Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Cotswolds odkryto pięć gigantycznych szkieletów z epoki lodowcowej

W Cotswolds odkryto pięć masywnych szkieletów z epoki lodowcowej w „prawie nieskazitelnym stanie”.

Odkrycia zostaną zaprezentowane w nowym filmie dokumentalnym na BBC One przed Sir Davidem Attenborough, Cmentarz Attenborough i MammothZostanie wyemitowany pod koniec grudnia.

Znalezisko sprzed 200 tysięcy lat, znalezione w pobliżu Swindon, obejmuje dwa dorosłe mamuty, dwoje młodych osobników i niemowlę. obserwator.

Odkryto również narzędzia, którymi neandertalczycy kopali w kamieniołomach żwiru, a także łosie, chrząszcze gnojowe oraz wymarłe gatunki pyłku i nasion.

Niezliczone odkrycia archeologów z DigVentures, przedsiębiorstwa społecznego wspierającego archeologów, zostaną zbadane w nadchodzącym filmie dokumentalnym.

Profesor Ben Jarrod, który pojawi się na wystawie, nazwał te prace „jednym z najważniejszych odkryć w brytyjskiej paleontologii”.

Dodał: „Miejsce, w którym te mamuty leżą na Ziemi, jest dokładnie tam, gdzie zginęły ćwierć miliona lat temu”. „Oprócz niesamowitych rzeczy, takich jak kamienne narzędzia i ślimaki, które deptali pod stopami.

„Mamy dowody na to, jak wyglądał krajobraz. Wiemy, jakie rośliny tam rosły. Drobne rzeczy naprawdę pokazują kontekst tych wielkich, kreatywnych gigantów”.

„To spojrzenie w przeszłość. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia naszego zrozumienia, w jaki sposób zmiany klimatu wpływają w szczególności na środowiska, ekosystemy i gatunki”.

Lisa Westcott Wilkins z DigVentures powiedziała: obserwator Te gigantyczne szkielety były w „prawie nieskazitelnym stanie”.

Powiedziała: „Ekscytacja tego nie obejmuje. Inne mamuty zostały znalezione w Wielkiej Brytanii, ale nie w tym stanie zachowania. Stanowiska archeologiczne z tego okresu są rzadkie i niezbędne do zrozumienia zachowań neandertalczyków w Wielkiej Brytanii i Europie. Dlaczego tak się stało umiera tu wiele mamutów? Czy to możliwe? Że zabił je neandertalczyk?

Uważa się, że za odkryciami stoją dwaj łowcy skamielin na pół etatu, Neville i Sally Hollingworth. Wezwali DigVentures do pomocy w wykopaliskach po tym, jak znaleźli ręczny topór Neaderthala.

READ  Firefly Aerospace przyznaje firmie SpaceX kontrakt na rozpoczęcie misji Blue Ghost na Księżyc w 2023 roku

Pani Hollingworth powiedziała: „Początkowo mieliśmy nadzieję znaleźć morskie skamieliny, a zamiast tego znalezienie czegoś bardzo ważnego było prawdziwym dreszczem.

„Jeszcze lepiej jest zobaczyć, jak przekształcił się w wielkie wykopaliska archeologiczne. Nie możemy być bardziej zadowoleni, że coś, co odkryliśmy, będzie się uczyć od tak wielu ludzi i cieszyć się nimi.”