Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Victoria odnotowuje pięć nowych przypadków Covid-19, ponieważ testy pracowników opieki nad osobami starszymi wykazują pozytywne wyniki

U pracownika opieki nad osobami starszymi w placówce w West Melbourne zdiagnozowano wirusa Covid-19, co doprowadziło do zamknięcia domu.

Ludzie przybywają do Centrum Szczepień w Melbourne, gdy miasto przechodzi czwartą blokadę.
obrazek: Agencja prasowa France

Arcare Maidstone był jednym z pięciu przypadków Covid-19 nabytych lokalnie w Wiktorii, które zostały zgłoszone wczoraj.

Arcier powiedziała, że ​​pracownica służby zdrowia nie wykazywała objawów, kiedy ostatnio pracowała w domu 27 maja, ale wynik testu był pozytywny.

Otrzymała pierwszą, a nie drugą dawkę szczepionki na koronawirusa.

Dwie z pięciu nowych potwierdzonych infekcji zidentyfikowano jako mające bliski kontakt z już istniejącymi przypadkami i były już poddane kwarantannie. Trzeci jest związany z jednym z ponad 170 miejsc ekspozycji związanych z klastrem.

Pełniący obowiązki premiera Jamesa Merlino powiedział, że śledztwo jest w toku w celu „potwierdzenia charakteru” pracownika, który uraził Arcair i piątego potwierdzonego przypadku.

Lider odpowiedzi Covid-19, Jeroen Weimar, powiedział, że sprawa pracownika opieki nad starszymi osobami jest „głównym problemem” władz, zwłaszcza, że ​​może to być „tajemnicza sprawa” bez powiązania.

„Jest to dla nas największy priorytet do zrozumienia” – powiedział.

Obecnie trwa sekwencjonowanie genomu w celu ustalenia źródła zakażenia.

Ucieczka, Co doprowadziło do blokady, zaczęło się od mężczyzny Wollerta, który zaraził się wirusem w hotelu kwarantanny w Australii Południowej.

Jednak zespoły ds. Zdrowia nadal musiały łączyć go bezpośrednio z innymi przypadkami w klastrze, co doprowadziło do obaw, że wirus mógł rozprzestrzeniać się niewykryty w społeczności.

Pięć lokalnych obrażeń i jeden nabyty z zagranicy wykryto w kwarantannie hotelowej na podstawie 45 301 wyników badań, które zostały przetworzone w sobotę.

Ludzie ustawiają się w kolejce do testu Covid-19 w Melbourne 27 maja 2021 r. Po tym, jak pięć milionów osób w Melbourne otrzymało tygodniową szybką blokadę po kolejnym wybuchu wirusa Covid-19.

Ludzie czekają na testy w Melbourne.
obrazek: Agencja prasowa France

Obecnie w stanie istnieje 49 aktywnych infekcji, w tym te poddawane kwarantannie hotelowej.

W sobotę do państwowych ośrodków dostarczono 17702 dawek szczepionek.

READ  Wędrujące słonie w Chinach chodzą po miejskich drogach, wtykając pnie przez okna, gdy zbliżają się do miasta

Niektóre szczepienia są podawane mieszkańcom i pracownikom

Weimar powiedział, że pracownica Arcare Maidstone przystąpiła do testu, gdy tylko wystąpiły objawy.

„Jesteśmy jej bardzo wdzięczni, że postąpiła właściwie” – powiedział.

Weimar powiedział, że dom opieki został objęty programem szczepień Wspólnoty Narodów, a „ponad połowa” populacji została zaszczepiona.

„Uważamy, że około jedna trzecia pracowników została zaszczepiona” – powiedział Weimar.

Nie jest jasne, ilu pracowników lub mieszkańców otrzymało dawki.

W czwartek ujawniono, że z 598 placówek w Victorii 569 otrzymało pierwszą dawkę, pozostawiając ludzi w 29 placówkach całkowicie nieszczepionych.

Rząd federalny powiedział, że wszystkie domy opieki, które pozostały pod początkiem Wspólnoty, otrzymają pierwszą dawkę do końca weekendu.

Żadne inne sprawy nie zostały powiązane z placówką, a poszukiwanie kontaktów jest w toku.

Wraz ze wzrostem epidemii na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia znajduje się ponad 170 miejsc narażenia.

Z dnia na dzień do listy dodano ruchliwe centrum handlowe Chadstone i restauracje St Kilda, na której znalazło się również pięć barów i pubów cieszących się „wielkim” zainteresowaniem oraz dziesiątki miejsc, które ranny kurier odwiedził w ciągu tygodnia.

Rosnący wybuch epidemii i duża lista miejsc wysokiego ryzyka doprowadziły do ​​nagłego wyłączenia, które zostało ogłoszone dla całego stanu w czwartek.

Blokada ma się zakończyć w czwartek o godzinie 23:59, ale wiceprzewodniczący premier powiedział, że jest „jeszcze za wcześnie”, aby rozmawiać o złagodzeniu ograniczeń.

ABC