Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W przyszłym miesiącu Daniel Dubois zmierzy się w Polsce z Ołeksandrem Usykiem

W przyszłym miesiącu Daniel Dubois zmierzy się w Polsce z Ołeksandrem Usykiem

Ogłoszono, że Brytyjczyk Daniel Dubois zmierzy się w Polsce z mistrzem świata wagi ciężkiej Oleksandrem Usykiem w przyszłym miesiącu.

36-letni Ukrainiec Usyk zaryzykuje wszystkie swoje tytuły WBA (Super), IBF i WBO przeciwko obowiązkowemu pretendentowi WBA Duboisowi (26 lat) na Tarczynski Arena we Wrocławiu 26 sierpnia.

Były niekwestionowany mistrz wagi cruiser Usyk odebrał tytuły Anthony’emu Joshui we wrześniu 2021 roku w Londynie i wygrał swój rewanż w sierpniu ubiegłego roku w Arabii Saudyjskiej.

Dubois byłby drugą obroną pasów mistrza świata wagi ciężkiej Usyka w meczu ogłoszonym na Twitterze przez Queensbury Promotions Franka Warrena.

„Do zobaczenia 26 sierpnia”, Usyk, którego zaplanowane starcie z mistrzem WBC Tysonem Furym na Wembley w kwietniu z powodu sporów kontraktowych, po prostu powiedział na Instagramie.

Londyńczyk Dubois, nazywany „Dynamitem”, wygrał 19 ze swoich 20 pojedynków od czasu przejścia na zawodowstwo w 2017 roku, 18 przez nokaut, z jedną porażką, przeciwko brytyjskiemu koledze wagi ciężkiej Joe Joyce’owi w 2020 roku.

Dubois doznał złamania kości oczodołu i uszkodzenia nerwu w lewym oku, kiedy Joyce zatrzymał go w dziesiątej rundzie, ale od tego czasu pokonał czterech przeciwników.

W swoim ostatnim zwycięstwie, w trzecim starciu Fury’ego z Derekiem Chisorą na stadionie Tottenham Hotspur we wrześniu ubiegłego roku, Dubois doszedł do siebie po trzech nokautach w pierwszej rundzie, pokonując południowoafrykańskiego Kevina Lirenę.

READ  Polska rozgniewała Stany Zjednoczone swoim prawem medialnym