Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Łodzi pojawiają się selfie z Polski przed selfie

W Łodzi pojawiają się selfie z Polski przed selfie

dwudziesta edycja Festiwal Fotograficzny Obecnie odbywa się w Inkubatorze Sztuki w Fabryce Sztuki w Łodzi.

Na szczególną uwagę zasługuje prezentacja twórczości Andrzeja Różyckiego, na którą składają się zebrane przez niego obrazy – głównie portrety i pamiątki, często kolorowe, z charakterystycznego gatunku „Monidło”.

Galeria prezentuje około 200 eksponatów z ponad 800 eksponatów zebranych przez artystę.

Monidło to rodzaj malarstwa realistycznego, malowanego najczęściej na podstawie obrazu ślubnego. Charakterystyczną cechą tego czarno-białego obrazu jest kolorystyka – czerwone usta i niebiesko-niebieskie oczy. Postacie są często rysowane w drogich kostiumach.

Monidło po raz pierwszy pojawiło się w Polsce w XIX wieku jako tańsza alternatywa dla tradycyjnych portretów, które ze względu na wysoką cenę były popularne tylko wśród zamożniejszych warstw społeczeństwa.

Do lat 70. malarze jeździli po wsiach i dostarczali ich mieszkańcom takie wizerunki, często nowożeńców, dzieci po I Komunii i żołnierzy na służbie.

Inne wystawy prezentowane będą w całym mieście.

Warto wspomnieć, że mention Miesiąc Fotografii w Mińsku, które nie może się odbyć w tym roku, ze względu na złożoną sytuację polityczną na Białorusi, w tym kraju.

Niech żyje Białoruś! Dokumentowanie protestów na Białorusi w 2020 roku.

Festiwal Fotograficzny Działa do 27 czerwca.


Fot. Andrzej Różycki z częścią swojej kolekcji. (Oficjalna strona Fotofestiwalu 2021 na Facebooku).


W przeciwieństwie do wielu platform informacyjnych i informacyjnych, pojawiające się w Europie Wolny do czytania i zawsze będzie. Tutaj nie ma zapory. Jesteśmy niezależni, nie jesteśmy związani i nie reprezentujemy żadnej partii politycznej ani organizacji komercyjnej. Chcemy jak najlepiej dla wschodzącej Europy, nic więcej, nic mniej. Twoje wsparcie pomoże nam w dalszym rozpowszechnianiu informacji o tym wspaniałym regionie.

Możesz przyczynić się Tutaj. Dziękuję Ci.