Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Victoria odnotowuje 1923 nowych lokalnych przypadków Covid-19 i 25 zgonów

Victoria odnotowała 1923 nowych lokalnych przypadków Covid-19 i 25 zgonów, ponieważ stan przygotowuje się do złagodzenia ograniczeń jutro.

Ludzie na ulicach Melbourne po złagodzeniu ograniczeń Covid-19.
Zdjęcie: 2021 Agencja Anadolu

Jest to najwyższa jednodniowa liczba ofiar śmiertelnych odnotowana podczas obecnej epidemii w Wiktorii.

Obecnie w Wiktorii jest 22 189 aktywnych przypadków wirusa, a 272 osoby zmarły podczas obecnej epidemii delty.

Nowe przypadki zostały wykryte z 82 648 wyników testów otrzymanych wczoraj.

W placówkach państwowych podano 21 272 dawki szczepionki, a więcej szczepionek w przychodniach lekarzy pierwszego kontaktu i nie tylko.

Ograniczenia mają zostać złagodzone w całym stanie, gdy 80 procent jego mieszkańców w wieku 16 lat lub starszych zostanie w pełni zaszczepionych i oczekuje się, że nastąpi to jutro.

Od 18:00 w piątek maski nie będą już obowiązkowe na zewnątrz, nieistotne sklepy detaliczne i siłownie zostaną ponownie otwarte, a podróżowanie między Melbourne a regionalną Wiktorią będzie dozwolone.

W międzyczasie trwa debata między rządami stanowymi i federalnymi na temat tego, czy niechronieni tenisiści powinni zostać wpuszczeni do kraju na Australian Open.

Wczoraj premier Scott Morrison powiedział, że wpuści nieszczepionych graczy, ale będzie potrzebował dwóch tygodni hotelowej kwarantanny.

Jego komentarze doprowadziły do ​​oskarżenia wiktoriańskiego premiera Daniela Andrewsa, że ​​Wspólnota „zrobiła 180” w tej sprawie.

Andrews powiedział, że Victoria nie będzie ubiegać się o zwolnienia, aby umożliwić niezaszczepionym graczom wjazd do stanu.

Federalny minister turystyki Dan Tehan powiedział, że musi być jakieś pole manewru, aby gracze mogli rywalizować.

„Musimy tu kierować się zdrowym rozsądkiem i jeśli uda nam się zdobyć graczy, zwłaszcza najlepszych graczy na świecie, i przeprowadzić dwutygodniową kwarantannę – wydaje mi się to logiczną propozycją” – powiedział. .

ACT rejestruje osiem nowych spraw

ACT odnotował osiem nowych, lokalnie nabytych przypadków Covid-19.

READ  WHO pracuje nad dostarczeniem sprzętu medycznego Covid-19 do Korei Północnej

Obecnie w Canberze hospitalizowanych jest 10 osób z wirusem, z czego siedem na oddziale intensywnej terapii, a pięć wymagających wentylacji.

Ograniczenia ACT dotyczące Covid-19 mają ponownie złagodzić od jutra, kiedy wzrosną limity wydajności w pomieszczeniach i nie będzie potrzeby noszenia masek na zewnątrz.

Zmiany następują, gdy ACT jest liderem w kraju o wysokim wskaźniku szczepień – ponad 91 procent kwalifikujących się Canberran w wieku 12 lat lub starszych jest teraz w pełni zaszczepionych.

„ACT może teraz zrobić kolejny krok naprzód z wielką pewnością” – powiedział premier ACT Andrew Barr.

„Za kilka tygodni rozważymy następujące kwestie, aby wprowadzić dalsze złagodzenie ograniczeń w połowie listopada, koncentrując się na ograniczeniach gęstości i pojemności” – powiedział.

Podróż do NSW i Victorii jest dozwolona od 1 listopada

Wraz z jutrzejszym złagodzeniem ograniczeń wewnątrzregionalnych, przepisy dotyczące podróży międzystanowych również zostaną złagodzone.

Minister zdrowia Rachel Stephen Smith powiedziała, że ​​zarówno NSW, jak i Victoria są zobowiązane do ponownego otwarcia swoich granic za pomocą ACT od poniedziałku.

„Naprawdę chcą być w stanie przejść do znacznie większej normalności i zobaczyć swobodę podróżowania, z pewnością w ramach ACT, NSW i Victorii” – powiedziała.

„Niestety, myślę, że przez jakiś czas będziemy nadal widzieć granice zamknięte dla nas przez inne państwa i terytoria”.

– ABC