Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wallabies otrzymują kolejny cios w przeddzień pierwszego występu Schmidta w drużynie, gdy gwiazda zmierza do Francji – Ryk

Wallabies otrzymują kolejny cios w przeddzień pierwszego występu Schmidta w drużynie, gdy gwiazda zmierza do Francji – Ryk

Australijski Związek Rugby został zwolniony w przeddzień ogłoszenia pierwszego składu drużyny Wallabies przez Joe Schmidta, a Isak Rodda odrzucił nowy kontrakt i zamiast tego udał się do Francji.

Po miesiącach negocjacji pomiędzy Roddą i RA, Hadeera Zdradzić można, że ​​27-latek zdecydował się dotrzymać kontraktu z Prowansją we francuskich rozgrywkach ProD2.

Oczekuje się, że zostanie zwolniony z obecnego kontraktu z RA 30 czerwca i obecnie nie oczekuje się, że w piątek zostanie powołany do składu Schmidta. Dzieje się tak pomimo tego, że Schmidt regularnie słyszy Rhodę w związku z zaangażowaniem na rzecz Wallaby.

Wallabies otrzymują kolejny cios w przeddzień pierwszego występu Schmidta w drużynie, gdy gwiazda zmierza do Francji – Ryk

Jest mało prawdopodobne, aby Isak Rodda został wymieniony przez Joe Schmidta w pierwszym ogłoszeniu nowozelandzkiej drużyny Wallabies po podpisaniu kontraktu we Francji. (Zdjęcie: Paul Kane/Getty Images)

Hadeera Przyjmuje się, że RA wrócił do deski kreślarskiej po tym, jak Rodda skłaniał się do odejścia. Zaproponowali dwuletni kontrakt za Roddę i mieli nadzieję przenieść drugiego wioślarza z Perth do Waratahs.

Niestety, podwyższona oferta okazała się za mała i za późno, gdyż Rodda był już gotowy do przeprowadzki.

Niechęć RA do przekazania Roddy jest prawdopodobnie ogólnonarodowym dodatkiem do faktu, że zamek Western Force był odsunięty na bok przez większą część ostatnich dwóch lat z powodu kontuzji.

Jednak ostatnie dwa miesiące pokazały, że Roda ma wiele do zaoferowania.

Teraz Rhoda dołączy do Neda Hannigana na południu Francji.

Roda zagrał wcześniej dla Lyonu 25 razy w czołowej 14-tce po tym, jak opuścił The Reds, gdy zdecydował się nie ciąć pensji podczas kryzysu związanego z Covid-19.

W składzie będzie serwował Isaac Rodda

Isak Roda wystąpił w Pucharze Świata 2019, rozpoczynając każdy mecz dla Wallabies. (William West/AFP/Getty Images)

Utrata drugiego wioślarza 34-Test, który w 2019 roku wystąpił we wszystkich meczach Pucharu Świata i rozpoczynał 31 meczów, jest ogromną stratą.

READ  Jak porażka Francji wpłynęła na pewność siebie All Blacks

Ze względu na brak liczebności i doświadczenia w drugim rzędzie były trener Wallabies Eddie Jones zwrócił się do Francji o uzupełnienie preferowanej przez siebie kombinacji zamków na Puchar Świata, przy czym Will Skelton i Richie Arnold grają w czołowej 14-tce.

Odejście Roddy jeszcze bardziej zwiększy głębokość Wallabies w drugim rzędzie, a byli australijscy gracze, tacy jak Adam Coleman, Rob Simmons, Ken Douglas i Emmanuel Mivo, również wystąpią w czołowej 14-tce Francji. Oczekuje się, że inna wschodząca gwiazda, Harry Hawking, będzie grać w reprezentacji Japonii w przyszłym roku, gdy tylko uzyska kwalifikację.

W rzeczywistości nieobecność pięciu światowej klasy graczy nadal nawiedza australijskie rugby.

W zeszłym roku kampania Pucharu Świata Wallabies została wysadzona w powietrze, gdy Taniela Tupou i Skelton odnieśli kontuzję przed drugim meczem bilardowym drużyny z Fidżi.

Nie mając podbrzusza, na którym mogliby się oprzeć, Wallabie zostały przytłoczone i fizycznie pobite przez Latających Fidżijczyków.

Istniały duże nadzieje, że Rodda będzie rozwiązaniem, które pomoże złagodzić pięć trudnych problemów Wallabies, ale teraz jest on najnowszym znanym śluzowcem zmierzającym na północ.

Schmidt powoła pierwszą drużynę Wallabies w piątek o 11:00 na dwa testy przeciwko Walii w przyszłym miesiącu.

Tymczasem Andrew Kellaway ponownie podpisał kontrakt z Rugby Australia do końca 2026 roku, a jego przejście do Waratahs zostało potwierdzone, o czym po raz pierwszy poinformował The Roar w styczniu.

Kellaway był oddany drużynie Waratah na długo przed wykluczeniem Rebeliantów z przyszłorocznych zawodów.

„Chciałbym podziękować Rebels za możliwość powrotu do australijskiego rugby w 2020 roku, za co jestem niezwykle wdzięczny. Chciałbym również podziękować moim kolegom z drużyny, personelowi i fanom Rebels za doświadczenia i wsparcie przez ostatnie cztery sezony, „Kellaway stwierdził w oświadczeniu.”.

„Możliwość powrotu do Waratahs po sześciu latach to jak zatoczenie koła w mojej podróży z rugby i nie mogę się doczekać ciężkiej pracy dla klubu w przyszłym roku” – dodał.

READ  Test w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia: Australia kontratakuje po tym, jak Pakistan traci pierwsze miejsce