Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W skład Arsenalu wchodzi polski obrońca Keewor ze Spezii

Wydane w:

Londyn (AFP) – Liderzy Premier League, Arsenal, pozyskali w poniedziałek polskiego obrońcę Jakuba Kuewora z włoskiej Spezii w transakcji wartej 12 milionów funtów (27 milionów dolarów).

Według klubu Kiwi zgodzili się na „długoterminowy kontrakt” z mieszkańcami północnego Londynu.

22-latek, który reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w Katarze, był w niedzielę na trybunach Emirates Stadium, aby obejrzeć zwycięstwo Arsenalu nad Manchesterem United 3:2.

Keewor, który wcześniej w swojej karierze grał w Belgii z Anderlechtem, przeniósł się do Spezii z MSK Zilina w 2021 roku.

W swoim czasie we włoskim klubie pierwszej klasy brał udział w 43 meczach i zwrócił na siebie uwagę trenera Arsenalu Mikela Artety .

„To wspaniale, że Jacob do nas dołączył. Jest wszechstronnym młodym obrońcą, który pokazał ogromny potencjał i umiejętności ze Spezią w Serie A, a także na poziomie międzynarodowym z Polską.”

„Jacob to zawodnik, który da nam siłę i jakość naszej defensywie. Witamy Jacoba i jego rodzinę w Arsenalu i nie możemy się doczekać współpracy z nim”.

Dyrektor sportowy Arsenalu, Edu, dodał: „Cieszymy się, że sfinalizowaliśmy podpisanie kontraktu z Jacobem Kuiwerem. To młody talent, którego obserwowaliśmy od jakiegoś czasu”.

READ  NuScale i KGHM postanawiają rozmieścić SMR w Polsce: nowa energia jądrowa