Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wariant Delta wirusa Covid-19: University of Auckland State wydaje szczepionkę

Edukacja

Auckland i Waikato mają zobaczyć złagodzenie ograniczeń Covid-19, a przejście na poziom trzeci to drugi krok. Wideo / Dean Purcell / Mark Mitchell / Jason Oxenham / Alex Burton

Największy uniwersytet w Nowej Zelandii potwierdził, że wprowadzi mandat dotyczący szczepionki przeciw Covid-19 dla wszystkich studentów i pracowników na terenie kampusu, a nawet dla odwiedzających jego kampusy.

Wiceprezes Uniwersytetu Auckland, Dawn Freshwater, zasygnalizował przejście na personel w zeszłym tygodniu, ale wymóg szczepień został oficjalnie ogłoszony dzisiaj w oświadczeniu skierowanym do opinii publicznej.

Ci, którzy chcą zaangażować się w naukę twarzą w twarz, będą musieli wykonać oba rzuty do 4 stycznia.

„Wszyscy bardzo chcemy powrócić do normalnego doświadczenia uniwersyteckiego dla naszych studentów i pracowników i wierzymy, że taka polityka szczepień jest najlepszym sposobem na zapewnienie wszystkim bezpieczeństwa” – powiedział dziś Freshwater.

„Wiemy, że niektórzy ludzie czują, że może to naruszać ich wolność wyboru, ale ważne jest, aby pamiętać, że polityka nie zmusza nikogo do poddania się szczepieniu. Ta decyzja pozostaje całkowicie kwestią osobistego wyboru, a uczelnia szanuje prawo wyboru, ale jeśli dokonasz takiego wyboru, musisz zdać sobie sprawę, że będzie to miało konsekwencje i ograniczy Twoją możliwość uczestniczenia w zajęciach na uczelni.”

Freshwater powiedział, że decyzja uniwersytetu „podąża śladami podobnych wiodących uniwersytetów na całym świecie”. Zaznaczyła, że ​​jest to również zgodne z wytycznymi rządu dla innych sektorów.

Wszyscy studenci i pracownicy, którzy chcą odwiedzić kampus i obiekty Uniwersytetu w Auckland, będą potrzebować szczepionki przeciwko Covid-19.  Zdjęcia/Getty Images
Wszyscy studenci i pracownicy, którzy chcą odwiedzić kampus i obiekty Uniwersytetu w Auckland, będą potrzebować szczepionki przeciwko Covid-19. Zdjęcia/Getty Images

Komitet wykonawczy uniwersytetu planował podjąć ostateczną decyzję w miniony piątek, po zebraniu dodatkowych opinii od pracowników i studentów. Urzędnicy powiedzieli wcześniej, że większość studentów i pracowników preferuje podejście, które chroni zdrowie, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie społeczności uniwersyteckiej, powołując się na opinie zebrane we wrześniu.

Plan uniwersytetu dotyczący wdrożenia mandatu szczepionki jest obecnie lekki na temat szczegółów, a Freshwater obiecuje we wtorek, że szczegóły zostaną ujawnione „tak szybko, jak to możliwe”.

READ  Corona Virus Covid 19: Brak nowych przypadków na granicy, dwóch pacjentów nadal przebywa w szpitalu

Wicekanclerz uznał również szybko zmieniające się środowisko pandemii i zobowiązał się do regularnego przeglądu decyzji o szczepieniu. Powiedziała, że ​​pełny przegląd będzie dostępny w czerwcu.

Klasy, biblioteki, sale gimnastyczne, zakwaterowanie dla studentów, służba zdrowia i laboratoria zostaną objęte mandatem. Oprócz centralnego kampusu w Auckland, mandat obejmie również kampusy w Whāngarei i South Auckland, a także Leigh Marine Laboratory.

Na uniwersytecie studiuje ponad 40 000 studentów.

Również we wtorek supermarkety Countdown, które zatrudniają ponad 18 000 osób w Nowej Zelandii, ogłosiły „propozycję” zamówienia szczepionek przeciwko Covid-19 dla wszystkich pracowników do 10 stycznia.

Keri Hanifen, dyrektor ds. zdrowia, bezpieczeństwa i opieki społecznej, powiedział, że zanim podjęta zostanie ostateczna decyzja, odbędą się konsultacje. Ale firma postrzega taką politykę jako „ważny następny krok”, ponieważ Nowa Zelandia przechodzi od wyeliminowania wirusa do życia z nim.

„Jako usługa kluczowa, supermarkety będą jednym z niewielu miejsc, w których dowód szczepienia nie będzie wymagał dostępu do ogółu społeczeństwa” – powiedziała. „To potencjalnie stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa naszego zespołu, a jako pracodawca musimy zmniejszyć to ryzyko w jak największym stopniu”.