Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Usunięto recenzje Auschwitz Tripadvisor jako powrót ze strony internetowej

Podróżować

Tripadvisor cofnął decyzję o pozostawieniu na swojej stronie „obraźliwego” posta dla Auschwitz-Birkenau. Fotografia / Charik Sokolovsky

Strona podróżnicza Tripadvisor usunęła niewrażliwą recenzję Auschwitz po tym, jak początkowo powiedział, że jest zgodny z wytycznymi dotyczącymi składania wniosków.

Muzeum na terenie nazistowskiego obozu koncentracyjnego w Polsce napisało w czwartek na Twitterze, że zwróciło się do witryny podróżniczej z Massachusetts o usunięcie recenzji, w której autor powiedział, że udali się do Auschwitz, aby „przetestować pokój” i nazwał to miejsce: Zabawa dla Rodziny.”

Ponad milion osób, w większości Żydów, zostało zabitych przez hitlerowców w Auschwitz podczas II wojny światowej.

Według tweeta firmy „przestrzega wytycznych dotyczących aplikacji”.

Chociaż „recenzje” nie były niewrażliwe i gniewne na czytelników, nie jest to pierwszy przypadek, kiedy strony podróżnicze, w tym Tripadvisor, otrzymały gwałtowne reakcje na publiczne komentarze. Obecnie na platformie znajduje się 14 351 publicznych recenzji muzeum.

Wcześniejsze nieodpowiednie komentarze wahały się od nieczułych do antysemickich. W zeszłym miesiącu Google odpowiedział, że „powinno działać lepiej” po ujawnieniu 150 obraźliwych komentarzy pozostawionych dla Auschwitz na platformie Google Maps.

Auschwitz to druga najczęściej odwiedzana atrakcja turystyczna w Polsce według UNESCO. Trzy z dziesięciu najczęściej odwiedzanych miejsc w kraju są bezpośrednio związane z historią Holokaustu, w tym Fabryka Oskara Schindlera w Krakowie i Muzeum Getta Warszawskiego.

Dział recenzentów zgłosił również bardziej uzasadnione obawy dotyczące zarządzania muzeum, poruszenia kwestii „graffiti” pozostawionych w barakach oraz tego, czy „selfie” są właściwe.

READ  COVID-19: Rozpoczyna się szybkie testowanie antygenu w Auckland, aby zmniejszyć presję na stanowiska testowe

Tripadvisor później odwrócił kurs, usuwając komentarz i blokując użytkownika, który go napisał.

Następnie muzeum podziękowało Tripadvisor.

Firma stwierdziła w oświadczeniu, że nie toleruje dyskryminacji i regularnie blokuje lub usuwa miliony recenzji, które naruszają jej wytyczne.

„W tym przypadku w naszym wstępnym badaniu nie udało się zidentyfikować tej recenzji jako promującej nietolerancję. W wyniku procesu eskalacji opinia ta została usunięta. Zawsze staramy się ją poprawić za pierwszym razem i przepraszamy Muzeum Auschwitz i całą społeczność żydowską za ten początkowy błąd ”.

– Agencja prasowa