Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Vardy v Rooney: „Wagatha Christie” wchodzi na scenę West End |  etap

Vardy v Rooney: „Wagatha Christie” wchodzi na scenę West End | etap

Spektakl o „procesie Agathy Christie” zostanie pokazany na West Endzie przez producentów dramatu Agathy Christie. Obserwuj oskarżenie.

Vardy kontra Rooney: Próba Wagaty ChristieJest to adaptacja oryginalnych scenariuszy Sądu Najwyższego napisanych przez Liv Hennessy i wyreżyserowanych przez Lisę Sperling, która ożywia prawną bitwę między Rebeccą Vardy i Colinem Rooneyem na jedną noc tej jesieni.

– Proces mnie oczarował – powiedziała Eleanor Lloyd, producentka sztuki i prezes Towarzystwa Londyńskiego. etapJedna z najdroższych spraw o zniesławienie w historii Wielkiej Brytanii. „Czułem się jak niezwykły przykład kultury celebrytów. Procesy celebrytów i zniesławienia są zwykle nieco ponure i oczywiście miało to wpływ na Vardy’ego i Rooneya jako jednostki, ale oszalełbym, gdybym trafił do Sądu Najwyższego. „

Lloyd, którego produkcja trwała pięć lat w County London Hall, dodał, że cała afera „brzmi jak telenowela”. Ale ponieważ badania w Wielkiej Brytanii nie były transmitowane w telewizji, źródłem informacji dla większości ludzi był przekaz w mediach społecznościowych. „I pomyślałem: O mój Boże, czy nie byłoby fajnie być w pokoju?”

Poprzednie produkcje Lloyd odniosły ogromny sukces i zdobyły wiele Olivier Awards, a jej nadchodzące sztuki obejmują ruch West Endu na najlepsi wrogowie przez Jamesa Grahama i Współpracownik Z Paulem Bettany i Jeremy’m Pope’em grającymi Young Vic, zostanie otwarty na Broadwayu w grudniu.

Ale zawsze ciągnęło ją do tego, co nazywa „dramatami śledczymi”, takimi jak ten o śledztwie Stephena Lawrence’a i śledztwie Huttona w sprawie dawnego teatru trójkołowego. „Publiczność naprawdę była w stanie zrozumieć, co zostało powiedziane w sądzie. Chciałem zrobić coś takiego z tematem, który nie był zbyt duży, niebezpieczny i ciężki.”

„Napisałam piękny filmik” – mówi producentka Eleanor Lloyd z postu Colina Rooneya na Instagramie. Fotografia: Stuart Kendall/zdjęcie sportowe

Vardy, żona gracza Leicester City Jimmy’ego, Przegrała sprawę przeciwko Rooney’owi, żona byłego angielskiego piłkarza Wayne’a, w lipcu. Ale saga zaczęła się trzy lata temu, kiedy Rooney przeszła „żądlącą” operację, aby dowiedzieć się, kto przeciekał reporterom The Sun historie z jej konta na Instagramie.

READ  „Reprezentujemy to, co widzimy”

Ronnie zidentyfikował winowajcę niesławnymi słowami zamieszczonymi na Instagramie: „To jest………….. konto Rebeki Vardy”. Vardy odmówił przekazania informacji The Sun i pozwał Rooney o zniesławienie, próbując przywrócić jej reputację.

Lloyd powiedział, że historia i nasze zainteresowanie nią odzwierciedlają nasze złożone relacje z celebrytami. Wiemy, że celebryci cierpią niesprawiedliwie wkradając się w ich życie. Wiemy, że popularne media to wszystko. Nasze racjonalne mózgi zdają sobie sprawę, że służymy w wielkim stylu. Czy to prawda, prawda? Ale nasze emocjonalne mózgi nie mogą powstrzymać się od zaangażowania. Pasek boczny wstydu Daily Mail jest niezwykle popularny, ale jednocześnie czytamy go z pewnym poczuciem winy”.

Pod wieloma względami oryginalny post Rooneya na Instagramie z powodzeniem odtworzył dzieło Christie w miniaturze, co tylko wzbogaciło fabułę. „W zasadzie próbowała być panną Marple. Napisała mały, pięknie fabułowany thriller, aż do słynnej kropki Dziesięć punktów na końcu, która wprawiła cię w niepokój, a potem dała ci epilog – zwrot akcji. Myślisz, że wiesz, co jest. nadchodzi, ale ty nie”.

Dokładna data i miejsce pokazu nie zostały jeszcze ogłoszone, ale Lloyd powiedział, że była to niepowtarzalna okazja, aby przenieść proces z „chwiejnej atmosfery Sądu Najwyższego do jasnych świateł West Endu”.

Spirling, dyrektor artystyczny Theatre503, dodał, że proces podniósł „kluczowe pytania dotyczące złożonych granic między prywatnością i sławą we współczesnej Wielkiej Brytanii a tym, co nazywa się Wag”.