Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Warhammer Maker Games Workshop daje pracownikom 5000 £ premii po zamknięciu wzrostu sprzedaży | Sektor detaliczny

młot bojowy detalista Warsztat gier Pracownicy sklepów, modelarze, projektanci i personel pomocniczy dają nagrodę w wysokości 5000 funtów każdy po sprzedaży i zyskach, z których skorzystali gracze w tryktraka, którzy uciekli z aresztu, tocząc krwiożercze bitwy z orkami, elfami i legionami obcych.

Firma z Nottingham, stojąca za popularnym sprzętem do gier fantasy i statuetką Władcy Pierścieni, powiedziała, że ​​jej 2600 zwykłych pracowników podzieli specjalną premię w wysokości 10,6 miliona funtów oraz udział w zysku w wysokości 2,6 miliona funtów.

Wyżsi menedżerowie podzielą się dodatkową premią w wysokości 1,1 miliona funtów, w porównaniu z 300 000 funtów rok wcześniej, po sprzedaży wzrosły o nieco ponad jedną trzecią do 361 milionów funtów, a zysk przed opodatkowaniem wzrósł o prawie 70% do 151 milionów funtów.

Firma zrezygnowała również z ulgi dla przedsiębiorstw i innych form wsparcia finansowego na wypadek pandemii ze strony rządu.

Dyrektor generalny Games Workshop, Kevin Rowntree, powiedział, że nagrody specjalne były nagrodą za ich „wyjątkową wydajność w znaczącym zwiększeniu naszej rentowności”.

Dodał: „Po trudnym roku jesteśmy zadowoleni, że Warhammer Hobby Workshop i Game Workshop są w dobrej formie”.

Rountree powiedział, że najnowsza wersja kolekcji Młot bojowy 40000, który zawiera postacie takie jak szkieletopodobni Necron Warriors i wieloosobowy Canoptek Plasmacytei Był to “najbardziej udany start grupy do tej pory”. Nowa gra Cursed City, w której gracze próbują uwolnić ludność spod władzy nieumarłych, szybko się wyprzedała. Sprzedaż była szczególnie wysoka w Stanach Zjednoczonych.

Popyt na gry utrzymywał się na wysokim poziomie, mimo że 523 sklepy na całym świecie zostały tymczasowo zamknięte z powodu przestojów – w Games Workshop odbyły się wydarzenia online i webinaria na żywo, które zastąpiły ich fizyczne spotkania.

Powiedział, że interakcja w mediach społecznościowych wzrosła o jedną czwartą, ponieważ nowi i starzy fani znaleźli nowe sposoby interakcji z jego grami, które mają kult podobny do takich jak Łamigłówki Albo lochy i smoki.

David Kimberly, analityk platformy inwestycyjnej Freetrade, powiedział, że rosnące zarobki Games Workshop i starania o zwrot gotówki akcjonariuszom pomogły jej osiągnąć lepsze wyniki niż brytyjski rynek akcji – który jest obecnie wyceniany przed Marks & Spencer i na równi z szybkim wzrostem. Asos, specjalista od mody online.

„Oczywiście warsztat gier został wzmocniony przez zamknięcie i naszą potrzebę znalezienia czegoś, czym moglibyśmy się zająć” – powiedział.

“Istnieją również powody, by sądzić, że te wyniki sprzedaży nie będą krótkoterminowym wstrząsem. Fani Warhammera są zwykle stałymi klientami i regularnymi wydatkami, co jest częścią tego, co sprawiło, że firma odniosła taki sukces.”

Firma Games Workshop, która ma dwie fabryki w Nottingham, powiedziała, że ​​wprowadziła stałe nocne zmiany i kilka dodatkowych zmian weekendowych, a także wydzierżawiła kolejny magazyn w pobliżu, próbując zaspokoić popyt. Grupa instaluje również dodatkowy zestaw do formowania wtryskowego, aby przyspieszyć produkcję swoich figurek, co może kosztować od 10 do 100 funtów, a także zakupiła dwie działki gruntu obok swojej głównej siedziby w celu dalszej ekspansji.

Rountree przyznał, że klienci w Wielkiej Brytanii i Europie doświadczyli zwiększonych opóźnień dostaw z powodu „ograniczeń pojemności” w swoich magazynach, po części w wyniku środków dystansu społecznego w celu ochrony pracowników przed rozprzestrzenianiem się Covid-19.

Subskrybuj codzienny e-mail Business Today

Dostawy z Wielkiej Brytanii do UE również napotkały „znaczne zakłócenia” w pierwszej połowie tego roku w wyniku Brexitu. „Świat wydaje się kurczyć, ale przekraczanie granic staje się coraz trudniejsze” – powiedział Rowntree.

Jednak Charles Hall, analityk Peel Hunt, powiedział, że marża zysku operacyjnego grupy wzrosła z 33% do prawie 43%, ponieważ wzrosła popularność figurek wykonanych z plastiku lub żywicy. „Korzystają z 40 lat kreatywności, własności intelektualnej, inwestowania w ludzi i miniatury” – powiedział.

Grupa poinformowała, że ​​w ciągu ostatniego roku na stałe zamknęła zaledwie osiem sklepów, w tym dwa w Wielkiej Brytanii, i planuje otwierać 10 kolejnych sklepów rocznie w Stanach Zjednoczonych, a także kawiarnie Warhammer w Japonii i Chinach.

Firma powołuje również w przyszłym roku zespoły tłumaczy z języka chińskiego i rosyjskiego, aby pomóc zwiększyć światowy zasięg jej produktów i rozszerzyć swoją obecność na książki, gry wideo i animacje.

READ  Zaufanie Polski do Unii Europejskiej słabnie - The First News