Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Waitrose i Aldi przestają sprzedawać grille jednorazowego użytku | Śmieci

Waitrose i Aldi przestaną Dostępna sprzedaż grilla Ze względu na swój wpływ na środowisko naturalne i przyrodę.

Gdy pogoda się ociepla, Brytyjczycy gromadzą się w supermarkecie, aby kupić wafelki, aby mogli posiedzieć w parkach lub ogrodach i posiedzieć na kiełbaski.

Jednak wielu z nich podniosło obawy dotyczące środowiska, a parki narodowe, w tym New Forest, zakazały jednorazowych grilli ze względu na ryzyko pożaru. Ponadto urządzenia zwykle zawierają węgiel drzewny, który zwykle nie jest pozyskiwany ze zrównoważonych źródeł, co prowadzi do wylesiania, a także jednorazowego plastiku. Nie można go poddać recyklingowi ani kompostować, co oznacza, że ​​dla każdego produktu sprzedawanego w Wielkiej Brytanii – gdzie sprzedaż szacowana jest na ponad milion rocznie – nowe odpady trafiają na składowisko.

Aldi zaprzestało jego sprzedaży, co pozwoli zaoszczędzić około 35 ton jednorazowych odpadów opakowaniowych rocznie. Liz Fox, dyrektor ds. odpowiedzialności korporacyjnej w ALDI W Wielkiej Brytanii powiedział: „Jesteśmy zaangażowani w zmniejszanie naszego wpływu na środowisko i wiemy, że wielu naszych kupujących coraz częściej stara się robić to samo.

„Mamy nadzieję, że klienci będą mogli skorzystać z naszego najnowszego ruchu i nadal chcemy, aby cieszyli się letnimi piknikami i grillami. Jako alternatywę zachęcamy klientów do wybierania bardziej przyjaznych dla środowiska i zrównoważonych opcji, takich jak małe przenośne grille, zapewniając, że są używane w sposób odpowiedzialny ”.

wszyscy Waitrose Sklepy przestaną sprzedawać grille jednorazowego użytku przed latem. Szacują, że corocznie zaoszczędzi to około 70 000 jednorazowych pieców do grillowania, oszczędzając 73,5 tony folii aluminiowej i 11,2 tony prasowanego plastiku produkowanego rocznie.

Lucy Comer, asystentka ds. zakupów w Waitrose, powiedziała: „Jednorazowe grille stanowią zagrożenie dla naszych naturalnych siedlisk i dlatego zobowiązujemy się do usunięcia ich z naszych półek w tym roku. Jest to słuszna decyzja, aby zachować lokalne ekosystemy i kolejny przykład pracy, którą wykonujemy. Pozdrawiamy Aldi za współpracę z nami, aby tak się stało i mamy nadzieję, że inni detaliści pójdą w ich ślady.”

READ  „Barclays kosztowało mnie 30 000 funtów, aby anulować kredyt hipoteczny, na który się nie zapisałem”

Rząd z zadowoleniem przyjął decyzję. Amanda Craig, dyrektor ds. ludzi i przyrody w Natural England, powiedziała: „Z zadowoleniem przyjmujemy każdy ruch, który pomaga ludziom działać bardziej odpowiedzialnie, jednocześnie ciesząc się krajobrazem, i zachęcamy wszystkich do przestrzegania krajowych zasad podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu. wskazać, że jest dozwolona, ​​aby lepiej chronić ludzi, mienie i dziką przyrodę”.