Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Uwagi techniczne: Sukces autora NAPA „Rozdarte bzy” | zabawa

Rejestracja personelu

Dla emerytowanego nauczyciela historii Henry’ego Michalsky’ego jest to spełnienie marzeń. Książka o zmaganiach jego rodziców w czasie II wojny światowej, „Torn Lilacs”, opublikowana w 2020 roku, nadal zdobywa uznanie krytyków na całym świecie i jest obecnie rozpatrywana w kilku nagrodach wydawniczych.

Kiedy opublikowałem tę książkę, Michalski powiedział: „Nie miałem pojęcia, jak łączy się ona z przeciętnym czytelnikiem. Myślałem, że moje dzieci i kilku moich znajomych przeczytają ją i pójdą dalej. Ale na całym świecie pojawiają się pozytywne komentarze, które mnie motywują aby zwiększyć atrakcyjność książki”. Jeden z czytelników napisał w Australii: „Rozdarte bzy były bezsporne”.

W zeszłym tygodniu Michalsky był gościem na zajęciach na Uniwersytecie Stanowym Sonoma. Studenci studiujący historię antysemityzmu z rabinem Stevem Finleyem z Sonoma musieli przeczytać „Rozdarte bzy” i chcieli poznać autora. Pod silnym wpływem książki rabin Finlay napisał: „Rozdarte bzy” opowiada historię miłości, wyzwania i nadziei, zgodnie z jej podtytułem. Tematy te pojawiają się w całej historii i co za niesamowita historia. Miałem problem z opuszczeniem książki, bo tęskniłem za rodzicami i wujkiem Really Henry, którego historię opowiedziałem na tle II wojny światowej.

Ludzie czytali też…

W przyszłym miesiącu „Torn Lilacs” zabiera Michalsky’ego na wykładową wycieczkę po południowej Florydzie. Podczas dwutygodniowej wycieczki po Sunshine State ma przemawiać do 15 grup, od domów kultury i synagog po społeczności emerytów. Zapytany, co nim kieruje, Michalsky odpowiedział: „Jestem tylko pisarzem i nawigatorem”. „Rozdarte bzy” kroczy własną drogą, kreuje własne przeznaczenie. To ważna książka, zwłaszcza w tych niespokojnych i niepewnych czasach. Siedemdziesiąt -Pięć lat po Auschwitz krzyk stał się Ludzkość „nigdy więcej” jest „znowu”.

READ  Olney Theatre produkuje letnie pokazy plenerowe w Root Family Theatre

Jeden z czytelników napisał, że „choroba antysemityzmu pojawiła się ponownie z niewidzialną zemstą od lat 30. XX wieku i bezwzględnym zaprzeczaniem Holokaustowi, śmiertelną pandemią antysemityzmu”.

Joyce Prescott, członek zarządu Rotary Napa, napisała: „Myślę, że jest to rodzaj książki do przeczytania w każdej szkole średniej i średniej w Ameryce”.

„Moje serce eksploduje, kiedy wiem, że ludzie czytają tę książkę” – powiedział Michalsky. „To niesamowita historia miłosna, której akcja rozgrywa się głównie na Syberii i Kazachstanie, opowiadając o dwójce zwykłych młodych polskich Żydów, którzy przeżyli traumatyczne spotkania tylko po to, by przeżyć. Jak delikatne kwiaty zostali wyrwani i wyrwani ze swoich domów, z ojczyzny i uciekli, by ratować życie. „Jakie to straszne? Fakt, że w ogóle przeżyli, to nie mniej niż boska interwencja, a moje narodziny w Kazachstanie to cud. Sześć milionów historii nigdy nie zostanie opowiedziane”.

Michalski, który całe swoje życie nauczycielskie spędził w Napa, powiedział: „Rozdarte bzy nie tylko nadały kierunek i cel jego życiu”, ale przyniosły zaszczyt pamięci swojej rodziny i nadzieję jego ludowi. Zmagania Joski, Villi i wuja Cobasa są przykładem dla wszystkich pokoleń w każdym kraju, co się dzieje, gdy porządni i życzliwi ludzie są świadkami zła i nic nie widzą. Historia się powtarza”.

Rainbow Action Network i First 5 Napa uruchomiły serię nowych minibibliotek Rainbow. Stworzony, aby dzielić się różnymi antyrasistowskimi i włączającymi osoby LGBT wiadomościami z młodymi czytelnikami, rodzinami i zwolennikami.Jennifer Hoffman, rekord