych prostych interwencji, które od początku zalecaliśmy: dystansowanie się, maski, unikanie chorych, mycie rąk itp.” – powiedział Campbell.

Według Campbella, przeciwciała uzyskane z istniejącego wcześniej przypadku COVID-19 lub ze szczepienia zapewniają pewną ochronę przed wirusem.

READ  Subplaneta Neptun krąży w „strefie nadającej się do zamieszkania” czerwonego karła

Zauważył jednak, że trudno jest oszacować, jak silna jest ochrona w przypadku dzieci, które wcześniej wyzdrowiały z zakażenia COVID-19 i nadal nie są szczepione, w porównaniu z tymi, które zostały zaszczepione.

„Szczepienia lepiej chronią przed ciężką chorobą (szpitalizacją, przyjęciem na oddział intensywnej opieki medycznej, intubacją, ECMO i śmiercią), ale także chronią przed łagodną i umiarkowaną chorobą, ale nie” – powiedział Campbell.

Od dawna panuje zgoda, że ​​szczepienia dla dzieci w wieku od pięciu lat są najlepszą opcją, aby zapewnić im bezpieczeństwo.

„Wykazano, że szczepionki przeciw COVID-19 są bezpieczne i skuteczne oraz są najlepszym sposobem zapobiegania ciężkim chorobom, hospitalizacji i śmierci, a także powikłaniom, takim jak MIS-C u dzieci”.

Cameron dodał, że ważne jest, aby wszyscy uczestniczyli w zmniejszaniu zagrożeń dla społeczeństwa jako całości.

„Za każdym razem, gdy wypuszczamy większość naszych podstawowych środków ostrożności w zakresie zdrowia publicznego, warunki są dostosowane do nowego wzrostu” – powiedział.

„Aby chronić naszych najbardziej bezbronnych, w szczególności nasze małe dzieci, osoby starsze i osoby z innymi problemami zdrowotnymi, zaszczep się i wzmocnij, jeśli się kwalifikujesz”.

Cameron zauważył również, że dalsze noszenie masek zapewnia kolejną warstwę ochrony.

Cameron zaleca również, aby ludzie monitorowali lokalne wskaźniki infekcji, często poddawali się badaniom i zasięgali porady lekarza, jeśli u nich lub ich dzieci rozwinie się COVID-19.