Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Valve mógł naprawić głośny wentylator Steam Deck za pomocą nowej aktualizacji oprogramowania

Najnowsza aktualizacja SteamOS firmy Valve to ogromna aktualizacja dla fanów Steam Deck — i dosłownie mówię o wentylatorze w twoim laptopie do gier. Jedną z częstych skarg na Steam Deck jest to, że skowyt fanów jest czasami głośny i wysoki, nawet podczas grania w lekkie gry. Niektórzy, w tym mój kolega Sean Hollister, Wypróbowali rozwiązanie DIY, aby naprawić jęczenieAlternatywne wentylatory Steam Deck iFixit przedsprzedaż Chociaż jest na sprzedaż krócej niż tydzień.

Z SteamOS 3.2Valve jednak wprowadziło nową krzywą wentylatora kontrolowaną przez system operacyjny, która ma poprawić sytuację. Oznacza to, że generalnie jest znacznie inteligentniejszy i lepiej reaguje na to, co dzieje się w Steam Deck i na nim, oraz wyluzuj Zwłaszcza w przypadkach niskiego użycia” – powiedziała firma W poście na blogu (zawór ostrości).

Aby sprawdzić, czy mogę zauważyć różnicę, zainstalowałem aktualizację na Steam Deck i wypróbowałem kilka gier. W moich krótkich i niezbyt naukowych testach odniosłem wrażenie, że Valve wprowadziło kilka fajnych ulepszeń.

Uruchomiłem pierwszy raz Rogue Legacy 2, side-scrollowa gra roguelike, która nie jest zbyt intensywna graficznie. Od razu zauważyłem, że wentylator był Znacznie Ciszej – słyszałem tylko sporadycznie – a przy włączonych głośnikach w ogóle nie słyszałem wentylatora. miałem podobne doświadczenie Z Ocaleni wampirychoć nie zdążyłem dojść do końca typowej gry, w której cały ekran jest wypełniony wrogami i bronią – jestem ciekaw, czy to popycha fanów dalej.

w Sekiro: Cienie umierają dwukrotnie Przy maksymalnych ustawieniach wentylator pozostaje słyszalny, chociaż ogólnie jest cichszy w porównaniu ze starym zachowaniem wentylatora, do którego można wrócić w menu ustawień, jeśli chcesz. Po zainstalowaniu nowej aktualizacji nie słyszałem również bezczynności wentylatora na ekranie menu Steam Deck, co było jednym z moich największych irytacji zwierzaków związanych z urządzeniem.

READ  „Duża” aktualizacja iOS jest dostępna wraz z iPhonem Always On Display — raport

SteamOS 3.2 umożliwia również zmianę częstotliwości odświeżania w grze w podróży, bezpośrednio za pomocą przycisku menu z trzema kropkami. Valve mówi: „Domyślnym ustawieniem jest 60 Hz (które może być ograniczone do 60, 30 i 15 fps), ale teraz możesz przesunąć je do 40 Hz (z limitami klatek na 40, 20 i 10 fps). )”. Obniżenie częstotliwości odświeżania to dźwignia, którą możesz wyciągnąć, jeśli chcesz poprawić żywotność baterii.

Możesz przeczytać plik Pełne informacje o aktualizacji tutaj. A dzięki aktualizacji klienta Steam, funkcja Steam Remote Play Together, która umożliwia: Graj w lokalne gry wieloosobowe onlinejest teraz „w pełni funkcjonalne” na Steam Deck.