Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Viaplay na pokaz hokeja na lodzie NHL w Polsce

Nordic Entertainment Group (Grupa NENT) podpisała pięcioletnią wyłączną umowę dotyczącą praw medialnych z National Hockey League (NHL), wiodącą światową ligą hokeja na lodzie, na transmisję do 1400 meczów NHL na żywo w każdym sezonie na Viaplay w Polsce do 2026 roku.

Komentując rozwój, Peter Nørrelund, Chief Sports Officer, NENT Group, powiedział: „Nasza 18-letnia współpraca z NHL jest jedną z najdłuższych i najważniejszych. ugruntowaną publiczność, zarówno na naszym skandynawskim, jak i światowym rynku. Jakość i dramat NHL, w połączeniu z udaną karierą Mariusza Cherkowskiego i zdobywcy Pucharu Stanleya Krzysztofa Oliwy, zbudowały lojalną polską rzeszę. Widzowie Viaplay mogą teraz cieszyć się każdym meczem NHL w ramach Polski najpopularniejsze transmisje sportowe”.

David Proper, starszy wiceprezes wykonawczy NHL ds. mediów i strategii międzynarodowej, dodał: „Dzięki naszej długiej i rozwijającej się współpracy z Grupą NENT byliśmy w stanie dostarczyć naszą grę większej liczbie fanów w Europie niż kiedykolwiek wcześniej. Ten układ z Grupą NENT pozwoli nam zdominować bardzo zagorzałych polskich fanów. Z niecierpliwością czekamy na dalsze oferowanie naszym polskim fanom wyjątkowych programów z udziałem najlepszych graczy na świecie”.

Grupa NENT posiada już wyłączne prawa NHL w Szwecji, Finlandii, Danii, Norwegii, Islandii, Estonii, Łotwie i Litwie do 2026 roku.

READ  Dua Lipa dzieli się uroczymi zdjęciami z przeszłości i jest zmuszona odwołać trasę Future Nostalgia